Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VfL Bochum stuurt trainer Letsch (ex-Vitesse) weg

VfL Bochum stuurt trainer Letsch (ex-Vitesse) weg

BOCHUM (ANP/DPA) - Thomas Letsch is niet langer de hoofdtrainer van VfL Bochum. Dat bevestigde de club uit de Bundesliga nadat eerder al diverse Duitse media over zijn vertrek hadden bericht. Letsch verruilde in september 2022 Vitesse voor de club uit zijn vaderland. Bochum verloor zaterdag met 2-1 van FC Köln en staat nog maar één plaats boven de degradatiezone. Van de laatste zes wedstrijden verloor de ploeg er vijf.

In Keulen leidde Bochum met 1-0, maar verloor door doelpunten in de 90e minuut en de extra tijd. Met nog zes duels te gaan heeft de ploeg nog 3 punten voorsprong op Mainz dat op de zestiende plaats staat. FC Köln, op de zeventiende plaats, heeft het gat verkleind tot 4 punten. Alleen Darmstadt staat nog verder achterop.

In Duitsland degraderen de onderste twee ploegen rechtstreeks. De nummer 16 speelt een play-off tegen een ploeg uit de Tweede Bundesliga. Letsch behoedde de ploeg vorig seizoen voor degradatie en kende met Bochum een goede eerste competitiehelft. Dit kalenderjaar won de ploeg pas twee keer.

Voormalig Bochum-aanvaller Stefan Kuntz wordt in Duitse media genoemd als mogelijke opvolger.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

4 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

4 uur geleden
Verdediger Alaba (33) na vijf jaar weg bij Real Madrid

MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.

7 uur geleden
Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

8 uur geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

11 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

11 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

13 uur geleden