Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vicepremier deelstaat wil einde aan 'eigenzinnig beleid Merkel'

Vicepremier deelstaat wil einde aan 'eigenzinnig beleid Merkel'

DÜSSELDORF (ANP) - De vicepremier van de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen (NRW), Joachim Stamp, heeft bondskanselier Angela Merkel verweten als een vorst het coronabeleid te dicteren. Hij loopt vooruit op het overleg woensdag van Merkel met de zestien deelstaatpremiers, waar het beleid tegen het coronavirus zoals gebruikelijk wordt uitgestippeld.

Merkel ligt steeds meer onder vuur over haar weerstand tegen snelle versoepeling van de beperkende maatregelen. Stamp dreigt bijvoorbeeld de kinderdagverblijven in NRW zelf te openen als er in Berlijn woensdag geen knopen worden doorgehakt. "We kunnen niet nog een week aan het lijntje worden gehouden en we gaan dan onze eigen weg."

Hij vindt dat de deelstaten meer zelf moeten bepalen hoe ze maatregelen nemen of versoepelen, want het virus heeft in de deelstaten op verschillende manieren huisgehouden. Het overleg in Berlijn moet volgens hem maar stoppen. Het kan "geen permanente gang van zaken zijn dat de bondskanselier alleen met de zestien premiers beslist wat wel en niet werkt. Je krijgt de indruk dat ze aan het hof zijn", klaagt Stamp.

De premier van Noordrijn-Westfalen, Armin Laschet, is partijgenoot van Merkel, maar ook een van haar felste critici als het om het coronabeleid gaat. Hij ijvert voor snelle versoepeling van de beperkingen omdat hij de ondergang van de economie vreest. Hij krijgt steeds meer medestanders volgens Duitse media. De krant Bild meldde dat de deelstaatpremiers woensdag van Merkel verlangen dat ze onder meer instemt met een versoepeling van de contactverboden. Nu mogen alleen mensen uit één huishouden met z'n tweeën op pad.

Meer uit Buitenland

Aanvallen in Mali, leger zegt controle te hebben

BAMAKO (ANP/AFP/RTR/DPA) - Strijders hebben in Mali op verschillende plekken aanvallen uitgevoerd. Volgens het leger hebben "terroristische groeperingen" onder meer militaire barakken aangevallen. Er zijn schoten gemeld in de hoofdstad Bamako, maar ook in onder meer de steden Gao en Kidal. Aan het begin van de middag zei het leger de situatie onder controle te hebben, al gingen de gevechten door.

15 minuten geleden
Oekraïne wil in Azerbeidzjan met Rusland praten over vrede

BAKOE (ANP/RTR) - Oekraïne is klaar voor vredesbesprekingen met Rusland in Azerbeidzjan "als Moskou er ook klaar voor is". Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in Azerbeidzjan, waar hij op bezoek is en onder meer een ontmoeting heeft met de president daar, Ilham Aliyev.

1 uur geleden
Iraans ministerie: VS willen zonder gezichtsverlies uit de oorlog

TEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering is op zoek naar een manier om zich uit de oorlog te redden, zegt het ministerie van Defensie van Iran. Op dit moment is een Iraanse minister in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor gesprekken. Deze zaterdag worden daar ook gezanten van de VS verwacht, al is nog onduidelijk of die met Iran zullen spreken.

3 uur geleden
Zelensky meldt doden na nacht van zware aanvallen op Oekraïne

KYIV (ANP) - Russische aanvallen door heel Oekraïne hebben volgens president Volodymyr Zelensky aan zeker vier mensen het leven gekost. Dertig mensen raakten gewond. "De meeste doelen zijn burgerinfrastructuur in steden", schrijft hij op X.

5 uur geleden
Duitse minister: alvast mijnenjager richting Straat van Hormuz

BERLIJN (ANP) - Duitsland stuurt een mijnenjager en een bevoorradings- en commandoschip naar de Middellandse Zee om zich voor te bereiden op mogelijke inzet in de Straat van Hormuz, zegt minister van Defensie Boris Pistorius in de Rheinische Post. Wanneer de schepen vertrekken, zegt hij niet.

6 uur geleden
Top over afbouw fossiele brandstoffen begonnen in Colombia

SANTA MARTA (ANP) - In de Colombiaanse kustplaats Santa Marta is vrijdag de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen begonnen, die Colombia samen met Nederland organiseert. Voor de zesdaagse conferentie hebben zich 56 landen aangemeld, zei de Colombiaanse milieuminister Irene Vélez Torres bij aanvang. Samen zijn die landen goed voor zo'n 20 procent van de wereldwijde productie van fossiele brandstoffen en 30 procent van de mondiale vraag.

15 uur geleden
Doden in Gaza bij Israëlische aanvallen, onder wie politieagenten

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Ten minste twaalf mensen zijn vrijdag omgekomen bij Israëlische aanvallen in Gaza, zeggen de autoriteiten in het gebied. Onder hen zouden ook zes politieagenten zijn geweest.

16 uur geleden