Vicepresident Harris belooft vrijdag zuidgrens VS te bezoeken
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident Kamala Harris belooft vrijdag de zuidgrens van de Verenigde Staten te bezoeken. Sinds haar aantreden als vicepresident heeft Harris het grensgebied met Mexico nog niet bezocht, wat haar op kritiek van de Republikeinen is komen te staan. Harris zal vrijdag El Paso in Texas bezoeken, meldt haar woordvoerster Symone Sanders. De Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid, Alejandro Mayorkas, zal met Harris meegaan.
De aankondiging van het bezoek aan de zuidgrens komt nadat voormalig president Donald Trump liet weten het grensgebied op 30 juni te zullen bezoeken. De Republikeinse gouverneur van Texas, Greg Abbott, zal Trump vergezellen. "Als Abbott en ik volgende week niet waren gegaan, zou zij ook nooit zijn gegaan!", aldus Trump in een verklaring.
Begin juni bezocht Harris tijdens haar eerste internationale werkbezoek als vicepresident het binnenland van Mexico en Guatemala. Meerdere Republikeinen riepen de vicepresident destijds op om naar de grens te gaan om de situatie daar met eigen ogen te zien. Harris verdedigde haar keuze door te zeggen dat ze de kern van de migratieproblemen aan wil pakken. "Je kan niet zeggen dat je om de grens geeft als je je niet druk maakt over de hoofdoorzaken", zei Harris. De vicepresident kondigde na dat werkbezoek al wel aan het grensgebied later alsnog te zullen bezoeken.
De illegale migratie aan de zuidgrens van de VS heeft recentelijk het hoogste niveau in twintig jaar tijd bereikt en er zou dringend hulp nodig zijn. Volgens een rapport van mensenrechtenorganisaties dat dinsdag verscheen zijn 3300 migranten die sinds januari in Mexico zijn gestrand vanwege het Amerikaanse grensbeleid, ontvoerd, verkracht, verhandeld of aangevallen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
4 uur geledenCHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.
5 uur geledenCHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.
7 uur geledenAJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.
8 uur geleden