Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VI trekt meer kijkers dan gemiddeld, maar veel minder dan record

VI trekt meer kijkers dan gemiddeld, maar veel minder dan record

HILVERSUM (ANP) - De eerste aflevering van het nieuwe seizoen van Veronica Inside heeft vrijdagavond 769.000 kijkers getrokken. Dat wijzen de cijfers van de Stichting Kijkonderzoek uit. Het programma behaalde daarmee net een plek in de top 10 van best bekeken programma's.

Vrijdag keken ongeveer 1 miljoen Nederlanders minder dan naar de omstreden 'racisme-aflevering' waarmee het vorige seizoen werd afgesloten. Maar het aantal ligt wel hoger dan het gemiddelde aantal kijkers dat het vorige seizoen wekelijks inschakelde voor de gesprekken van Wilfred Genee met Johan Derksen en René van der Gijp (575.000). Dit gemiddelde lag overigens een seizoen eerder hoger (592.000).

De twee experts van Veronica Inside waren in juni boos op presentator Genee, toen die na commotie over een vermeend racistische opmerking van Derksen een speciale aflevering plande. Derksen en Van der Gijp noemden dit, ondanks het kijkcijferrecord, de slechtste uitzending ooit en noemden Genee een verrader met wie zij nooit meer wilden samenwerken.

In de zomervakantie kwamen de mannen hiervan terug. In de uitzending van vrijdagavond haalden Derksen en Van der Gijp nogmaals uit naar Genee. Adverteerders die in juni stelden te stoppen met adverteren over de vermeend racistische opmerkingen van Derksen, zoals Albert Heijn, zijn inmiddels weer terug bij het programma.

Meer uit Binnenland

Journalisten belaagd bij rellen op Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Meerdere journalisten zijn zaterdagmiddag belaagd door actievoerders bij een extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag. Dat melden de politie en organisatie PersVeilig. De politie staat in contact met een journalist die tijdens de politie-inzet in het water belandde.

6 uur geleden
Politie houdt 24 mensen aan na extreemrechtse betoging Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag 24 mensen aangehouden in verband met de rellen op het Malieveld. Zij zitten vast voor voor onder meer verboden wapenbezit en het negeren van het noodbevel.

6 uur geleden
Politiebond over rellen Malieveld: geweld moet gevolgen krijgen

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Politiebond (NPB) pleit ervoor dat het geweld tegen de politie in Den Haag "daadwerkelijke gevolgen krijgt en leidt tot strafrechtelijke vervolging van dit reltuig", meldt de bond in een verklaring. De bond roept de rechterlijke macht op "om met kracht op te treden; alleen zo sturen we een helder signaal".

7 uur geleden
Brand Rotterdam sloeg toch niet over naar kunstinstelling

ROTTERDAM (ANP) - De grote brand aan de Keileweg in Rotterdam was toch niet overgeslagen naar kunstinstelling Brutus Art Space, hoewel de veiligheidsregio dat wel had gemeld. Die correctie op de berichtgeving meldt de veiligheidsregio.

7 uur geleden
Locoburgemeester Den Haag: met dit geweld is grens overschreden

DEN HAAG (ANP) - Met het geweld dat zaterdagmiddag losbarstte bij een manifestatie op het Malieveld is "een grens overschreden", stelt locoburgemeester Richard de Mos van Den Haag. In een verklaring laat hij weten dat dit "niets meer te maken heeft met demonstreren".

7 uur geleden
Brand bij Brutus Art Space onder controle

ROTTERDAM (ANP) - De brand bij Brutus Art Space in Rotterdam is onder controle. "De brandweer is momenteel bezig met het ventileren van het pand en controleert het gebouw op eventuele resterende brandhaarden en smeulende delen", meldt de veiligheidsregio.

8 uur geleden
Hulpdiensten bezig mensen veilig uit Brutus Art Space te krijgen

ROTTERDAM (ANP) - Bij Brutus Art Space in Rotterdam zijn hulpdiensten bezig aanwezigen veilig uit het gebouw te krijgen, meldt de veiligheidsregio. In het pand woedt een grote brand.

9 uur geleden