Vicepremier Italië: Stellantis profiteert van ons publiek geld
ROME (ANP/BLOOMBERG) - Het probleem bij autofabrikant Stellantis ligt volgens de Italiaanse vicepremier Matteo Salvini "meer bij het eigendom" van het concern dan bij voormalig topman Carlos Tavares. "Het eigendom heeft op dit moment weinig met Italië te maken, terwijl het bedrijf decennialang geld in Italië heeft ontvangen om fabrieken in het buitenland te openen", zei Salvini dinsdag.
"Het is een van de slechtste voorbeelden van hoe je geen ondernemerschap moet bedrijven met publiek geld", vervolgde de vicepremier. Stellantis is het moederbedrijf van onder meer Fiat, Alfa Romeo, Peugeot, Citroën en Jeep. De grootaandeelhouders zijn de Italiaanse familie Agnelli, de Franse familie Peugeot en het Chinese Dongfeng Motor.
Salvini, tevens minister van Transport, uit al langer kritiek op de noodlijdende autofabrikant. Tavares stapte zondagavond op te midden van financiële problemen. Salvini's kritiek staat in contrast met die van premier Giorgia Meloni, die maandagavond liet weten dat haar prioriteit ligt bij de bescherming van de werknemers van Stellantis.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.
40 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.
56 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
5 uur geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.
7 uur geleden