Vetter sterk tweede na eerste dag zevenkamp op WK
EUGENE (ANP) - Anouk Vetter staat bij de WK atletiek in Eugene op de tweede plaats in de zevenkamp na vier onderdelen. De Arnhemse atlete, vorig jaar winnares van het zilver op de Olympische Spelen in Tokio, haalde vooral uit bij het kogelstoten door dat onderdeel te winnen met een persoonlijk record van 16,25 meter.
Vetter heeft in totaal 4010 punten en dat zijn er heel wat meer dan ze eerder dit jaar na vier onderdelen had vergaard op de zevenkamp in Götzis, waar ze het Nederlands record op 6693 punten bracht.
Ze begon de zevenkamp in stadion Hayward Field met 13,30 seconden op de 100 meter horden en scoorde daarna veel punten met 1,80 meter bij het hoogspringen. Ze sloot de eerste dag af met een degelijke 23,73 op de 200 meter.
Hamstringblessure
Olympisch kampioene Nafissatou Thiam leidt met 4071 punten. De Belgische verdiende gewoontegetrouw veel punten bij het hoogspringen. Zij won dat onderdeel met 1,95 meter.
Het was nog even spannend of de 29-jarige Vetter aan de WK kon meedoen, omdat een hamstringblessure opspeelde na de zevenkamp eind mei in Götzis. "Twee weken geleden kon ik nog geen snelheidstraining doen en begon ik toch wat angstig te worden. Ook trainingen met de horden waren niet mogelijk, maar mijn fysio zei dat het goed zou komen", vertelde Vetter na de 200 meter.
Hoog niveau
"Toen ik hier in Amerika aankwam, voelde de hamstring goed en had ik geen twijfel meer over mijn lichaam. Ik was wel nieuwsgierig hoe ik ervoor stond", zei de meerkampster, die in 2016 de Europese titel veroverde en op de WK van 2017 in Londen brons haalde.
Ze staat er goed voor, was ook haar conclusie. "Die 16,25 met de kogel was de uitschieter die ik nodig had. De rest was gewoon goed, ook al raakte ik op de 100 horden even uit balans doordat ik een hekje raakte. Ik heb een hoge score na vier nummers, maar ik zie dat iedereen het goed doet. Het niveau is hoog. Het is nu een kwestie van kalm blijven en goed op mezelf te letten. Het wordt morgen spannend."
Emma Oosterwegel, die op de Spelen in Tokio brons won, bezet de zevende plaats in de tussenstand met 3761 punten. De meerkampsters werken maandag op de tweede dag van de zevenkamp het verspringen, het speerwerpen en de 800 meter af.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
13 minuten geledenNESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.
29 minuten geledenMARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.
8 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
22 uur geleden