Vicepresident Argentinië slaat terug na racismerel voetballers
BUENOS AIRES (ANP) - Vicepresident Victoria Villarruel van Argentinië heeft hard teruggeslagen in de racismerel rond het nationale voetbalteam van Argentinië. Voetballer Enzo Fernández plaatste een video in de nasleep van de door Argentinië gewonnen finale van de Copa América, waarin de spelers, onder wie hijzelf, een racistisch lied zingen.
Wereldvoetbalbond FIFA heeft gemeld het incident te onderzoeken. Het lied gaat terug naar de WK-finale van 2022 waarin Argentinië Frankrijk versloeg. Het is gericht tegen de Franse spits Kylian Mbappé en bevat homofobe beledigingen. Ook zingen de Argentijnen denigrerend over Fransen van Afrikaanse afkomst.
Villarruel reageerde op kritiek vanuit Frankrijk op de Argentijnse spelers. Zo noemde Fernández' ploeggenoot Wesley Fofana bij Chelsea de video "puur racisme". De vicepresident zei geen acties van een "kolonialistisch" land te tolereren. "Geen enkel koloniaal land gaat ons intimideren voor een liedje op het veld of voor het spreken van waarheden die ze zelf niet willen toegeven", schreef ze op X.
Verontschuldiging
"Argentinië is een soeverein en vrij land", ging Villarruel door. "We hebben nooit kolonies gehad of tweederangs burgers. We hebben onze manier van leven nooit aan iemand opgelegd. En we zullen ook niet toestaan dat ze dat bij ons doen. Enzo, ik steun je, Messi bedankt voor alles. Argentijnen houden altijd een opgeheven hoofd."
Middenvelder Fernández had zich overigens al verontschuldigd voor de omstreden video. "Het lied bevatte zeer beledigende taal en hier is absoluut geen excuus voor. Ik ben tegen alle vormen van discriminatie en verontschuldig me voor het feit dat ik werd meegesleept in de euforie van onze vieringen", liet de 23-jarige voetballer via Instagram weten.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
19 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zondag met 2-1 gewonnen van stadgenoot Excelsior. Het elftal van Robin van Persie kwam in De Kuip terug van een 1-0-achterstand. Ayase Ueda maakte beide doelpunten voor Feyenoord.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Ro-Zangelo Daal is geblesseerd uitgevallen bij AZ. De buitenspeler kon niet meer verder na een duel met Naci Ünüvar van Heracles Almelo. Hij strompelde na een half uur van het veld in Alkmaar.
4 uur geleden