Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vicepremier: kabinet heeft vertrouwen van de Zeeuwen geschaad

Vicepremier: kabinet heeft vertrouwen van de Zeeuwen geschaad

DEN HAAG (ANP) - Met het voorgenomen besluit van het kabinet om de marinierskazerne niet naar Vlissingen te verhuizen is "het vertrouwen van de Zeeuwen geschaad". Dat zei vicepremier Hugo de Jonge. "Het is een bittere pil voor de Zeeuwen."

Er komt een nog te benoemen speciale gezant die volgens de vicepremier moet onderzoeken wat "adequate compensatie" is. Er moet een duurzaam perspectief voor Vlissingen en de regio komen. De speciale gezant moet voor de zomer klaar zijn.

De Jonge kon nog niets zeggen over de orde van grootte van de compensatie. "Geef ons even tijd om met de Zeeuwen te overleggen."

Vertrouwen herstellen

Al in 2012 is besloten de kazerne van Doorn naar Vlissingen te verhuizen. Dat leverde veel weerstand bij de mariniers op. Het leidde tot een grote uitstroom, wat Defensie grote zorgen baart. De mariniers vormen een "vitaal onderdeel" bij missies. De kazerne gaat nu naar het Gelderse Nieuw Milligen.

Het hele proces verdient niet de "schoonheidsprijs", aldus De Jonge. Zeeland moest uit de media vernemen dat de verhuizing van de baan was. Defensie zag al langer dat de mariniers vertrokken en kwam daarmee voor een dilemma te staan. "Wanneer bespreek je dit met de Zeeuwen. Dat is het ingewikkelde geweest."

Er zal gewerkt moeten worden aan het herstel van vertrouwen met de Zeeuwen, erkent De Jonge. Hij verving premier Mark Rutte op de wekelijkse persconferentie na de ministerraad.

Meer uit Politiek

Coalitiepartijen praten apart met oppositie over belastingplan

DEN HAAG (ANP) - De fractievoorzitters van de coalitiepartijen praten de komende dagen los van elkaar met oppositiefracties. Dat zeggen Haagse ingewijden na berichtgeving door RTL Nieuws over het verdere proces om alsnog afspraken te maken over het belastingplan. De coalitie is namelijk onderling verdeeld over het verhogen van de vermogensbelasting in ruil voor steun aan het pakket met belastingen.

11 uur geleden
Minister positief over voorstel verbod politieke dubbelfuncties

DEN HAAG (ANP) - Binnenlandminister Pieter Heerma (CDA) is positief over een plan van D66 en PRO om bepaalde dubbelfuncties binnen de politiek te verbieden. De partijen willen dat het niet langer mogelijk wordt om naast Tweede Kamerlid ook politiek actief te zijn binnen een gemeente of provincie.

17 uur geleden
Jetten: aanpassingen van belastingplan nu aan Kamer

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten laat verdere aanpassingen van het belastingplan, waar nog steeds geen meerderheid voor is, over aan de Tweede Kamer. Het kabinet heeft dinsdag na vele onderhandelingen nog eens een gewijzigd pakket gedeeld met de Kamer, en Kamerfracties kunnen dat pakket nu aanpassen met amendementen.

1 dag geleden
Markuszower steunt belastingplan om verkiezingen te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower is bereid om het belastingplan te steunen, omdat hij wil voorkomen dat er verkiezingen komen. Dat zegt hij in het debat over het pakket aan belastingen.

1 dag geleden
Minister herkent kritiek van ombudsman op boerenbeleid

DEN HAAG (ANP) - Minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) kan zich vinden in de kritiek van de Nationale ombudsman dat de overheid de afgelopen jaren onbetrouwbaar is geweest voor boeren. "Het klopt, net zoals de Ombudsman constateert dat boeren en tuinders al te lang te maken hebben met voorstellen die te vaak veranderen."

1 dag geleden
Voorspelling: Democraten krijgen meerderheid in Huis bij midterms

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Democraten winnen bij de midtermverkiezingen een meerderheid in het Huis van Afgevaardigden. Dat voorspelt Decision Desk HQ, een organisatie die verkiezingsdata verzamelt. Het komt vrijwel altijd voor dat de partij van een zittende president, in dit geval de Republikeinen van Donald Trump, zetels verliest tijdens de midterms.

2 dagen geleden
Democraat Jon Ossoff herkozen voor Senaat namens Georgia

ATLANTA (ANP) - De Democraat Jon Ossoff wordt als senator herkozen in de Amerikaanse staat Georgia, voorspelt persbureau Reuters op basis van voorlopige uitslagen van Decision Desk HQ. Dat is een bureau dat verkiezingsuitslagen verzamelt. Georgia stemde bij de laatste verkiezingen op Donald Trump, maar Ossoff wist in de peilingen al een ruime voorsprong op de Republikeinse afgevaardigde Mike Collins te houden.

2 dagen geleden