Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Viaplay wil naast series ook Nederlandse films maken

Viaplay wil naast series ook Nederlandse films maken

AMSTERDAM (ANP) - De nieuwe streamingdienst Viaplay maakte al bekend twee Nederlandse series te gaan maken, maar als het aan het Zweedse bedrijf ligt blijft het daar niet bij. Zo wil het bedrijf hier ook films gaan produceren. "We hebben alleen de perfecte film nog niet gevonden", vertelt Kennard Bos die in Nederland over zogeheten 'scripted content' gaat voor Viaplay.

Contentdirecteur Filippa Wallestam noemt de originele series en films van Viaplay zeer belangrijk voor het succes van de streamingdienst. "We hebben al 150 Viaplay Originals, voornamelijk uit Scandinavië, waarmee we kijkers iets bieden wat ze nergens anders kunnen zien." Ook Nederlandse producties van Viaplay zullen in de andere landen waar de dienst actief is te zien zijn.

"Voor makers is het heel spannend dat ze voor een internationaal platform kunnen werken", zegt Bos. "Het dwingt ons om hard ons best te doen, als je wilt dat je series opvallen." Nederlandse series en films worden evenwel gemaakt voor een Nederlands publiek. "Dat is ook nodig om het internationaal goed te doen. De buitenlandse series die het hier goed doen, houden zich daar ook aan. Dat maakt ze authentiek."

Concurrentie

Wallestam denkt niet dat door de concurrentie van diensten als Videoland en Netflix en de Nederlandse omroepen er nu te veel series gemaakt worden. "We hebben in Scandinavië gezien dat de kwantiteit, maar ook de kwaliteit omhoog ging. De sector heeft ook veel meer ervaring gekregen en is professioneler geworden."

Daarnaast bieden de concurrerende diensten ook kansen voor relatief onbekende regisseurs en acteurs om hun ideeën te verwezenlijken. "We werken graag met gevestigde namen, maar ook met nieuw talent. Sommige van onze best bekeken series, zijn juist gemaakt door nieuwe namen."

Meer uit Financieel

IEA: verkoop elektrische auto's wereldwijd richting recordhoogte

PARIJS (ANP) - De verkoop van elektrische auto's wereldwijd ligt op koers om opnieuw een recordhoogte te bereiken. Dat zegt het Internationale Energieagentschap (IEA) in een onderzoek. Naar verwachting zullen er 23 miljoen elektrische auto's worden verkocht in 2026.

12 minuten geleden
Staking op komst bij Samsung, vrees voor economische gevolgen

SEJONG (ANP/RTR) - Tienduizenden werknemers van Samsung dreigen te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. De vakbond van het bedrijf in Zuid-Korea heeft plannen waarbij 48.000 personeelsleden het werk achttien dagen neerleggen. Vanwege het grote belang van Samsung wordt gevreesd voor schade aan de economie.

12 minuten geleden
Mercedes toont elektrische sportauto met geluid van brullende V8

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Mercedes-Benz heeft een elektrische sportwagen onthuld die klinkt als een brullende V8-benzinemotor, maar wordt aangedreven door drie krachtige elektromotoren. Daarmee richt de autofabrikant zich op kopers die de elektrische modellen van het merk tot nu toe links lieten liggen.

23 minuten geleden
EU bereikt voorlopig akkoord over afronding handelsakkoord met VS

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Europese Unie heeft een voorlopig akkoord bereikt over wetgeving om invoerrechten op Amerikaanse goederen af ​​te schaffen. Dit is een belangrijk onderdeel van het handelsakkoord dat afgelopen juli met Washington werd gesloten.

25 minuten geleden
Inflatie loopt verder op tot 2,8 procent

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in april 2,8 procent duurder geworden dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het inflatiecijfer is hetzelfde als bij een eerdere snelle raming.

1 uur geleden
PwC: belastingbijdrage bedrijven groeit in verhouding harder

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven heeft vorig jaar een grotere bijdrage geleverd aan de overheidsfinanciën. Dat schrijft consultancybureau PwC. Uit jaarlijks onderzoek blijkt dat bedrijven samen 119,1 miljard euro aan belastingen en sociale premies betaalden.

5 uur geleden
Europese chipvraag stijgt, investeringen volgens sector onzeker

ZOETERMEER (ANP) - De Europese vraag naar chips zal tussen nu en 2040 ongeveer verdubbelen, aangejaagd door onder meer de elektrificatie van transport- en energiesystemen en industriële automatisering. Dat staat in een rapport in opdracht van onder meer de Nederlandse ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME en de Duitse belangengroep ZVEI. FME waarschuwt echter dat die vraag zich niet automatisch vertaalt in investeringen in Europa.

7 uur geleden