Vicepremier China hint op versoepeling coronamaatregelen
BEIJING (ANP/RTR) - Na protesten in verschillende steden in China lijken de autoriteiten in het land open te staan voor versoepeling van de strenge coronamaatregelen. Vicepremier Sun Chunlan heeft laten weten dat China toewerkt naar nieuwe vormen van preventie en beheersing van het virus.
In de afgelopen dagen maakten enkele Chinese steden al bekend de teugels iets te zullen laten vieren. In geen van de aankondigingen werd gesproken over de demonstraties in de afgelopen week, waarbij Chinezen de straat opgingen om te protesteren tegen de strenge coronamaatregelen in het land, die er volgens hen onder meer voor zorgden dat er bij een brand in een flatgebouw tien mensen omkwamen.
Sun verklaarde volgens staatsmedia dat het land mogelijk een nieuwe richting inslaat vanwege de afname van besmettingen met de omikronvariant, de toename van het aantal gevaccineerde mensen en de ervaring die het land heeft opgedaan in het beheersen van het coronavirus. Ze pleitte voor verdere "optimalisatie" van testen, behandeling en quarantaine.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De druk op de Britse premier Keir Starmer om af te treden neemt verder toe. Het aantal partijgenoten dat oproept tot zijn vertrek, is toegenomen tot circa negentig. Intussen heeft hij een kort overleg gehad met een potentiële uitdager, de minister van Volksgezondheid Wes Streeting.
16 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO houdt voor het eerst een militaire oefening met Servië. De verstandhouding tussen het bondgenootschap en een van de weinige Europese landen die nog niet bij de NAVO of de EU horen is vaak moeizaam. Tijdens de Kosovo-oorlog in 1999 bombardeerde de NAVO Servië.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.
10 uur geledenWENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.
11 uur geledenCANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.
12 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.
13 uur geleden