Viaplay wil naast series ook Nederlandse films maken
AMSTERDAM (ANP) - De nieuwe streamingdienst Viaplay maakte al bekend twee Nederlandse series te gaan maken, maar als het aan het Zweedse bedrijf ligt blijft het daar niet bij. Zo wil het bedrijf hier ook films gaan produceren. "We hebben alleen de perfecte film nog niet gevonden", vertelt Kennard Bos die in Nederland over zogeheten 'scripted content' gaat voor Viaplay.
Contentdirecteur Filippa Wallestam noemt de originele series en films van Viaplay zeer belangrijk voor het succes van de streamingdienst. "We hebben al 150 Viaplay Originals, voornamelijk uit Scandinavië, waarmee we kijkers iets bieden wat ze nergens anders kunnen zien." Ook Nederlandse producties van Viaplay zullen in de andere landen waar de dienst actief is te zien zijn.
"Voor makers is het heel spannend dat ze voor een internationaal platform kunnen werken", zegt Bos. "Het dwingt ons om hard ons best te doen, als je wilt dat je series opvallen." Nederlandse series en films worden evenwel gemaakt voor een Nederlands publiek. "Dat is ook nodig om het internationaal goed te doen. De buitenlandse series die het hier goed doen, houden zich daar ook aan. Dat maakt ze authentiek."
Concurrentie
Wallestam denkt niet dat door de concurrentie van diensten als Videoland en Netflix en de Nederlandse omroepen er nu te veel series gemaakt worden. "We hebben in Scandinavië gezien dat de kwantiteit, maar ook de kwaliteit omhoog ging. De sector heeft ook veel meer ervaring gekregen en is professioneler geworden."
Daarnaast bieden de concurrerende diensten ook kansen voor relatief onbekende regisseurs en acteurs om hun ideeën te verwezenlijken. "We werken graag met gevestigde namen, maar ook met nieuw talent. Sommige van onze best bekeken series, zijn juist gemaakt door nieuwe namen."
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
22 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.
22 uur geleden