Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VfL Wolfsburg ontslaat trainer Mark van Bommel

VfL Wolfsburg ontslaat trainer Mark van Bommel

WOLFSBURG (ANP) - Mark van Bommel is al na enkele maanden ontslagen bij VfL Wolfsburg. Het bestuur van de Duitse voetbalclub nam dat besluit vanwege de slechte resultaten. Wolfsburg wist de laatste acht wedstrijden niet te winnen.

"Ik ben verrast en teleurgesteld over de beslissing omdat ik ervan overtuigd ben dat we samen weer de weg omhoog zouden hebben gevonden", aldus Van Bommel op de site van Wolfsburg. "Ik wens het team dat ze er snel in slagen om het tij te keren."

Wolfsburg was de tweede club voor Van Bommel als hoofdtrainer. Bij PSV werd hij een kleine twee jaar geleden eveneens ontslagen vanwege teleurstellende resultaten.

Voorbereiding

De 44-jarige Van Bommel volgde in de zomer de naar Eintracht Frankfurt vertrokken Oliver Glasner op. Onder diens leiding eindigde Wolfsburg op de vierde plaats in de Bundesliga, met een plek in de Champions League als beloning.

In de voorbereiding op het seizoen wist Wolfsburg niet te overtuigen. De ploeg van spits Wout Weghorst won vervolgens in het bekertoernooi met 3-1 van SC Preussen Münster, maar Van Bommel bleek tegen de vierdeklasser zes in plaats van vijf keer te hebben gewisseld. Wolfsburg werd daarop de beker uitgezet.

Verdelende factoren

De kritiek verstomde toen Wolfsburg de eerste vier wedstrijden in de Duitse competitie won, steeds met klein verschil. Daarna ging het steeds minder en Wolfsburg wist na 11 september geen wedstrijd meer te winnen. In de Champions League speelde de club gelijk tegen Lille en Sevilla en de ploeg van Van Bommel verloor afgelopen week van Red Bull Salzburg (3-1). In de competitie haalde Wolfsburg uit de laatste vijf duels nog maar 1 punt. Zaterdag ging Van Bommel met zijn elftal onderuit tegen Freiburg (0-2).

"Het komt er op neer dat er meer factoren waren die ons verdeelden dan factoren die zorgden voor verbinding", legde directeur Jörg Schmadtke uit. "We wensen Mark het allerbeste, zowel in de sport als privé."

Van Bommel, die 79 interlands voor Oranje speelde en deel uitmaakte van de WK-selectie van 2010, had nog een contract tot de zomer van 2023.

Meer uit Voetbal

Dumfries verwacht dat Oranje onder Xavi aantrekkelijk gaat spelen

MADRID (ANP) - Denzel Dumfries (30) verwacht dat Nederland onder de Spaanse bondscoach Xavi Hernández aantrekkelijk voetbal gaat spelen dat gekoppeld is aan resultaat. "Dat is wel waar we bij Oranje voor gaan", zei de verdediger van Real Madrid zondag tegen het ANP op de Madring, waar hij een bezoek bracht aan Formule 1-coureur Max Verstappen.

1 uur geleden
Borussia Mönchengladbach ontslaat trainer na drie nederlagen

MÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft trainer Eugen Polanski ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit een dag na de nederlaag van 5-0 bij SC Freiburg in de Bundesliga. Borussia Mönchengladbach verloor de eerste drie competitieduels en staat op de laatste plaats.

3 uur geleden
Spits AS Monaco biedt excuses aan na maken moordgebaar naar fans

MONACO (ANP/DPA) - Voetballer Paris Brunner van AS Monaco heeft zijn excuses aangeboden voor het maken van een moordgebaar richting supporters van Strasbourg. Het duel eindigde zaterdag in 1-1.

4 uur geleden
NEC-coach Schreuder schrikt van niveau van zijn ploeg bij Cambuur

LEEUWARDEN (ANP) - NEC-trainer Dick Schreuder is zaterdag in de uitwedstrijd tegen SC Cambuur geschrokken van het niveau van zijn elftal. "Ik denk dat dit misschien wel de allerslechtste wedstrijd van mij is als trainer. Het allerslechtste is dat je geen enkele intensiteit en geen enkele wil om te winnen ziet. Dit is niet goed te praten", sprak hij na de nederlaag van 3-0 tegen ESPN.

4 uur geleden
GVVV ontslaat oud-spits Van Beukering na wangedrag

VEENENDAAL (ANP) - Jhon van Beukering is niet langer assistent-trainer van GVVV. Het bestuur van de voetbalclub uit Veenendaal besloot de oud-spits van onder meer Feyenoord, NEC en Vitesse te ontslaan na wangedrag tijdens de wedstrijd tegen IJsselmeervogels van zaterdag. Ook zijn broer, hoofdtrainer Dennis van Beukering, is ontslagen.

5 uur geleden
Real Madrid soepel langs Rayo Vallecano: 4-1

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de Spaanse competitie de aansluiting bij koploper FC Barcelona behouden met een eenvoudige 4-1-zege op Rayo Vallecano. Sterspeler Kylian Mbappé scoorde twee keer, waarvan de eerste uit een strafschop. Álvaro Carreras en Jude Bellingham maakten de andere twee doelpunten.

15 uur geleden
Arsenal zet perfecte seizoensstart voort met winst op Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Arsenal heeft zijn perfecte seizoensstart in de Premier League voortgezet met een uitzege van 2-0 op Sunderland. De landskampioen is na vier duels koploper met de maximale 12 punten.

15 uur geleden