Vice-preses FIFA: begin volgend jaar aan nieuwe voetbalseizoen
ZÜRICH (ANP) - Vicevoorzitter Victor Montagliani van de FIFA zou het geen slecht idee vinden om de nieuwe voetbalcompetities pas in het nieuwe kalenderjaar te laten beginnen. Dat vertelde de Canadees tijdens een interview met het Italiaanse radiostation Sportiva.
"Ik denk dat we dit idee niet zo maar moeten afwijzen", zei Montagliani die ook voorzitter is van de Concacaf, de voetbalbond voor Noord- en Midden Amerika en de Caraïben. "Het geeft alle competities meer tijd en als iedereen in het nieuwe jaar weer begint dan sluit dat ook mooi aan op het volgende WK in Qatar, dat vanwege de hitte in 2022 van 21 november tot 18 december wordt gehouden. Dan hoeven er geen ingrijpende wijzigingen meer plaats te vinden."
Nagenoeg alle Europese competities liggen stil, vanwege de uitbraak van het coronavirus. Het is nog onduidelijk of de Champions League en Europa League worden uitgespeeld. In Nederland en Frankrijk is het seizoen al voorbij. Duitsland, Engeland en Spanje onderzoeken wanneer ze het profvoetbal weer kunnen hervatten.
,
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
8 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
3 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
19 uur geleden