VHTO: aanpassingen nodig voor behoud vrouwen in techniek en bouw
AMSTERDAM (ANP) - Een aantal aanpassingen zijn nodig om meer vrouwen in de technische en bouwsector te behouden, stelt VHTO expertisecentrum genderdiversiteit in bèta, techniek en IT. Het centrum ziet dat vrouwen nu nog "te vaak en onnodig" de sector verlaten.
"Vrouwen voelen zich niet thuis op hun werkplek, worden anders beoordeeld dan hun mannelijke collega’s, er is geen geschikte werkkleding voor ze of ze krijgen weinig ruimte om hun werk flexibel in te delen", somt het expertisecentrum op. Terwijl meer vrouwen voor een opleiding in technische richting kiezen, stijgt het aandeel van 14 procent vrouwen in de beroepen nauwelijks.
Volgens VHTO verliest de sector veel talent en gekwalificeerd personeel. "Dat is problematisch want juist in deze sector is er een groot tekort aan werknemers." VHTO heeft zo'n tweehonderd vrouwen vragen gesteld over hun ervaringen.
Simpele aanpassingen
De aanpassingen zijn volgens het expertisecentrum redelijk simpel. Vrouwen kunnen zich bijvoorbeeld binnen een bedrijf meer thuis voelen als de posters met blote vrouwen van de muur gehaald zijn. "Zorg voor veiligheidsschoenen in kleine maten en voor een vrouwentoilet", voegt Sahar Yadegari toe, directeur van het expertisecentrum. "Dat lijkt logisch maar te vaak ontbreekt het daar aan."
Bovendien moeten leidinggevenden ervoor zorgen dat vrouwen ook toegang krijgen tot informele netwerken en een mentorprogramma of vrouwennetwerk binnen het bedrijf. Beoordeel bovendien vrouwen en mannen aan dezelfde criteria, stelt VHTO. Ook zijn flexibelere werktijden voor zowel mannen als vrouwen van belang. "En nodig vrouwen actief uit om te solliciteren."
Meer uit Binnenland
SCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.
7 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
10 uur geledenKLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
1 dag geleden