Viaplay wil versneld groeien in VK met overname Premier Sports
STOCKHOLM (ANP) - Streamingplatform Viaplay neemt de Britse sportzender Premier Sports over. Met de overname wil het bedrijf in versneld tempo groeien, in aanloop naar de lancering van Viaplay in Groot-Brittannië dit najaar.
Premier Sports heeft 222.000 betalende abonnees in Groot-Brittannië en Ierland. Het betaalkanaal boekte vorig jaar een omzet van 26,4 miljoen pond, omgerekend 31 miljoen euro.
Het mediaconcern maakte ook bekend dat de omzet in het tweede kwartaal groeide met 18 procent tot 3,7 miljard Zweedse kroon (357 miljoen euro). De nettowinst verdubbelde ruimschoots tot 175 miljoen kroon. "We hebben weer een kwartaal gerealiseerd dat goed in lijn is met onze strategie en doelen. De sterke prestatie van Viaplay in Scandinavië werd aangevuld met verdere groei in de internationale activiteiten", aldus het concern.
Viaplay kwam begin dit jaar de Nederlandse markt op. De streamingdienst kocht onder meer de uitzendrechten van de Formule 1, dat daarvoor via Ziggo werd uitgezonden. Eerder deze week werd bekend dat Viaplay een serie gaat uitzenden over de vuurwerkramp in Enschede. Deze dramaserie gaat ROOMBEEK heten en is vanaf het najaar van 2023 op de streamingdienst te zien.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. De zorgen dat de beurzen en vooral de grote techbedrijven te hard in waarde zijn gestegen door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI), laaiden weer op. Ook zijn beleggers bezorgd over de hoge uitgaven door bedrijven aan AI.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever verwacht de afsplitsing van zijn ijstak op 6 december af te ronden. Dat heeft het Britse was- en levensmiddelenconcern dinsdag bekendgemaakt. De tijdlijn voor de afsplitsing moest worden herzien door de sluiting van de Amerikaanse overheid.
5 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft in het afgelopen kwartaal de omzet iets zien dalen. Het bedrijf bleef last houden van toenemende concurrentie in de markt voor laadstations voor het thuis opladen van elektrische voertuigen. Daarnaast werden er minder laadpalen geïnstalleerd in het publieke segment.
7 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zou voor het eerst de markt van goedkopere laptops willen betreden. Het Amerikaanse bedrijf ontwikkelt een budgetvriendelijke Mac die klanten weg moet lokken van Chromebooks en instapmodellen van Windows-laptops, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak wist dinsdag in de laatste handelsuren het forse verlies van eerder op de dag grotendeels in te lopen. De sfeer bleef echter somber, onder meer door groeiende zorgen over de hoge waarderingen van de aandelen in de AI-sector.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol heeft niet onrechtmatig of onzorgvuldig gehandeld in de aanbestedingsprocedure voor de beveiliging op de luchthaven. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald, nadat twee beveiligingsbedrijven afzonderlijk van elkaar een kort geding waren gestart om de gunning door Schiphol terug te draaien.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is alle winst van afgelopen zomer weer kwijtgeraakt, vooral door een gedaalde vraag en terughoudendheid bij cryptohandelaren. De koers van de grootste cryptomunt ter wereld daalde dinsdag met ruim 3 procent tot 103.539 dollar, het laagste niveau sinds 23 juni.
10 uur geleden