Vicepremier Italië: Stellantis profiteert van ons publiek geld
ROME (ANP/BLOOMBERG) - Het probleem bij autofabrikant Stellantis ligt volgens de Italiaanse vicepremier Matteo Salvini "meer bij het eigendom" van het concern dan bij voormalig topman Carlos Tavares. "Het eigendom heeft op dit moment weinig met Italië te maken, terwijl het bedrijf decennialang geld in Italië heeft ontvangen om fabrieken in het buitenland te openen", zei Salvini dinsdag.
"Het is een van de slechtste voorbeelden van hoe je geen ondernemerschap moet bedrijven met publiek geld", vervolgde de vicepremier. Stellantis is het moederbedrijf van onder meer Fiat, Alfa Romeo, Peugeot, Citroën en Jeep. De grootaandeelhouders zijn de Italiaanse familie Agnelli, de Franse familie Peugeot en het Chinese Dongfeng Motor.
Salvini, tevens minister van Transport, uit al langer kritiek op de noodlijdende autofabrikant. Tavares stapte zondagavond op te midden van financiële problemen. Salvini's kritiek staat in contrast met die van premier Giorgia Meloni, die maandagavond liet weten dat haar prioriteit ligt bij de bescherming van de werknemers van Stellantis.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Stichting Privacy First is bezorgd over "de haast automatische uitrol van de digitale euro, zonder dat sprake is van democratische legitimatie". De belangenorganisatie voor meer privacy roept de Nederlandse politiek op een "fundamentele democratische discussie" te voeren over de plannen van Brussel.
25 minuten geledenBEIJING (ANP) - Wingtech, het Chinese moederbedrijf van de Nijmeegse chipmaker Nexperia, verwacht meer stappen van de Nederlandse overheid om de problemen rond het bedrijf op te lossen. Dat heeft een woordvoerder van het bedrijf laten weten, nu demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans (VVD) zijn ingreep bij Nexperia heeft opgeschort "als een blijk van goede wil" richting China.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bloemenbestelbedrijf Fleurop neemt zijn branchegenoot WY Bloemisten over om schaalvergroting te creëren en beter te kunnen concurreren. WY en Fleurop blijven wel twee zelfstandige organisaties, maakte Fleurop bekend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel en Economische Veiligheid) is blij dat Nederland de beperkende maatregelen bij chipfabrikant Nexperia opschort. Hij spreekt op X van "een belangrijke stap in het stabiliseren van onze strategische toeleveringsketen voor chips".
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - In de Nederlandse winkelstraten zijn dit jaar minder winkels in gebruik genomen en verkocht. Makelaarsorganisatie NVM Business ziet dat in de eerste negen maanden van dit jaar vooral minder panden groter dan 2000 vierkante meter in gebruik zijn genomen. Wel zijn in de eerste helft van 2025 meer winkelruimten tussen de 500 en 1000 vierkante meter verkocht vanwege het faillissement van Blokker een jaar geleden.
2 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/AFP) - Het elektriciteitsbedrijf van Maleisië heeft sinds 2020 omgerekend bijna 1 miljard euro aan stroom verloren door illegale cryptomining. Volgens de Maleisische minister van Energie vormen deze diefstallen een "ernstige bedreiging voor het nationale energiesysteem".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans (VVD) heeft zijn ingreep bij Nexperia opgeschort. Dat schrijft hij aan de Tweede Kamer. Karremans legde beperkingen op aan de chipfabrikant, naar eigen zeggen om het weglekken van technologische kennis en kunde naar China te voorkomen.
3 uur geleden