Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Viaplay wil naast series ook Nederlandse films maken

Viaplay wil naast series ook Nederlandse films maken

AMSTERDAM (ANP) - De nieuwe streamingdienst Viaplay maakte al bekend twee Nederlandse series te gaan maken, maar als het aan het Zweedse bedrijf ligt blijft het daar niet bij. Zo wil het bedrijf hier ook films gaan produceren. "We hebben alleen de perfecte film nog niet gevonden", vertelt Kennard Bos die in Nederland over zogeheten 'scripted content' gaat voor Viaplay.

Contentdirecteur Filippa Wallestam noemt de originele series en films van Viaplay zeer belangrijk voor het succes van de streamingdienst. "We hebben al 150 Viaplay Originals, voornamelijk uit Scandinavië, waarmee we kijkers iets bieden wat ze nergens anders kunnen zien." Ook Nederlandse producties van Viaplay zullen in de andere landen waar de dienst actief is te zien zijn.

"Voor makers is het heel spannend dat ze voor een internationaal platform kunnen werken", zegt Bos. "Het dwingt ons om hard ons best te doen, als je wilt dat je series opvallen." Nederlandse series en films worden evenwel gemaakt voor een Nederlands publiek. "Dat is ook nodig om het internationaal goed te doen. De buitenlandse series die het hier goed doen, houden zich daar ook aan. Dat maakt ze authentiek."

Concurrentie

Wallestam denkt niet dat door de concurrentie van diensten als Videoland en Netflix en de Nederlandse omroepen er nu te veel series gemaakt worden. "We hebben in Scandinavië gezien dat de kwantiteit, maar ook de kwaliteit omhoog ging. De sector heeft ook veel meer ervaring gekregen en is professioneler geworden."

Daarnaast bieden de concurrerende diensten ook kansen voor relatief onbekende regisseurs en acteurs om hun ideeën te verwezenlijken. "We werken graag met gevestigde namen, maar ook met nieuw talent. Sommige van onze best bekeken series, zijn juist gemaakt door nieuwe namen."

Meer uit Financieel

Truckbouwers mogelijk nog miljarden kwijt aan claims kartelschade

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Vrachtwagenfabrikanten die jaren geleden samenspanden in het zogenoemde truckkartel zijn mogelijk nog miljarden euro's kwijt aan schadeclaims van klanten. In München begint maandag een reeks hoorzittingen die geldt als een cruciale fase in de afwikkeling van honderden procedures tegen fabrikanten als MAN, Volvo, Daimler, Iveco en ook DAF.

1 uur geleden
AEX-index veert licht op na herstel op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde maandag licht op na de koersverliezen in de afgelopen week. Beleggers trokken zich op aan het herstel op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door uitlatingen van Fed-bestuurder John Williams. De president van de Federal Reserve in New York zei vrijdag dat een derde renteverlaging dit jaar nog altijd mogelijk is. Volgens hem vormt de zwakke Amerikaanse arbeidsmarkt namelijk een grotere economische bedreiging dan een hogere inflatie.

1 uur geleden
Wingtech wil voorstel Nexperia Nederland voor herstel controle

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Wingtech, de Chinese moeder van chipmaker Nexperia, wil van de Nederlandse tak van het bedrijf een voorstel voor het herstel van controle over het onderdeel. Volgens Wingtech heeft het in Nijmegen gevestigde Nexperia Nederland nog niets "concreets" van zich laten horen, ondanks pogingen om in "de grootste oprechtheid" te communiceren met het onderdeel.

2 uur geleden
Consumentenbond maakt afspraken met supers over kassabonfouten

DEN HAAG (ANP) - Wie na het boodschappen doen een fout op de kassabon ontdekt bij DekaMarkt, Hoogvliet of Nettorama, krijgt het product gratis of een waardebon. Dit hebben de supermarkten afgesproken met de Consumentenbond, meldt die belangenorganisatie voor consumenten.

2 uur geleden
Mijnbouwer BHP stopt nieuwe poging om Anglo over te nemen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP ziet af van een nieuwe poging om branchegenoot Anglo American over te nemen. Hiermee komt een einde aan een onverwachte en kortstondige poging van 's werelds grootste mijnbouwer om een geplande fusie tussen zijn kleinere rivaal en het Canadese Teck Resources te dwarsbomen.

3 uur geleden
Nederlandse export naar Suriname stijgt sterk

DEN HAAG (ANP) - De handel tussen Suriname en Nederland is dit jaar opgeleefd. In de eerste zes maanden van het jaar exporteerde Nederland voor ruim 128 miljoen euro goederen naar het Zuid-Amerikaanse land. Dat is 20 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar, berekende het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

3 uur geleden
ABN AMRO: populariteit Black Friday stagneert, wel meer uitgaven

AMSTERDAM (ANP) - De populariteit van koopjesdagen Black Friday en Cyber Monday stagneert, maar de consumentenaankopen over de hele maand november nemen wel toe. Dat concludeert ABN AMRO in een analyse die de bank deed samen met marktonderzoeker Q&A Retail. Naar de koopbereidheid rond Black Friday, komende vrijdag, wordt echter meer onderzoek gedaan en de cijfers kunnen verschillen.

10 uur geleden