Vetter zakt op zevenkamp na hoogspringen terug naar zesde plek
TOKIO (ANP) - Anouk Vetter neemt bij de Olympische Spelen voorlopig de zesde plaats in op de zevenkamp. De Nederlandse was de 100 meter horden begonnen met de derde plaats in een tijd van 13,09 seconden. Bij het hoogspringen kwam de Nederlandse niet verder dan 1,80 meter en viel ze drie posities terug. In de tussenstand heeft Vetter 2089 punten.
De Belgische Nafissatou Thiam, regerend olympisch kampioene, nam dankzij winst bij het hoogspringen (1,92 meter) de leiding over met 2176 punten. Ze wordt gevolgd door de Amerikaanse Erica Bougard (2157) en de Britse Katarina Johnson-Thompson (2138).
Emma Oosterwegel en Nadine Broersen, de andere twee Nederlandse deelneemsters, kwamen bij het hoogspringen ook tot 1,80 meter. Zij staan na twee onderdelen respectievelijk dertiende en zeventiende.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
5 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
6 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
6 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
6 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
7 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
7 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
13 uur geleden