Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vicepresident Harris roept migranten op niet naar VS te reizen

Vicepresident Harris roept migranten op niet naar VS te reizen

GUATEMALA-STAD (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident Kamala Harris heeft potentiële migranten opgeroepen niet naar de Verenigde Staten af te reizen. Dit deed ze in Guatemala tijdens haar eerste internationale werkbezoek. Harris hoopt dat zij niet gaan emigreren als de levensomstandigheden in hun land verbeteren.

Harris waarschuwt dat migranten bij de Amerikaanse grens worden teruggestuurd. "Kom niet", zei ze tijdens een persconferentie met de Guatemalaanse president Alejandro Giammattei. Ze spraken elkaar onder meer over het tegengaan van illegale migratie vanuit Middel-Amerika naar de VS en de bestrijding van corruptie.

De twee zijn het met elkaar eens dat "mensen hun thuis niet willen verlaten", aldus Harris. De VS willen dat Guatemala, El Salvador en Honduras meer actie tegen corruptie ondernemen zodat de leefomstandigheden voor de bevolking verbetert en daardoor ook minder mensen naar een ander land vertrekken. Mensen moeten volgens Harris "het gevoel krijgen dat hulp onderweg is".

Corruptieschandalen

De pogingen om het leven in eigen land aantrekkelijker te maken worden ondermijnd door onder meer corruptieschandalen. Harris zei dat er een Amerikaanse taskforce komt die lokale aanklagers zal helpen bij het straffen van corrupte mensen in Midden-Amerika.

Harris kreeg het migrantendossier, dat draait om de komst van illegale migranten uit Midden-Amerika, eind maart onder haar hoede. Sinds het vertrek van president Donald Trump komen er weer meer migranten naar de VS. Trumps strenge migratiebeleid wordt door de huidige president Joe Biden hervormd.

Meer uit Buitenland

Honderdduizenden protesteren tegen Trump

WASHINGTON/LOS ANGELES/NEW YORK (ANP/RTR) - Honderdduizenden Amerikanen zijn zaterdag in verschillende steden de straat opgegaan om te protesteren tegen president Donald Trump. De demonstraties worden gehouden onder het thema "No Kings", om te benadrukken dat niemand boven de wet staat, ook de president niet.

36 minuten geleden
Israël raakt twee brandstofdepots in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - Israël heeft met luchtaanvallen twee brandstofdepots in de Iraanse hoofdstad Teheran geraakt. Dat maakte het Iraanse ministerie van Olie zondagochtend plaatselijke tijd bekend. Kort daarvoor kondigde Iran nieuwe luchtaanvallen op Israël aan.

1 uur geleden
Iran lanceert nieuwe serie raketaanvallen op Israël

TEHERAN (ANP/DPA/AFP/RTR) - Iran heeft een nieuwe reeks raketten gelanceerd richting Israël, zegt het staatspersbureau Tasnim. De Iraanse staatstelevisie zegt dat er militaire doelen zijn geraakt in Israël.

2 uur geleden
Politie maakt naam bekend van gezochte schutter Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP) - De man die ervan wordt verdacht in Minnesota de Democraat Melissa Hortman en haar man te hebben doodgeschoten in hun huis is de 57-jarige Vance Boelter. Dat hebben de autoriteiten zojuist bekendgemaakt in een persconferentie. Hij is nog steeds voortvluchtig.

2 uur geleden
Israël: raketopslag in het westen van Iran getroffen

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft bij een aanval op het westen van Iran een ondergrondse raketopslag in de stad Khorramabad getroffen, zei het Israëlische leger zaterdag.

3 uur geleden
VK stuurt gevechtsvliegtuigen naar Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk verplaatst gevechtsvliegtuigen en andere militaire middelen naar het Midden-Oosten, maakte de Britse premier Keir Starmer zaterdag bekend. Londen nam dat besluit te midden van het escalerende conflict tussen Iran en Israël.

4 uur geleden
Luchtafweer actief in verschillende plaatsen in Iran

TEHERAN (ANP/AFP) - Op meerdere plaatsen in Iran is het luchtafweersysteem geactiveerd vanwege nieuwe Israëlische aanvallen. Het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim meldt dat de luchtafweer reageerde op "vijandige doelen" boven zeven provincies in Iran.

4 uur geleden