Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VfL Bochum stuurt trainer Letsch (ex-Vitesse) weg

VfL Bochum stuurt trainer Letsch (ex-Vitesse) weg

BOCHUM (ANP/DPA) - Thomas Letsch is niet langer de hoofdtrainer van VfL Bochum. Dat bevestigde de club uit de Bundesliga nadat eerder al diverse Duitse media over zijn vertrek hadden bericht. Letsch verruilde in september 2022 Vitesse voor de club uit zijn vaderland. Bochum verloor zaterdag met 2-1 van FC Köln en staat nog maar één plaats boven de degradatiezone. Van de laatste zes wedstrijden verloor de ploeg er vijf.

In Keulen leidde Bochum met 1-0, maar verloor door doelpunten in de 90e minuut en de extra tijd. Met nog zes duels te gaan heeft de ploeg nog 3 punten voorsprong op Mainz dat op de zestiende plaats staat. FC Köln, op de zeventiende plaats, heeft het gat verkleind tot 4 punten. Alleen Darmstadt staat nog verder achterop.

In Duitsland degraderen de onderste twee ploegen rechtstreeks. De nummer 16 speelt een play-off tegen een ploeg uit de Tweede Bundesliga. Letsch behoedde de ploeg vorig seizoen voor degradatie en kende met Bochum een goede eerste competitiehelft. Dit kalenderjaar won de ploeg pas twee keer.

Voormalig Bochum-aanvaller Stefan Kuntz wordt in Duitse media genoemd als mogelijke opvolger.

Meer uit Voetbal

Aanvoerder Van Dijk: we verdienden minimaal een punt

AMSTERDAM (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van het Nederlands elftal hield een goed gevoel over aan de eerste wedstrijd onder leiding van de nieuwe bondscoach Xavi Hernández. "Ik denk dat we minimaal een punt verdienden vanavond", zei hij na de 1-1 tegen Duitsland in de Johan Cruijff ArenA tegen de NOS. "Bij vlagen hebben we heel goed gespeeld. Na drie dagen werken is dit een prima resultaat."

11 minuten geleden
Van Bommel debuteert in navolging van opa en vader voor Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Ruben van Bommel heeft donderdagavond zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De 22-jarige aanvaller van PSV kwam in de 82e minuut tegen Duitsland in het veld als vervanger voor Tijjani Reijnders. Kort voor de wissel van Van Bommel rende vanaf de tribune een kind het veld in om op de foto te gaan met een van de spelers van Oranje.

33 minuten geleden
Griekenland verrast Servië met late goal van Douvikas

BELGRADO (ANP) - Griekenland heeft in Belgrado met 2-1 gewonnen van Servië in de Nations League. Deze twee landen zitten in dezelfde groep als het Nederlands elftal. Tasos Douvikas, voormalig spits van FC Utrecht, kopte de Grieken diep in blessuretijd naar de overwinning. De Grieken nemen door de zege ook de leiding in groep 2 van de A-league.

36 minuten geleden
Benauwde zege Portugal op Wales; geen treffer Ronaldo

LISSABON (ANP) - Portugal heeft zijn eerste wedstrijd in de Nations League met 1-0 gewonnen van Wales. João Félix maakte halverwege de eerste helft in het Estádio José Alvalade van Lissabon de enige treffer.

36 minuten geleden
Oranje begint tijdperk onder bondscoach Xavi met laat gelijkspel

AMSTERDAM (ANP) - Xavi Hernández is zijn periode als bondscoach van het Nederlands elftal met een gelijkspel begonnen. De Spanjaard zag zijn elftal in de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League kort voor tijd gelijkmaken. Cody Gakpo scoorde in de blessuretijd na een fraaie voorzet van invaller Ruben van Bommel: 1-1. Een tegenvaller voor Oranje was het in de eerste helft geblesseerd uitvallen van spits Brian Brobbey.

38 minuten geleden
Oranje speelt gelijk tegen Duitsland bij debuut bondscoach Xavi

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft donderdag tijdens het debuut van bondscoach Xavi Hernández met 1-1 gelijkgespeeld tegen Duitsland. Felix Nmecha maakte het doelpunt voor het elftal van Jürgen Klopp. Cody Gakpo zorgde in de blessuretijd voor de gelijkmaker. De wedstrijd in de Nations League werd in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA gespeeld. Nederland speelt zondag uit tegen Servië.

42 minuten geleden
Van Dijk passeert Robben op ranglijst met meeste interlands

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk passeert Arjen Robben en Georginio Wijnaldum donderdagavond op de ranglijst van spelers van het Nederlands elftal met de meeste interlands. De 35-jarige aanvoerder begint in de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League aan zijn 97e wedstrijd. Robben en Wijnaldum bleven steken op 96 duels voor Oranje.

2 uur geleden