VfL Bochum hoopt gooier drinkbeker snel te identificeren
BOCHUM (ANP) - VfL Bochum hoopt snel te achterhalen welke supporter vrijdag een drinkbeker op het veld gooide in de competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach. Daarbij werd een grensrechter geraakt. De scheidsrechter staakte het duel.
"De focus ligt nu op het identificeren van de dader. De videobeelden worden nog onderzocht. VfL hoopt op een snelle opheldering en zal de politie actief ondersteunen bij haar onderzoek", aldus VfL Bochum. De club zegt dat de dader een stadionverbod krijgt en ook de kosten moet betalen van een eventuele boete voor de club. Bochum verwacht een straf te krijgen van de Duitse voetbalbond.
"Iedereen die relevante informatie kan aandragen voor identificatie, vragen wij contact op te nemen met het politiebureau van Bochum", aldus het bestuur van de Bundesligaclub verder. Bochum stond met 2-0 achter op het moment dat de wedstrijd werd gestaakt. De grensrechter is voor controle naar het ziekenhuis gebracht. De schade bij hem lijkt mee te vallen.
Het was de achtste wedstrijd in de geschiedenis van de Bundesliga die definitief werd gestaakt en de derde in verband met voorwerpen die van de tribune werden gegooid.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
1 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
3 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
15 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
15 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
15 uur geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
15 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
18 uur geleden