Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VfL Wolfsburg ontslaat trainer Mark van Bommel

VfL Wolfsburg ontslaat trainer Mark van Bommel

WOLFSBURG (ANP) - Mark van Bommel is al na enkele maanden ontslagen bij VfL Wolfsburg. Het bestuur van de Duitse voetbalclub nam dat besluit vanwege de slechte resultaten. Wolfsburg wist de laatste acht wedstrijden niet te winnen.

"Ik ben verrast en teleurgesteld over de beslissing omdat ik ervan overtuigd ben dat we samen weer de weg omhoog zouden hebben gevonden", aldus Van Bommel op de site van Wolfsburg. "Ik wens het team dat ze er snel in slagen om het tij te keren."

Wolfsburg was de tweede club voor Van Bommel als hoofdtrainer. Bij PSV werd hij een kleine twee jaar geleden eveneens ontslagen vanwege teleurstellende resultaten.

Voorbereiding

De 44-jarige Van Bommel volgde in de zomer de naar Eintracht Frankfurt vertrokken Oliver Glasner op. Onder diens leiding eindigde Wolfsburg op de vierde plaats in de Bundesliga, met een plek in de Champions League als beloning.

In de voorbereiding op het seizoen wist Wolfsburg niet te overtuigen. De ploeg van spits Wout Weghorst won vervolgens in het bekertoernooi met 3-1 van SC Preussen Münster, maar Van Bommel bleek tegen de vierdeklasser zes in plaats van vijf keer te hebben gewisseld. Wolfsburg werd daarop de beker uitgezet.

Verdelende factoren

De kritiek verstomde toen Wolfsburg de eerste vier wedstrijden in de Duitse competitie won, steeds met klein verschil. Daarna ging het steeds minder en Wolfsburg wist na 11 september geen wedstrijd meer te winnen. In de Champions League speelde de club gelijk tegen Lille en Sevilla en de ploeg van Van Bommel verloor afgelopen week van Red Bull Salzburg (3-1). In de competitie haalde Wolfsburg uit de laatste vijf duels nog maar 1 punt. Zaterdag ging Van Bommel met zijn elftal onderuit tegen Freiburg (0-2).

"Het komt er op neer dat er meer factoren waren die ons verdeelden dan factoren die zorgden voor verbinding", legde directeur Jörg Schmadtke uit. "We wensen Mark het allerbeste, zowel in de sport als privé."

Van Bommel, die 79 interlands voor Oranje speelde en deel uitmaakte van de WK-selectie van 2010, had nog een contract tot de zomer van 2023.

Meer uit Voetbal

Almere City gaat na dit seizoen niet verder met trainer Rijsdijk

ALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."

3 minuten geleden
Bayern wil aanvaller Olise ook voor veel geld niet laten gaan

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.

2 uur geleden
Ajax-verdediger Tomiyasu haakt geblesseerd af bij Japan

TOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.

6 uur geleden
Voetbalsters Arsenal winnen eerste kwartfinaleduel van Chelsea

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.

15 uur geleden
Aanvoerder Diemers keerde terug naar Cambuur voor deze promotie

EMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."

16 uur geleden
Trainer De Jong trots na 'speciale' promotie met Cambuur

EMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."

16 uur geleden
SC Cambuur keert na drie seizoenen terug in Eredivisie

EMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.

17 uur geleden