Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Viaplay groeit hard maar lijdt verlies in laatste maanden 2022

Viaplay groeit hard maar lijdt verlies in laatste maanden 2022

STOCKHOLM (ANP) - Het Zweedse streamingplatform Viaplay is in het laatste kwartaal hard doorgegroeid. Het aantal betalende abonnees voor live-uitzendingen van de Formule 1 en voetbal uit de Bundesliga en Premier League steeg met meer dan 80 procent tot ruim 7,3 miljoen. De investeringen in nieuwe programma's en de uitbreiding naar meer landen gingen wel ten koste van het nettoresultaat, want het bedrijf sloot het kwartaal af met een verlies.

De omzet steeg in het vierde kwartaal tot 4,7 miljard Zweedse kroon (423 miljoen euro). Dat is 24 procent meer dan een jaar eerder, als zaken als wisselkoersen en overnames niet worden meegerekend. Het verlies bedroeg 250 miljoen kroon, terwijl Viaplay een jaar eerder nog een winst van 32 miljoen kroon boekte.

Viaplay maakte onlangs bekend de prijzen voor abonnementen in Nederland met 2 euro per maand te verhogen tot 15,99 euro. Bij zijn kwartaalcijfers laat het bedrijf weten dat die hogere tarieven nodig zijn om de investeringen in nieuwe programma's te financieren en de gestegen kosten te dekken. Het aantal Nederlandse abonnees steeg in het vierde kwartaal tot zo'n 1,2 miljoen.

In de laatste drie maanden van 2022 had het streamingplatform ook last van het wereldkampioenschap voetbal in Qatar. Door het landentoernooi lagen nationale voetbalcompetities een tijdlang stil, terwijl die normaal gesproken veel kijkers trekken op Viaplay. Het aantal opzeggers van hun abonnement nam daarom tijdelijk toe, maar is nu weer gedaald.

Meer uit Financieel

Stroom rond Tilburg kort uitgezet om dreigende overbelasting

TILBURG (ANP) - Netbeheerder Enexis heeft zondag tegen het einde van de ochtend de stroom voor zo'n 18.000 klanten in en rond Tilburg kort afgeschakeld om te voorkomen dat het elektriciteitsnet daar overbelast zou raken. Dat bevestigt een woordvoerster van Enexis na berichtgeving door onder meer Omroep Brabant. Door de noodmaatregel zaten mensen zonder stroom.

7 uur geleden
Oliekartel OPEC+ verhoogt olieproductie in augustus opnieuw

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Zeven landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in augustus verder verhogen. De landen hebben zondag besloten opnieuw de productiequota met 188.000 vaten olie per dag te verhogen. Voor juni en juli werden even grote verhogingen afgesproken.

9 uur geleden
Duitse geschillencommissie voor reizen ziet recordaantal klachten

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse geschillencommissie voor reizen en vervoer heeft in de eerste helft van dit jaar een recordaantal klachten ontvangen. Dat is grotendeels te wijten aan het slechte weer in het voorjaar en de Iranoorlog.

9 uur geleden
Ticketprijzen WK-wedstrijd België tegen VS dalen flink

SEATTLE (ANP/RTR) - Wie nog een ticket wil kopen om België te zien spelen tegen de Verenigde Staten tijdens het WK voetbal hoeft daar nu veel minder geld voor neer te leggen dan enkele dagen eerder. De ticketprijzen zijn de afgelopen dagen flink gedaald volgens TicketData.com, een dienst die deze prijzen bijhoudt.

11 uur geleden
Uber stelt meeste Europese uitbreidingen uit, meldt FT

SAN FRANCISCO (ANP) - Uber heeft het grootste deel van zijn geplande uitbreiding voor maaltijdbezorging in Europa gepauzeerd. Ingewijden melden aan de Financial Times dat het Amerikaanse bedrijf niet meer van plan is later dit jaar uit te breiden naar vijf van de zeven landen, onder meer Oostenrijk, Noorwegen en Griekenland. Volgens een bron uit de sector heeft het besluit te maken met het plan om de Duitse concurrent Delivery Hero over te nemen.

13 uur geleden
ECB-bestuurder: inflatie koelt af, vooruitzichten verbeteren

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat er na de renteverhoging van vorige maand "goed voor", nu de inflatie afzwakt door de scherpe daling van de olieprijzen. Dat zei ECB-bestuurslid Emmanuel Moulin zaterdag op een conferentie in het Franse Aix-en-Provence.

1 dag geleden
Modi: India blijft investeren in nieuwe olieraffinaderijen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India blijft nieuwe olieraffinaderijen bouwen om zeker te zijn van voldoende aanvoer, terwijl westerse landen juist raffinagecapaciteit afbouwen. Dat heeft de Indiase premier Narendra Modi zaterdag gezegd bij de opening van een nieuwe raffinaderij.

1 dag geleden