VfL Bochum hoopt gooier drinkbeker snel te identificeren
BOCHUM (ANP) - VfL Bochum hoopt snel te achterhalen welke supporter vrijdag een drinkbeker op het veld gooide in de competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach. Daarbij werd een grensrechter geraakt. De scheidsrechter staakte het duel.
"De focus ligt nu op het identificeren van de dader. De videobeelden worden nog onderzocht. VfL hoopt op een snelle opheldering en zal de politie actief ondersteunen bij haar onderzoek", aldus VfL Bochum. De club zegt dat de dader een stadionverbod krijgt en ook de kosten moet betalen van een eventuele boete voor de club. Bochum verwacht een straf te krijgen van de Duitse voetbalbond.
"Iedereen die relevante informatie kan aandragen voor identificatie, vragen wij contact op te nemen met het politiebureau van Bochum", aldus het bestuur van de Bundesligaclub verder. Bochum stond met 2-0 achter op het moment dat de wedstrijd werd gestaakt. De grensrechter is voor controle naar het ziekenhuis gebracht. De schade bij hem lijkt mee te vallen.
Het was de achtste wedstrijd in de geschiedenis van de Bundesliga die definitief werd gestaakt en de derde in verband met voorwerpen die van de tribune werden gegooid.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Corina Dekker is ook komend seizoen de trainer van de voetbalsters van FC Twente. De 42-jarige coach heeft tot medio 2027 bijgetekend in Enschede.
37 minuten geledenBREDA (ANP) - Raul Paula blijft langer bij NAC Breda. De Eredivisieclub heeft de optie in het contract van de 22-jarige Duitser gelicht, waardoor hij nog tot medio 2027 aan de club verbonden blijft.
46 minuten geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De competitiewedstrijden tussen Go Ahead Eagles en NAC Breda (Eredivisie) en TOP Oss en Willem II (eerste divisie) worden voorlopig niet overgespeeld. Dat meldt de KNVB dinsdag als reactie op de verzoeken van NAC en TOP om de duels te laten onderzoeken, omdat er bij Go Ahead en Willem II een mogelijk niet-speelgerechtigde speler mee zou hebben gedaan.
1 uur geledenORLANDO (ANP) - Antoine Griezmann is bezig aan zijn laatste maanden bij Atlético Madrid. De 35-jarige Franse voetballer stapt na dit seizoen over naar Orlando City, in de Amerikaanse competitie MLS. Dat maakten beide clubs dinsdag bekend.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Brian Brobbey gaat er alles aan doen om de eerste spits van het Nederlands elftal te worden. "Ik moet gewoon presteren bij Sunderland en mijn doelpuntjes maken", zegt de 24-jarige aanvaller vlak voor de eerste training van Oranje voor de oefeninterlands van komende week met Noorwegen en Ecuador. "Dan komt de rest vanzelf."
3 uur geledenPRAAG (ANP/DPA) - De Tsjechische politie heeft in een grootschalig onderzoek naar matchfixing en illegaal gokken in het voetbal tientallen mensen aangehouden. Dat meldde het Openbaar Ministerie in Praag. Op meerdere locaties in Tsjechië werden huiszoekingen verricht.
4 uur geleden