Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VHTO: aanpassingen nodig voor behoud vrouwen in techniek en bouw

VHTO: aanpassingen nodig voor behoud vrouwen in techniek en bouw

AMSTERDAM (ANP) - Een aantal aanpassingen zijn nodig om meer vrouwen in de technische en bouwsector te behouden, stelt VHTO expertisecentrum genderdiversiteit in bèta, techniek en IT. Het centrum ziet dat vrouwen nu nog "te vaak en onnodig" de sector verlaten.

"Vrouwen voelen zich niet thuis op hun werkplek, worden anders beoordeeld dan hun mannelijke collega’s, er is geen geschikte werkkleding voor ze of ze krijgen weinig ruimte om hun werk flexibel in te delen", somt het expertisecentrum op. Terwijl meer vrouwen voor een opleiding in technische richting kiezen, stijgt het aandeel van 14 procent vrouwen in de beroepen nauwelijks.

Volgens VHTO verliest de sector veel talent en gekwalificeerd personeel. "Dat is problematisch want juist in deze sector is er een groot tekort aan werknemers." VHTO heeft zo'n tweehonderd vrouwen vragen gesteld over hun ervaringen.

Simpele aanpassingen

De aanpassingen zijn volgens het expertisecentrum redelijk simpel. Vrouwen kunnen zich bijvoorbeeld binnen een bedrijf meer thuis voelen als de posters met blote vrouwen van de muur gehaald zijn. "Zorg voor veiligheidsschoenen in kleine maten en voor een vrouwentoilet", voegt Sahar Yadegari toe, directeur van het expertisecentrum. "Dat lijkt logisch maar te vaak ontbreekt het daar aan."

Bovendien moeten leidinggevenden ervoor zorgen dat vrouwen ook toegang krijgen tot informele netwerken en een mentorprogramma of vrouwennetwerk binnen het bedrijf. Beoordeel bovendien vrouwen en mannen aan dezelfde criteria, stelt VHTO. Ook zijn flexibelere werktijden voor zowel mannen als vrouwen van belang. "En nodig vrouwen actief uit om te solliciteren."

Meer uit Binnenland

Jongerenbank BUUT laat tieners onder 16 als eerste mobiel betalen

AMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.

1 uur geleden
Dode en twee gewonden door steekincident in Heerhugowaard

HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.

1 uur geleden
Van den Brink tevreden met EU-akkoord over terugkeerhubs

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.

7 uur geleden
Dode en twee gewonden door steekincident in Heerhugowaard

HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.

8 uur geleden
Politie: agent wist bij aanhouding niet dat vrouw zwanger was

ZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.

9 uur geleden
Eerste Gazanen met visum onderweg naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.

12 uur geleden
Asielzoekers Ter Apel komende nachten opgevangen in 2e Exloërmond

2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.

13 uur geleden