VHTO: aanpassingen nodig voor behoud vrouwen in techniek en bouw
AMSTERDAM (ANP) - Een aantal aanpassingen zijn nodig om meer vrouwen in de technische en bouwsector te behouden, stelt VHTO expertisecentrum genderdiversiteit in bèta, techniek en IT. Het centrum ziet dat vrouwen nu nog "te vaak en onnodig" de sector verlaten.
"Vrouwen voelen zich niet thuis op hun werkplek, worden anders beoordeeld dan hun mannelijke collega’s, er is geen geschikte werkkleding voor ze of ze krijgen weinig ruimte om hun werk flexibel in te delen", somt het expertisecentrum op. Terwijl meer vrouwen voor een opleiding in technische richting kiezen, stijgt het aandeel van 14 procent vrouwen in de beroepen nauwelijks.
Volgens VHTO verliest de sector veel talent en gekwalificeerd personeel. "Dat is problematisch want juist in deze sector is er een groot tekort aan werknemers." VHTO heeft zo'n tweehonderd vrouwen vragen gesteld over hun ervaringen.
Simpele aanpassingen
De aanpassingen zijn volgens het expertisecentrum redelijk simpel. Vrouwen kunnen zich bijvoorbeeld binnen een bedrijf meer thuis voelen als de posters met blote vrouwen van de muur gehaald zijn. "Zorg voor veiligheidsschoenen in kleine maten en voor een vrouwentoilet", voegt Sahar Yadegari toe, directeur van het expertisecentrum. "Dat lijkt logisch maar te vaak ontbreekt het daar aan."
Bovendien moeten leidinggevenden ervoor zorgen dat vrouwen ook toegang krijgen tot informele netwerken en een mentorprogramma of vrouwennetwerk binnen het bedrijf. Beoordeel bovendien vrouwen en mannen aan dezelfde criteria, stelt VHTO. Ook zijn flexibelere werktijden voor zowel mannen als vrouwen van belang. "En nodig vrouwen actief uit om te solliciteren."
Meer uit Binnenland
BRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) noemt het belangrijk dat de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de EU wordt uitgevoerd. Hij reageert daarmee op de 25 procent importheffing op auto's die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag aankondigde.
1 uur geledenGILZE-RIJEN (ANP) - Een deel van de luchtmachtbasis op vliegveld Gilze-Rijen is ontruimd en de hoofdingang is afgesloten vanwege een bedreiging, meldt de Koninklijke Marechaussee.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Monument op de Dam is weer schoon nadat het maandag vroeg in de ochtend werd beklad, ziet een ANP-verslaggever. Het monument ter nagedachtenis aan de Tweede Wereldoorlog werd met een grote hoeveelheid rode substantie, waarschijnlijk verf, besmeurd. Ook werd er 'genocide' op geschreven.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Na de natuurbranden van vorige week stelt de provincie Noord-Brabant dat Defensie de droogteprotocollen met urgentie moet herzien. "Wij begrijpen dat Defensie moet oefenen, ook in het licht van de geopolitieke spanningen en ontwikkelingen. Maar risico's op onbeheersbare natuurbranden moeten voorkomen worden."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De twee Nederlanders die zijn overleden op het cruiseschip MV Hondius zijn een man en een vrouw van 69 jaar uit het Friese Haulerwijk. Dat laat de familie van het echtpaar via Namens de Familie weten. De man overleed op 11 april en de vrouw op 26 april.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI kondigt maandagmiddag code geel aan in vijf provincies. Het gaat om Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg. "De eerst komende uren zijn er nog geen waarschuwingen van kracht. Later vanmiddag en vanavond vallen er in het zuiden, midden en oosten van het land buien, met plaatselijk onweer en veel regen," aldus het KNMI. Buitenactiviteiten zoals de dodenherdenking en het wegverkeer kunnen hier hinder van ondervinden.
3 uur geledenPRAIA (ANP) - Een van de twee zieke bemanningsleden aan boord van het Nederlandse cruiseschip Hondius is een Nederlander, meldt Oceanwide Expeditions via een communicatiebureau. Of de zieke het hantavirus heeft, is niet bekend.
3 uur geleden