Vicepresident Harris belooft vrijdag zuidgrens VS te bezoeken
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident Kamala Harris belooft vrijdag de zuidgrens van de Verenigde Staten te bezoeken. Sinds haar aantreden als vicepresident heeft Harris het grensgebied met Mexico nog niet bezocht, wat haar op kritiek van de Republikeinen is komen te staan. Harris zal vrijdag El Paso in Texas bezoeken, meldt haar woordvoerster Symone Sanders. De Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid, Alejandro Mayorkas, zal met Harris meegaan.
De aankondiging van het bezoek aan de zuidgrens komt nadat voormalig president Donald Trump liet weten het grensgebied op 30 juni te zullen bezoeken. De Republikeinse gouverneur van Texas, Greg Abbott, zal Trump vergezellen. "Als Abbott en ik volgende week niet waren gegaan, zou zij ook nooit zijn gegaan!", aldus Trump in een verklaring.
Begin juni bezocht Harris tijdens haar eerste internationale werkbezoek als vicepresident het binnenland van Mexico en Guatemala. Meerdere Republikeinen riepen de vicepresident destijds op om naar de grens te gaan om de situatie daar met eigen ogen te zien. Harris verdedigde haar keuze door te zeggen dat ze de kern van de migratieproblemen aan wil pakken. "Je kan niet zeggen dat je om de grens geeft als je je niet druk maakt over de hoofdoorzaken", zei Harris. De vicepresident kondigde na dat werkbezoek al wel aan het grensgebied later alsnog te zullen bezoeken.
De illegale migratie aan de zuidgrens van de VS heeft recentelijk het hoogste niveau in twintig jaar tijd bereikt en er zou dringend hulp nodig zijn. Volgens een rapport van mensenrechtenorganisaties dat dinsdag verscheen zijn 3300 migranten die sinds januari in Mexico zijn gestrand vanwege het Amerikaanse grensbeleid, ontvoerd, verkracht, verhandeld of aangevallen.
Meer uit Buitenland
LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
9 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
10 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
14 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
16 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
1 dag geleden