Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VfL Bochum stuurt trainer Letsch (ex-Vitesse) weg

VfL Bochum stuurt trainer Letsch (ex-Vitesse) weg

BOCHUM (ANP/DPA) - Thomas Letsch is niet langer de hoofdtrainer van VfL Bochum. Dat bevestigde de club uit de Bundesliga nadat eerder al diverse Duitse media over zijn vertrek hadden bericht. Letsch verruilde in september 2022 Vitesse voor de club uit zijn vaderland. Bochum verloor zaterdag met 2-1 van FC Köln en staat nog maar één plaats boven de degradatiezone. Van de laatste zes wedstrijden verloor de ploeg er vijf.

In Keulen leidde Bochum met 1-0, maar verloor door doelpunten in de 90e minuut en de extra tijd. Met nog zes duels te gaan heeft de ploeg nog 3 punten voorsprong op Mainz dat op de zestiende plaats staat. FC Köln, op de zeventiende plaats, heeft het gat verkleind tot 4 punten. Alleen Darmstadt staat nog verder achterop.

In Duitsland degraderen de onderste twee ploegen rechtstreeks. De nummer 16 speelt een play-off tegen een ploeg uit de Tweede Bundesliga. Letsch behoedde de ploeg vorig seizoen voor degradatie en kende met Bochum een goede eerste competitiehelft. Dit kalenderjaar won de ploeg pas twee keer.

Voormalig Bochum-aanvaller Stefan Kuntz wordt in Duitse media genoemd als mogelijke opvolger.

Meer uit Voetbal

Fortuna Sittard legt Ihattaren seizoen langer vast

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft Mohamed Ihattaren voor een jaar langer vastgelegd. De 24-jarige middenvelder had een aflopend contract, dat de club met een eenzijdige optie met een seizoen kon verlengen. Dat is gebeurd, meldt de nummer 11 van de Eredivisie.

2 uur geleden
Voetballers Curaçao verliezen oefenduel van Australië met 5-1

MELBOURNE (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben in de oefenwedstrijd tegen Australië een zware nederlaag geleden: 5-1. De ploeg van bondscoach Fred Rutten kwam vlak na rust in Melbourne op gelijke hoogte via voormalig Ajacied Arjany Martha, maar incasseerde in de laatste 25 minuten nog vier doelpunten. Feyenoorder Jordan Bos maakte de 3-1 voor Australië, na vrijdag al het enige doelpunt te hebben verzorgd tegen Kameroen (1-0).

2 uur geleden
Oud-voetbalinternational Kuijs (94) overleden

BREDA (ANP) - Oud-voetbalinternational Kees Kuijs is op 94-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat bevestigd aan het ANP. Kuijs was speler van NAC Breda en HFC Haarlem en speelde 43 interlands tussen 1955 en 1962. Hij was de oudste nog levende oud-international van het Nederlands elftal.

4 uur geleden
Duitse voetballers verslaan Ghana dankzij doelpunt in slotfase

STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.

16 uur geleden
Polen wil na 96 jaar weer eens winnen in Zweden en zo WK bereiken

SOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.

19 uur geleden
Deense bondscoach spreekt van 'belangrijkste duel uit carrière'

PRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.

19 uur geleden
Standbeeld voor ADO-icoon Lex Schoenmaker in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".

21 uur geleden