Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vicepresident Argentinië slaat terug na racismerel voetballers

Vicepresident Argentinië slaat terug na racismerel voetballers

BUENOS AIRES (ANP) - Vicepresident Victoria Villarruel van Argentinië heeft hard teruggeslagen in de racismerel rond het nationale voetbalteam van Argentinië. Voetballer Enzo Fernández plaatste een video in de nasleep van de door Argentinië gewonnen finale van de Copa América, waarin de spelers, onder wie hijzelf, een racistisch lied zingen.

Wereldvoetbalbond FIFA heeft gemeld het incident te onderzoeken. Het lied gaat terug naar de WK-finale van 2022 waarin Argentinië Frankrijk versloeg. Het is gericht tegen de Franse spits Kylian Mbappé en bevat homofobe beledigingen. Ook zingen de Argentijnen denigrerend over Fransen van Afrikaanse afkomst.

Villarruel reageerde op kritiek vanuit Frankrijk op de Argentijnse spelers. Zo noemde Fernández' ploeggenoot Wesley Fofana bij Chelsea de video "puur racisme". De vicepresident zei geen acties van een "kolonialistisch" land te tolereren. "Geen enkel koloniaal land gaat ons intimideren voor een liedje op het veld of voor het spreken van waarheden die ze zelf niet willen toegeven", schreef ze op X.

Verontschuldiging

"Argentinië is een soeverein en vrij land", ging Villarruel door. "We hebben nooit kolonies gehad of tweederangs burgers. We hebben onze manier van leven nooit aan iemand opgelegd. En we zullen ook niet toestaan dat ze dat bij ons doen. Enzo, ik steun je, Messi bedankt voor alles. Argentijnen houden altijd een opgeheven hoofd."

Middenvelder Fernández had zich overigens al verontschuldigd voor de omstreden video. "Het lied bevatte zeer beledigende taal en hier is absoluut geen excuus voor. Ik ben tegen alle vormen van discriminatie en verontschuldig me voor het feit dat ik werd meegesleept in de euforie van onze vieringen", liet de 23-jarige voetballer via Instagram weten.

Meer uit Voetbal

Arsenal zonder geblesseerde Timber tegen Brighton & Hove Albion

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.

13 minuten geleden
Scorende Reijnders wint met Manchester City van Nottingham Forest

NOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.

58 minuten geleden
Nottingham Forest wil tribune vernoemen naar overleden Robertson

NOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest wil een tribune van het stadion City Ground vernoemen naar John Robertson. De voormalige buitenspeler overleed afgelopen week op 72-jarige leeftijd. "Ik heb het bestuur geadviseerd om onze held zo te eren", zei clubeigenaar Evangelos Marinakis vlak voor het thuisduel met Manchester City.

2 uur geleden
Bondscoach Broos (Zuid-Afrika) boos op arbitrage in Afrika Cup

AGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.

5 uur geleden
Manchester United voorlopig vijfde na zege op Newcastle

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.

17 uur geleden
Marokko niet verder dan gelijkspel tegen Mali op Afrika Cup

RABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.

17 uur geleden
Verhuurde aanvaller Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.

20 uur geleden