VfL Wolfsburg ontslaat trainer Mark van Bommel
WOLFSBURG (ANP) - Mark van Bommel is al na enkele maanden ontslagen bij VfL Wolfsburg. Het bestuur van de Duitse voetbalclub nam dat besluit vanwege de slechte resultaten. Wolfsburg wist de laatste acht wedstrijden niet te winnen.
"Ik ben verrast en teleurgesteld over de beslissing omdat ik ervan overtuigd ben dat we samen weer de weg omhoog zouden hebben gevonden", aldus Van Bommel op de site van Wolfsburg. "Ik wens het team dat ze er snel in slagen om het tij te keren."
Wolfsburg was de tweede club voor Van Bommel als hoofdtrainer. Bij PSV werd hij een kleine twee jaar geleden eveneens ontslagen vanwege teleurstellende resultaten.
Voorbereiding
De 44-jarige Van Bommel volgde in de zomer de naar Eintracht Frankfurt vertrokken Oliver Glasner op. Onder diens leiding eindigde Wolfsburg op de vierde plaats in de Bundesliga, met een plek in de Champions League als beloning.
In de voorbereiding op het seizoen wist Wolfsburg niet te overtuigen. De ploeg van spits Wout Weghorst won vervolgens in het bekertoernooi met 3-1 van SC Preussen Münster, maar Van Bommel bleek tegen de vierdeklasser zes in plaats van vijf keer te hebben gewisseld. Wolfsburg werd daarop de beker uitgezet.
Verdelende factoren
De kritiek verstomde toen Wolfsburg de eerste vier wedstrijden in de Duitse competitie won, steeds met klein verschil. Daarna ging het steeds minder en Wolfsburg wist na 11 september geen wedstrijd meer te winnen. In de Champions League speelde de club gelijk tegen Lille en Sevilla en de ploeg van Van Bommel verloor afgelopen week van Red Bull Salzburg (3-1). In de competitie haalde Wolfsburg uit de laatste vijf duels nog maar 1 punt. Zaterdag ging Van Bommel met zijn elftal onderuit tegen Freiburg (0-2).
"Het komt er op neer dat er meer factoren waren die ons verdeelden dan factoren die zorgden voor verbinding", legde directeur Jörg Schmadtke uit. "We wensen Mark het allerbeste, zowel in de sport als privé."
Van Bommel, die 79 interlands voor Oranje speelde en deel uitmaakte van de WK-selectie van 2010, had nog een contract tot de zomer van 2023.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
6 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
1 dag geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
1 dag geleden