Vetter sterk tweede na eerste dag zevenkamp op WK
EUGENE (ANP) - Anouk Vetter staat bij de WK atletiek in Eugene op de tweede plaats in de zevenkamp na vier onderdelen. De Arnhemse atlete, vorig jaar winnares van het zilver op de Olympische Spelen in Tokio, haalde vooral uit bij het kogelstoten door dat onderdeel te winnen met een persoonlijk record van 16,25 meter.
Vetter heeft in totaal 4010 punten en dat zijn er heel wat meer dan ze eerder dit jaar na vier onderdelen had vergaard op de zevenkamp in Götzis, waar ze het Nederlands record op 6693 punten bracht.
Ze begon de zevenkamp in stadion Hayward Field met 13,30 seconden op de 100 meter horden en scoorde daarna veel punten met 1,80 meter bij het hoogspringen. Ze sloot de eerste dag af met een degelijke 23,73 op de 200 meter.
Hamstringblessure
Olympisch kampioene Nafissatou Thiam leidt met 4071 punten. De Belgische verdiende gewoontegetrouw veel punten bij het hoogspringen. Zij won dat onderdeel met 1,95 meter.
Het was nog even spannend of de 29-jarige Vetter aan de WK kon meedoen, omdat een hamstringblessure opspeelde na de zevenkamp eind mei in Götzis. "Twee weken geleden kon ik nog geen snelheidstraining doen en begon ik toch wat angstig te worden. Ook trainingen met de horden waren niet mogelijk, maar mijn fysio zei dat het goed zou komen", vertelde Vetter na de 200 meter.
Hoog niveau
"Toen ik hier in Amerika aankwam, voelde de hamstring goed en had ik geen twijfel meer over mijn lichaam. Ik was wel nieuwsgierig hoe ik ervoor stond", zei de meerkampster, die in 2016 de Europese titel veroverde en op de WK van 2017 in Londen brons haalde.
Ze staat er goed voor, was ook haar conclusie. "Die 16,25 met de kogel was de uitschieter die ik nodig had. De rest was gewoon goed, ook al raakte ik op de 100 horden even uit balans doordat ik een hekje raakte. Ik heb een hoge score na vier nummers, maar ik zie dat iedereen het goed doet. Het niveau is hoog. Het is nu een kwestie van kalm blijven en goed op mezelf te letten. Het wordt morgen spannend."
Emma Oosterwegel, die op de Spelen in Tokio brons won, bezet de zevende plaats in de tussenstand met 3761 punten. De meerkampsters werken maandag op de tweede dag van de zevenkamp het verspringen, het speerwerpen en de 800 meter af.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackmannen hebben Nederland op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo de achtste gouden medaille bezorgd. Kopman Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons eindigden in de finale van de aflossing als eerste.
7 uur geleden