Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vicepremier: kabinet heeft vertrouwen van de Zeeuwen geschaad

Vicepremier: kabinet heeft vertrouwen van de Zeeuwen geschaad

DEN HAAG (ANP) - Met het voorgenomen besluit van het kabinet om de marinierskazerne niet naar Vlissingen te verhuizen is "het vertrouwen van de Zeeuwen geschaad". Dat zei vicepremier Hugo de Jonge. "Het is een bittere pil voor de Zeeuwen."

Er komt een nog te benoemen speciale gezant die volgens de vicepremier moet onderzoeken wat "adequate compensatie" is. Er moet een duurzaam perspectief voor Vlissingen en de regio komen. De speciale gezant moet voor de zomer klaar zijn.

De Jonge kon nog niets zeggen over de orde van grootte van de compensatie. "Geef ons even tijd om met de Zeeuwen te overleggen."

Vertrouwen herstellen

Al in 2012 is besloten de kazerne van Doorn naar Vlissingen te verhuizen. Dat leverde veel weerstand bij de mariniers op. Het leidde tot een grote uitstroom, wat Defensie grote zorgen baart. De mariniers vormen een "vitaal onderdeel" bij missies. De kazerne gaat nu naar het Gelderse Nieuw Milligen.

Het hele proces verdient niet de "schoonheidsprijs", aldus De Jonge. Zeeland moest uit de media vernemen dat de verhuizing van de baan was. Defensie zag al langer dat de mariniers vertrokken en kwam daarmee voor een dilemma te staan. "Wanneer bespreek je dit met de Zeeuwen. Dat is het ingewikkelde geweest."

Er zal gewerkt moeten worden aan het herstel van vertrouwen met de Zeeuwen, erkent De Jonge. Hij verving premier Mark Rutte op de wekelijkse persconferentie na de ministerraad.

Meer uit Politiek

Verhuurder van huis met slecht energielabel kan dwangsom krijgen

DEN HAAG (ANP) - Wie een huis verhuurt met energielabel E, F of G kan vanaf 2029 een dwangsom van de gemeente krijgen. Dat staat in een voorstel dat minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) met de Tweede Kamer heeft gedeeld.

16 uur geleden
Honderden miljoenen voor verbeteringen aan grote rivieren

DEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken bij de grote rivieren komen ingrijpende verbouwingen. Het kabinet laat onder meer extra geulen aanleggen in de uiterwaarden van de Waal tussen Millingen en Zaltbommel, staat in een brief die minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) vrijdag naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Voor de plannen staat zo'n 800 miljoen euro klaar.

17 uur geleden
Karremans noemt Belgisch tolvignet teleurstellend

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans is teleurgesteld dat België doorgaat met de invoering van een tolvignet. De minister van Infrastructuur is gisteren door zijn Vlaamse collega geïnformeerd dat het besluit voorligt in de ministerraad bij de zuiderburen.

22 uur geleden
Sjoerdsma vreest meer honger als strijd Iran en VS doorgaat

SHANGHAI (ANP) - Opnieuw is de strijd opgelaaid tussen de Verenigde Staten en Iran. "Dat er nu weer gevechten zijn is ontzettend zorgelijk", aldus minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66). Hij vreest meer honger en vluchtelingen.

1 dag geleden
Karremans wil dat luchtvaartmaatschappijen boetes kunnen opleggen

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen moeten boetes kunnen opleggen aan passagiers die zich misdragen, vindt het kabinet. Het is een van de plannen die minister Vincent Karremans (Infrastructuur, VVD) in een Kamerbrief voorstelt om wangedrag in vliegtuigen tegen te gaan. Als de boetes er komen naast strafrechtelijke vervolging, zou dat als "extra afschrikking" kunnen werken.

1 dag geleden
Heinen noemt Spaans voorstel eurobonds eentje voor 'de kattenbak'

BRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) noemt een Spaans voorstel voor meer eurobonds er een "voor de kattenbak". Dat zei hij voorafgaand aan de vergadering van ministers van Financiën van de eurolanden.

1 dag geleden
Voorlopig geen onomkeerbare stappen in maatwerkafspraken Tata

DEN HAAG (ANP) - De Rijksoverheid zet de komende tijd "geen onomkeerbare stappen" in het traject om afspraken te maken met Tata Steel om te verduurzamen in ruil voor overheidssubsidies. Dat schrijven de betrokken bewindspersonen in een Kamerbrief nadat blijkt dat het OM de staalfabrikant strafrechtelijk vervolgt vanwege luchtvervuiling.

2 dagen geleden