VfL Bochum stuurt trainer Letsch (ex-Vitesse) weg
BOCHUM (ANP/DPA) - Thomas Letsch is niet langer de hoofdtrainer van VfL Bochum. Dat bevestigde de club uit de Bundesliga nadat eerder al diverse Duitse media over zijn vertrek hadden bericht. Letsch verruilde in september 2022 Vitesse voor de club uit zijn vaderland. Bochum verloor zaterdag met 2-1 van FC Köln en staat nog maar één plaats boven de degradatiezone. Van de laatste zes wedstrijden verloor de ploeg er vijf.
In Keulen leidde Bochum met 1-0, maar verloor door doelpunten in de 90e minuut en de extra tijd. Met nog zes duels te gaan heeft de ploeg nog 3 punten voorsprong op Mainz dat op de zestiende plaats staat. FC Köln, op de zeventiende plaats, heeft het gat verkleind tot 4 punten. Alleen Darmstadt staat nog verder achterop.
In Duitsland degraderen de onderste twee ploegen rechtstreeks. De nummer 16 speelt een play-off tegen een ploeg uit de Tweede Bundesliga. Letsch behoedde de ploeg vorig seizoen voor degradatie en kende met Bochum een goede eerste competitiehelft. Dit kalenderjaar won de ploeg pas twee keer.
Voormalig Bochum-aanvaller Stefan Kuntz wordt in Duitse media genoemd als mogelijke opvolger.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn ondanks een 3-1-thuiszege op Polen veroordeeld tot de play-offs in het kwalificatietraject voor het WK van volgend jaar. Oranje had een gelijkspel nodig bij Frankrijk - Ierland, maar de Fransen wonnen met 1-0. Daardoor plaatsen 'Les Bleues' zich als groepswinnaar rechtstreeks voor het toernooi in Brazilië over iets meer dan een jaar.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Onder grote belangstelling van de media arriveerde het Nederlands elftal bij het Cascade Hotel in Kansas City. Bondscoach Ronald Koeman en zijn spelers stapten rond 13.15 uur plaatselijke tijd de bus uit bij de verblijfplaats van de nationale ploeg tijdens de groepsfase van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenALMELO (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kiest voor Marisa Olislagers en Daniëlle van de Donk bij de voetbalsters van Oranje in het WK-kwalificatieduel met Polen. De 25-jarige Olislagers vervangt Janou Levels als linksback, 173-voudig international Van de Donk komt in de ploeg voor aanvallende middenveldster Ella Peddemors. De aftrap is om 21.00 uur in Almelo.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Landskampioen PSV neemt het in de eerste speelronde van het nieuwe seizoen in de Eredivisie op tegen Fortuna Sittard. De wedstrijd in het Philips Stadion is vastgesteld op zaterdag 8 augustus om 20.00 uur. Dat meldt de Eredivisie CV.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het Iraanse voetbalelftal reist een dag voor de eerste groepswedstrijd op het wereldkampioenschap naar de Verenigde Staten. Dat heeft de Iraanse voetbalbond dinsdag bekendgemaakt.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Verdediger Mats Rots verruilt per direct FC Twente voor Hoffenheim. Volgens de Duitse club tekende de 20-jarige jeugdinternational "een langdurig contract". Hoffenheim werd afgelopen seizoen vijfde in de Bundesliga.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet alsnog een vergoeding betalen aan scoutingsbureau GIC voor de transfer van Lisandro Martínez en Antony naar Manchester United in 2022. Dat heeft het gerechtshof Amsterdam dinsdag bepaald. De rechtbank wees eerder de vordering van GIC af.
9 uur geleden