Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VfL Wolfsburg ontslaat trainer Mark van Bommel

VfL Wolfsburg ontslaat trainer Mark van Bommel

WOLFSBURG (ANP) - Mark van Bommel is al na enkele maanden ontslagen bij VfL Wolfsburg. Het bestuur van de Duitse voetbalclub nam dat besluit vanwege de slechte resultaten. Wolfsburg wist de laatste acht wedstrijden niet te winnen.

"Ik ben verrast en teleurgesteld over de beslissing omdat ik ervan overtuigd ben dat we samen weer de weg omhoog zouden hebben gevonden", aldus Van Bommel op de site van Wolfsburg. "Ik wens het team dat ze er snel in slagen om het tij te keren."

Wolfsburg was de tweede club voor Van Bommel als hoofdtrainer. Bij PSV werd hij een kleine twee jaar geleden eveneens ontslagen vanwege teleurstellende resultaten.

Voorbereiding

De 44-jarige Van Bommel volgde in de zomer de naar Eintracht Frankfurt vertrokken Oliver Glasner op. Onder diens leiding eindigde Wolfsburg op de vierde plaats in de Bundesliga, met een plek in de Champions League als beloning.

In de voorbereiding op het seizoen wist Wolfsburg niet te overtuigen. De ploeg van spits Wout Weghorst won vervolgens in het bekertoernooi met 3-1 van SC Preussen Münster, maar Van Bommel bleek tegen de vierdeklasser zes in plaats van vijf keer te hebben gewisseld. Wolfsburg werd daarop de beker uitgezet.

Verdelende factoren

De kritiek verstomde toen Wolfsburg de eerste vier wedstrijden in de Duitse competitie won, steeds met klein verschil. Daarna ging het steeds minder en Wolfsburg wist na 11 september geen wedstrijd meer te winnen. In de Champions League speelde de club gelijk tegen Lille en Sevilla en de ploeg van Van Bommel verloor afgelopen week van Red Bull Salzburg (3-1). In de competitie haalde Wolfsburg uit de laatste vijf duels nog maar 1 punt. Zaterdag ging Van Bommel met zijn elftal onderuit tegen Freiburg (0-2).

"Het komt er op neer dat er meer factoren waren die ons verdeelden dan factoren die zorgden voor verbinding", legde directeur Jörg Schmadtke uit. "We wensen Mark het allerbeste, zowel in de sport als privé."

Van Bommel, die 79 interlands voor Oranje speelde en deel uitmaakte van de WK-selectie van 2010, had nog een contract tot de zomer van 2023.

Meer uit Voetbal

Trainer Bosz gunt Veerman transfer naar Dortmund

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV gunt Joey Veerman een transfer naar Borussia Dortmund. "Ik heb ook bij Dortmund gewerkt en ik weet wat voor een mooie club dat is", zei hij na een nipte uitzege op Excelsior (1-2). "Maar ik weet daar verder niets van. Ik zit nu over iets te kletsen waar ik niets van weet. Dus dat heeft geen zin."

3 uur geleden
Fortuna Sittard boekt nipte zege op SC Cambuur

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft de thuiswedstrijd tegen SC Cambuur (3-1) gewonnen.

3 uur geleden
PSV verslaat Excelsior met klein verschil in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft de eerste competitiezege van het nieuwe seizoen binnen. De titelverdediger uit Eindhoven won de uitwedstrijd tegen Excelsior (1-2), na een teleurstellend gelijkspel vorige week in het thuisduel met Fortuna Sittard (2-2).

5 uur geleden
AZ vervolgt veelbelovende start van seizoen met zege in Utrecht

UTRECHT (ANP) - AZ is het seizoen voortvarend begonnen. De winnaar van de Johan Cruijff Schaal won ook de uitwedstrijd tegen FC Utrecht (1-4), na een zege vorig weekend voor eigen publiek op ADO Den Haag (2-0).

5 uur geleden
NEC laat Willem II na rust kansloos in Tilburg

TILBURG (ANP) - NEC heeft in de tweede helft ver afstand genomen van Willem II in Tilburg (1-4). De club kan zich nu richten op de thuiswedstrijd van woensdag tegen Bodø/Glimt in de play-offs van de Champions League.

8 uur geleden
PSG neemt wereldkampioen Torres over van FC Barcelona

PARIJS (ANP) - Ferran Torres maakt de overstap van FC Barcelona naar Paris Saint-Germain. Dat hebben beide clubs zaterdag bekendgemaakt. De 26-jarige aanvaller, die deze zomer met Spanje wereldkampioen werd, heeft in Parijs getekend tot 2031.

15 uur geleden
Sparta boekt bij Telstar eerste seizoenszege

VELSEN (ANP) - Sparta Rotterdam heeft bij Telstar de eerste overwinning van het seizoen geboekt. De ploeg van trainer Rogier Meijer won in Velsen met 3-1. Marvin Young, Nökkvi Thórisson en Robin van Cruijsen scoorden voor Sparta. Abdelnour Soualhia maakte een doelpunt voor Telstar.

1 dag geleden