Vicepresident Harris brengt bezoek aan grens Korea's
TOKIO (ANP) - De Amerikaanse vicepresident Kamala Harris gaat donderdag naar de gedemilitariseerde zone (DMZ) tussen Noord- en Zuid-Korea. De Zuid-Koreaanse premier Han Duck-soo kondigde het bezoek aan tijdens een ontmoeting met Harris in Tokio. Hij noemde het een "symbolische" aangelegenheid. Harris is momenteel in de Japanse hoofdstad voor de staatsbegrafenis van de voormalige Japanse premier Shinzo Abe, die begin juli werd doodgeschoten bij een campagne-evenement. Eerder was al aangekondigd dat Harris tijdens haar verblijf in Azië ook afreist naar de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul.
Een officiële vertegenwoordiger van de Verenigde Staten heeft het bezoek van Harris aan de gedemilitariseerde zone bevestigd. "Het bezoek zal de hechtheid van het bondgenootschap tussen Seoul en Washington bevestigen te midden van dreigementen van Noord-Korea", zei hij. Op het programma staat volgens de vertegenwoordiger onder meer een rondleiding en een ontmoeting met militairen.
Begin vorige maand bezocht de Amerikaanse toppolitica Nancy Pelosi de DMZ ook al. Het was het eerste bezoek van een hooggeplaatste Amerikaanse politicus sinds voormalig president Donald Trump er in 2019 naartoe ging en daar de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un ontmoette. Noord-Korea haalde naar aanleiding van het bezoek uit naar Pelosi en noemde haar "de ergste verwoester van internationale vrede".
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht binnen 24 uur een akkoord over de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. Dat zei Kallas dinsdag op een persconferentie, net nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X meldde dat de Droezjba-pijpleiding is gerepareerd en weer kan worden gebruikt.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum wil dat er strengere controle komt op wapenbezit en er meer beveiliging komt bij toeristische trekpleisters. Ze sprak na een schietpartij in het tempelcomplex van de piramiden van Teotihuacán ten noordoosten van de hoofdstad Mexico-Stad.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Droezjba-pijpleiding die Russische olie naar Oost-Europa vervoert, is gerepareerd en kan weer in gebruik worden genomen. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een bericht op X.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar dringt er bij Iran en de VS op aan hun wapenstilstand te verlengen. Dit staat in een verklaring van zijn ministerie. De Verenigde Staten willen snel een tweede ronde directe onderhandelingen met Iran in Pakistan, dat als bemiddelaar optreedt.
5 uur geleden