Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vice-president Pence ziet niets in uit het ambt zetten van Trump

Vice-president Pence ziet niets in uit het ambt zetten van Trump

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident Mike Pence ziet er geen heil in om president Donald Trump uit zijn ambt te zetten door het 25e amendement van de grondwet in werking te stellen. Dat voorziet erin dat de vicepresident de bevoegdheden van de president overneemt als die laatste niet meer in staat is om zijn taken uit te voeren. Volgens Pence zou het toepassen van die grondwettelijke procedure "een vreselijk precedent" scheppen.

Maandag kwam al naar buiten dat Pence en Trump een "goed gesprek" hadden gehad in het Witte Huis en dat de twee "vastbesloten" zijn "om hun werk voor het land voort te zetten tot het einde van hun termijn". Dat duidde er al op dat Pence het 25e amendement niet wil toepassen, zoals de Democraten hebben voorgesteld naar aanleiding van de bestorming van het Capitool door Trump-aanhangers.

"Ik geloof niet dat zo'n werkwijze in het belang van ons land is of conform de grondwet", heeft Pence geschreven in een brief aan Nancy Pelosi, de Democratische voorzitter van het Huis van Afgevaardigden. Trump zei eerder dinsdag al dat hij zich geen zorgen maakt over het al dan niet toepassen van het 25e amendement.

Trump hangt woensdag mogelijk wel een tweede impeachmentprocedure boven het hoofd. In het Huis van Afgevaardigden wordt dan gedebatteerd over een aanklacht en wellicht ook gestemd. Meerdere Republikeinen hebben al kenbaar gemaakt dat Trump wat hen betreft uit zijn ambt mag worden gezet en verboden mag worden om zich nog eens kandidaat te stellen voor het presidentschap.

Meer uit Buitenland

Trump: Spanje moet net zoveel uitgeven aan defensie als de rest

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump roept Spanje op zijn verzet tegen de nieuwe NAVO-norm te staken. "Ik vind dat Spanje moet betalen wat de rest betaalt", zei Trump tegen journalisten. "Spanje is berucht omdat het zo weinig betaalt."

3 uur geleden
Armeense premier spreekt van 'historische' ontmoeting met Erdogan

ISTANBUL (ANP/AFP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft tijdens een zeldzaam bezoek aan Turkije met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gesproken over het verbeteren van de betrekkingen. Volgens Armenië was het een "historische" ontmoeting tussen de leiders van de twee buurlanden, die historisch een zeer moeizame relatie hebben.

4 uur geleden
Europese ministers willen meer gesprekken met Iran

GENÈVE (ANP/DPA/RTR) - De Franse, Duitse en Britse minister van Buitenlandse Zaken hebben na een overleg met hun Iraanse ambtgenoot gezegd dat ze de gesprekken met Iran over het nucleaire programma gaande willen houden. De ministers spraken vrijdag in Genève, samen met EU-buitenlandchef Kaja Kallas, drie uur lang over de oorlog tussen Iran en Israël en over hoe die diplomatiek beëindigd zou kunnen worden. De Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi zei na afloop ook bereid te zijn om verder te praten.

5 uur geleden
Rechter VS beveelt vrijlating pro-Palestijnse activist Khalil

NEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft bevolen dat de prominente pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil wordt vrijgelaten.

5 uur geleden
Israëlische legerchef waarschuwt voor langdurige oorlog met Iran

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerleider Eyal Zamir zei vrijdag dat zijn land zich moet voorbereiden op een langdurige oorlog met Iran.

7 uur geleden
Spaanse koning wijst juist op noodzaak NAVO en sterkere defensie

BRUGGE (ANP) - De Spaanse koning Felipe heeft gewaarschuwd dat het versterken van de Europese defensie een "reële en dreigende noodzaak" is. Dat zei de Spaanse vorst in een toespraak bij het Europacollege in Brugge. Het Spaanse kabinet verzet zich binnen de NAVO juist tegen hogere defensiebudgetten. Daarmee dreigt het de komende NAVO-top in Den Haag te verstoren.

7 uur geleden
President Roemenië benoemt na lange onderhandelingen premier

BOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - De Roemeense president Nicusor Dan heeft de liberale politicus Ilie Bolojan benoemd als nieuwe premier. Zijn benoeming volgt op wekenlange onderhandelingen gericht op het vormen van een nieuwe regering na maanden van politieke onrust.

8 uur geleden