Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vicepresident Harris belooft vrijdag zuidgrens VS te bezoeken

Vicepresident Harris belooft vrijdag zuidgrens VS te bezoeken

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident Kamala Harris belooft vrijdag de zuidgrens van de Verenigde Staten te bezoeken. Sinds haar aantreden als vicepresident heeft Harris het grensgebied met Mexico nog niet bezocht, wat haar op kritiek van de Republikeinen is komen te staan. Harris zal vrijdag El Paso in Texas bezoeken, meldt haar woordvoerster Symone Sanders. De Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid, Alejandro Mayorkas, zal met Harris meegaan.

De aankondiging van het bezoek aan de zuidgrens komt nadat voormalig president Donald Trump liet weten het grensgebied op 30 juni te zullen bezoeken. De Republikeinse gouverneur van Texas, Greg Abbott, zal Trump vergezellen. "Als Abbott en ik volgende week niet waren gegaan, zou zij ook nooit zijn gegaan!", aldus Trump in een verklaring.

Begin juni bezocht Harris tijdens haar eerste internationale werkbezoek als vicepresident het binnenland van Mexico en Guatemala. Meerdere Republikeinen riepen de vicepresident destijds op om naar de grens te gaan om de situatie daar met eigen ogen te zien. Harris verdedigde haar keuze door te zeggen dat ze de kern van de migratieproblemen aan wil pakken. "Je kan niet zeggen dat je om de grens geeft als je je niet druk maakt over de hoofdoorzaken", zei Harris. De vicepresident kondigde na dat werkbezoek al wel aan het grensgebied later alsnog te zullen bezoeken.

De illegale migratie aan de zuidgrens van de VS heeft recentelijk het hoogste niveau in twintig jaar tijd bereikt en er zou dringend hulp nodig zijn. Volgens een rapport van mensenrechtenorganisaties dat dinsdag verscheen zijn 3300 migranten die sinds januari in Mexico zijn gestrand vanwege het Amerikaanse grensbeleid, ontvoerd, verkracht, verhandeld of aangevallen.

Meer uit Buitenland

EU overweegt sancties als Israël hulpakkoord Gaza niet uitvoert

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Europese Unie bereidt drukmiddelen voor tegen Israël, voor het geval de nieuwe afspraken over humanitaire hulp aan de Gazastrook niet worden nagekomen. Dat melden diplomatieke bronnen in Brussel aan het Duitse persbureau DPA.

3 uur geleden
VN: juni dodelijkste maand voor Oekraïense burgers sinds 2022

GENÈVE (ANP/DPA) - In juni kwamen 232 Oekraïense burgers om door Russische aanvallen en raakten er 1343 gewond. Dat is het hoogste maandtotaal sinds het begin van de oorlog in februari 2022, meldt de mensenrechtenwaarnemersmissie van de Verenigde Naties in Oekraïne (HRMMU).

3 uur geleden
Pro-Palestijnse activist Khalil wil 20 miljoen dollar na detentie

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Mahmoud Khalil, een voormalige student aan Columbia University in New York, eist 20 miljoen dollar (17 miljoen euro) schadevergoeding van de Amerikaanse overheid. Hij stelt dat hij meer dan drie maanden ten onrechte werd vastgehouden om zijn steun aan pro-Palestijnse demonstraties op de campus.

3 uur geleden
Netanyahu: onder voorwaarden praten over permanent bestand

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is bereid om tijdens een tijdelijk bestand te onderhandelen over een permanent staakt-het-vuren in Gaza. Voorwaarde is wel dat Hamas wordt gedemilitariseerd, zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.

12 uur geleden
VN leveren eerste brandstof aan Gaza in 130 dagen

RAFAH (ANP/RTR) - Een team van de Verenigde Naties heeft woensdag voor het eerst in 130 dagen weer een lading brandstof kunnen leveren aan de Gazastrook. Het gaat om 75.000 liter en volgens woordvoerder Stéphane Dujarric is dat slechts een fractie van wat de Palestijnse bevolking in Gaza nodig heeft.

15 uur geleden
Jordanië en VAE sturen tientallen hulptrucks naar Gaza

AMMAN (ANP) - Vanuit Jordanië en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) zijn tientallen trucks met hulpgoederen de Gazastrook binnengebracht. Dit gebeurde woensdag in opdracht van de Jordaanse koning Abdullah en sjeik Mohammed bin Zayed al-Nahyan, meldden staatspersbureaus Petra en WAM.

16 uur geleden
Originele Birkin-tas geveild voor 8,5 miljoen euro

PARIJS (ANP/AFP) - De originele Birkin-tas is door veilinghuis Sotheby's in Parijs geveild voor ruim 8,5 miljoen euro. Het gaat om een prototype van de handtas uit 1985 die werd ontworpen voor de Brits-Franse actrice en zangeres Jane Birkin.

16 uur geleden