Vicepremier Italië: Stellantis profiteert van ons publiek geld
ROME (ANP/BLOOMBERG) - Het probleem bij autofabrikant Stellantis ligt volgens de Italiaanse vicepremier Matteo Salvini "meer bij het eigendom" van het concern dan bij voormalig topman Carlos Tavares. "Het eigendom heeft op dit moment weinig met Italië te maken, terwijl het bedrijf decennialang geld in Italië heeft ontvangen om fabrieken in het buitenland te openen", zei Salvini dinsdag.
"Het is een van de slechtste voorbeelden van hoe je geen ondernemerschap moet bedrijven met publiek geld", vervolgde de vicepremier. Stellantis is het moederbedrijf van onder meer Fiat, Alfa Romeo, Peugeot, Citroën en Jeep. De grootaandeelhouders zijn de Italiaanse familie Agnelli, de Franse familie Peugeot en het Chinese Dongfeng Motor.
Salvini, tevens minister van Transport, uit al langer kritiek op de noodlijdende autofabrikant. Tavares stapte zondagavond op te midden van financiële problemen. Salvini's kritiek staat in contrast met die van premier Giorgia Meloni, die maandagavond liet weten dat haar prioriteit ligt bij de bescherming van de werknemers van Stellantis.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
17 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
17 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
1 dag geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
1 dag geleden