Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vicepresident Harris gezien als favoriet om Biden te vervangen

Vicepresident Harris gezien als favoriet om Biden te vervangen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Vicepresident Kamala Harris wordt gezien als favoriet om haar baas Joe Biden te vervangen als hij toch afziet van verkiezingsdeelname. Dat zeggen zeven hooggeplaatste bronnen rond de campagne van Biden, het Witte Huis en de Democratische Partij tegen persbureau Reuters.

Het moeizame debatoptreden van Biden vorige week leidde tot discussie over zijn geschiktheid als presidentskandidaat. Hij lijkt geen plannen te hebben om zich terug te trekken, maar ondertussen circuleren al wel allerlei namen van populaire Democraten die het zouden kunnen overnemen. Zo worden gouverneurs en kabinetsleden genoemd.

Sommige invloedrijke Democraten zouden er maar weinig vertrouwen in hebben dat de vicepresident echt kan winnen van Trump. De bronnen van Reuters noemen het echter wishful thinking om te denken dat Harris gepasseerd zou kunnen worden. Zij heeft onder de alternatieve kandidaten de grootste naamsbekendheid en is al geschikt bevonden om op het hoogste niveau te opereren, luidt de uitleg.

'Niemands eerste keus'

Ook speelt mee dat de VS met de 59-jarige Harris in de beroemde Oval Office voor het eerst een zwarte vrouw als president zouden hebben. Democratische strategen waarschuwen dat het slecht kan vallen bij zwarte en vrouwelijke kiezers als Harris kort voor de verkiezingen wordt vervangen door iemand met een andere achtergrond.

Reuters sprak ook drie geldschieters van de Democraten die Biden graag zien vertrekken als kandidaat. Ook zij noemen het zeer lastig om Harris te passeren en zijn daar weinig enthousiast over. "Ze is niemands eerste keus", erkende een van die donateurs. "Maar het is inderdaad bijna onmogelijk" om haar te vervangen.

Medewerkers van Harris spreken tegen dat ze de ambitie zou hebben om Biden te vervangen. "Vicepresident Harris kijkt ernaar uit om nog een tweede termijn te doen met president Joe Biden", staat in een verklaring van haar kantoor.

Meer uit Buitenland

Buitenlandministers: oplossing in Libanon zou hele regio helpen

LONDEN (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zeventien landen, waaronder Nederland, roepen Libanon en Israël op om "de kans die het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran biedt" aan te grijpen. Het aanhouden van de oorlog in Libanon brengt "de huidige de-escalatie in de regio" in gevaar, stellen de Europese landen en Australië in een verklaring.

19 minuten geleden
Spaanse rechtbank doet geen onderzoek naar bekende deepfakezaak

PALMA (ANP/AFP) - Een Spaanse rechtbank zegt geen onderzoek te kunnen doen naar de deepfakezaak van de Duitse tv-presentatrice Collien Fernandes. Zij had een aanklacht ingediend tegen haar ex, tv-ster Christian Ulmen, voor het jarenlang heimelijk verspreiden van gemanipuleerde naaktfoto's en -video's van haar.

1 uur geleden
Italië schort defensieovereenkomst met Israël op

ROME (ANP/RTR/DPA/AFP) - Italië schort een meer dan twintig jaar oude defensiedeal met Israël op. Dat maakte premier Giorgia Meloni bekend tijdens een bezoek aan Verona. Israël zegt in een reactie dat dat besluit weinig gevolgen zal hebben.

1 uur geleden
Trump 'geschokt' door opstelling Meloni in oorlog Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt "geschokt" te zijn door de Italiaanse premier Giorgia Meloni, omdat ze zou weigeren de Amerikanen te helpen bij de oorlog in Iran. De twee hadden de afgelopen jaren een goede relatie, maar nu uit Trump zijn teleurstelling.

1 uur geleden
Cel voor Turkse oud-oppositieleider om belediging Erdogan

MERSIN (ANP/DPA) - De Turkse oud-oppositieleider Kemal Kiliçdaroğlu heeft bijna een jaar gevangenisstraf opgelegd gekregen voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan, aldus zijn advocaat. Hij leidde dertien jaar de grootste oppositiepartij CHP en deed mee aan de presidentsverkiezingen in 2023.

2 uur geleden
Defensieakkoord innovatief Oekraïne en herbewapenend Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Oekraïne gaan nauwer samenwerken bij het produceren en aankopen van wapens. Duitsland gaat betalen voor honderden Amerikaanse Patriot-raketten en Duitse luchtafweer voor Oekraïne. En Oekraïne gaat zijn kennis en kunde over drone-oorlogvoering meer met Duitsland delen, hebben de Oekraïense president en de Duitse bondskanselier afgesproken.

2 uur geleden
Hulpverleners Rode Kruis bevoorraden Iran via land

TEHERAN (ANP/RTR) - Internationale hulpverleners van het Rode Kruis en de Rode Halve Maan zien zich gedwongen om via land naar Iran te reizen voor leveringen van humanitaire hulp. Normaal gesproken doen ze dat via de zee of de lucht, maar dat is door de oorlog met Israël en de Verenigde Staten nu geen optie.

2 uur geleden