Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Viaplay mikt met F1 op honderdduizenden abonnees in Nederland

Viaplay mikt met F1 op honderdduizenden abonnees in Nederland

STOCKHOLM (ANP) - Streamingdienst Viaplay mikt in zijn eerste jaar in Nederland meteen op honderdduizenden klanten. Maar het platform, dat fors heeft geïnvesteerd in de uitzendrechten voor de Formule 1, de Duitse voetbalcompetitie en vanaf augustus ook de Engelse Premier League, is in het begin nog niet meteen winstgevend. Topman Anders Jensen van Nordic Enterntainment Group, het bedrijf achter Viaplay, zegt dat het doorgaans drie jaar duurt voor de dienst in een land rendement oplevert.

Viaplay wordt begin volgende maand beschikbaar in Nederland. "Er wordt nog gewerkt aan de laatste voorbereidingen maar in principe is de dienst klaar om aangezet te worden", vertelt Jensen in een interview met het ANP.

De Zweed heeft hoge verwachtingen van de expansie van zijn bedrijf dat de Scandinavische landen als zijn thuismarkt beschouwt. In heel 2022 hoopt hij er 'internationaal' 1,6 miljoen huishoudens als klant bij te krijgen. "De Nederlandse markt zal goed zijn voor een groot deel hiervan", benadrukt hij. Dat zijn dus "honderdduizenden" huishoudens. Daarnaast is Viaplay bijvoorbeeld ook net begonnen in de Verenigde Staten.

Noordelijke thuismarkt

Het is de bedoeling dat de dienst in steeds meer landen beschikbaar wordt. Eind 2025 wil Jensen met Viaplay zo'n 6 miljoen huishoudens bereiken buiten de noordelijke thuismarkt waar het bedrijf nu al miljoenen klanten heeft.

Nordic Entertainment Group baarde in mei vorig jaar opzien door de Nederlandse uitzendrechten voor de Formule 1 voor meerdere jaren te bemachtigen. Tot afgelopen seizoen werden de races uitgezonden door Ziggo en trokken daar veel bekijks. Interessant is dat de Zweden de afgelopen tijd weer deals hebben gesloten met onder andere Ziggo en T-Mobile. Daardoor wordt het aantrekkelijker voor klanten van die telecombedrijven om een abonnement te nemen op Viaplay en hopen de Zweden hun kans op succes in Nederland te vergroten.

Verder dan topsport

De ambities van Viaplay gaan verder dan het uitzenden van topsport alleen. Jensen wijst erop dat mensen via zijn dienst ook naar films en series kunnen kijken. De concurrentie op deze markt neemt de laatste tijd sterk toe, met onder Disney+, Amazon Prime Video en binnenkort ook HBO Max. Op de vraag of Viaplay denkt Netflix van de troon te kunnen stoten, antwoordt Jensen voorzichtig. "In de noordelijke landen zien we dat veel mensen zich op twee diensten abonneren. Dan nemen ze naast Netflix vaak ook een abonnement op Viaplay", weet hij.

Meer uit Financieel

Minister Herbert: Nexperia moet geschil zelf oplossen

DEN HAAG (ANP) - Het geschil over chipfabrikant Nexperia moet binnen het bedrijf zelf worden opgelost, vinden de Nederlandse en Chinese regering, aldus minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) vrijdag. Ze sprak deze week met ambassadeur Shen Bo van China.

7 minuten geleden
Rechter dwingt Albert Heijn uitzendkracht in dienst te nemen

DEN HAAG (ANP) - Albert Heijn moet een voormalige uitzendkracht in vaste dienst nemen nadat hij ruim zeven jaar voor hetzelfde distributiecentrum van de supermarktketen had gewerkt. Het winkelbedrijf heeft misbruik van een uitzendovereenkomst gemaakt, oordeelt de rechtbank in Den Haag. Volgens vakbond FNV, die de Poolse uitzendkracht Pawel Rudzki steunde, werd hij uiteindelijk weggestuurd om zijn leidende rol bij een staking.

11 minuten geleden
PwC: bedrijf kan stookkosten moeilijker doorberekenen dan in 2022

AMSTERDAM (ANP) - Het wordt voor Nederlandse bedrijven die last hebben van de gestegen energieprijzen moeilijker om de hogere kosten door te berekenen dan bij de vorige energiecrisis in 2022. Dat stelt consultancykantoor PwC in een analyse over de economische effecten van de Iranoorlog. Vier jaar geleden kwam Nederland net uit de coronacrisis, waar steunpakketten, lage rentes en opgepot spaargeld ervoor zorgden dat consumenten veel te besteden hadden. Nu is dat veel minder het geval en zouden klanten hun producten links laten liggen als ze te duur worden, stellen economen van PwC.

20 minuten geleden
EU ziet geen tekort vliegtuigbrandstof ondanks IEA-waarschuwing

BRUSSEL (ANP) - Brussel ziet nog altijd geen indicatie van een "wijdverspreid tekort" aan vliegtuigbrandstof in de Europese Unie, laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) stelde donderdag dat binnen zes weken delen van Europa tegen vliegtuigbrandstoftekorten aan zullen lopen.

50 minuten geleden
Brussel investeert 180 miljoen in Europese clouddiensten voor EU

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt 180 miljoen euro vrij voor EU-instellingen voor de aankoop van Europese clouddiensten. Daarmee hoopt Brussel dat de EU minder afhankelijk wordt van clouddiensten van bijvoorbeeld Amerikaanse techbedrijven.

1 uur geleden
IATA voorziet vluchtannuleringen Europa in mei om kerosinetekort

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Europa kan tegen eind mei te maken krijgen met vluchtannuleringen vanwege tekorten aan vliegtuigbrandstoffen. Dat schat topman Willie Walsh van de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA. Ook de Duitse luchtvaartkoepel BDL waarschuwt vrijdag voor mogelijke inkrimpingen van het vliegaanbod binnenkort.

2 uur geleden
Transavia en TUI schrappen geen vluchten vanwege kerosineprijs

SCHIPHOL (ANP) - Transavia en TUI overwegen niet vluchten te annuleren vanwege de gestegen kerosineprijs. Donderdag maakte KLM bekend vanaf 27 april 160 vluchten tussen Schiphol en andere Europese bestemmingen te schrappen, omdat ze door de gestegen kerosinekosten niet rendabel uitgevoerd zouden kunnen worden. Luchtvaartmaatschappij Transavia en reisorganisatie TUI, die vakantiegangers ook van en naar hun bestemming vliegt, laten weten dit momenteel niet van plan te zijn.

2 uur geleden