Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vicepresident Harris gezien als favoriet om Biden te vervangen

Vicepresident Harris gezien als favoriet om Biden te vervangen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Vicepresident Kamala Harris wordt gezien als favoriet om haar baas Joe Biden te vervangen als hij toch afziet van verkiezingsdeelname. Dat zeggen zeven hooggeplaatste bronnen rond de campagne van Biden, het Witte Huis en de Democratische Partij tegen persbureau Reuters.

Het moeizame debatoptreden van Biden vorige week leidde tot discussie over zijn geschiktheid als presidentskandidaat. Hij lijkt geen plannen te hebben om zich terug te trekken, maar ondertussen circuleren al wel allerlei namen van populaire Democraten die het zouden kunnen overnemen. Zo worden gouverneurs en kabinetsleden genoemd.

Sommige invloedrijke Democraten zouden er maar weinig vertrouwen in hebben dat de vicepresident echt kan winnen van Trump. De bronnen van Reuters noemen het echter wishful thinking om te denken dat Harris gepasseerd zou kunnen worden. Zij heeft onder de alternatieve kandidaten de grootste naamsbekendheid en is al geschikt bevonden om op het hoogste niveau te opereren, luidt de uitleg.

'Niemands eerste keus'

Ook speelt mee dat de VS met de 59-jarige Harris in de beroemde Oval Office voor het eerst een zwarte vrouw als president zouden hebben. Democratische strategen waarschuwen dat het slecht kan vallen bij zwarte en vrouwelijke kiezers als Harris kort voor de verkiezingen wordt vervangen door iemand met een andere achtergrond.

Reuters sprak ook drie geldschieters van de Democraten die Biden graag zien vertrekken als kandidaat. Ook zij noemen het zeer lastig om Harris te passeren en zijn daar weinig enthousiast over. "Ze is niemands eerste keus", erkende een van die donateurs. "Maar het is inderdaad bijna onmogelijk" om haar te vervangen.

Medewerkers van Harris spreken tegen dat ze de ambitie zou hebben om Biden te vervangen. "Vicepresident Harris kijkt ernaar uit om nog een tweede termijn te doen met president Joe Biden", staat in een verklaring van haar kantoor.

Meer uit Buitenland

Orbán brengt stem uit, 'hier om te winnen'

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zijn stem uitgebracht in Boedapest. In reactie op de toegestroomde journalisten zei hij voor niets minder dan de winst te zijn gekomen. "Ik ben hier om te winnen." Gevraagd naar de ongewoon hoge opkomst zo kort na het openen van de stembussen, zei hij blij te zijn. "Heel goed - hoe meer van ons komen opdagen, hoe beter." Ook zei hij zijn belangrijkste tegenstander, Péter Magyar van Tisza, niet te hebben onderschat.

2 uur geleden
Vance vertrekt uit Pakistan na 'laatste en beste bod' aan Iran

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance vertrekt uit Islamabad nadat hij Iran een "laatste en beste" voorstel heeft gedaan. Een akkoord bleef uit na 21 uur overleg, zei hij zondag tegen verslaggevers. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren in gevaar. Dat werd deze week voor een periode van twee weken ingesteld, op verzoek van Pakistan.

4 uur geleden
Stembussen geopend in Hongarije voor langverwachte verkiezingen

BOEDAPEST (ANP) - In Hongarije zijn de stembureaus geopend voor de parlementsverkiezingen. Die worden ook buiten Hongarije nauwlettend gevolgd, met het oog op de ommezwaai die een winst van de oppositie kan betekenen.

4 uur geleden
Tientallen doden door verdrukking bij toeristische site in Haïti

PORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.

6 uur geleden
Astronauten na maanmissie: 'Aarde is reddingsboot in heelal'

N i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea

9 uur geleden
Persbureau Iran: gesprekken VS en Iran hervat

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

12 uur geleden
Netanyahu: Iraanse atoom- en raketprogramma's zijn vernietigd

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.

13 uur geleden