Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vetter sterk tweede na eerste dag zevenkamp op WK

Vetter sterk tweede na eerste dag zevenkamp op WK

EUGENE (ANP) - Anouk Vetter staat bij de WK atletiek in Eugene op de tweede plaats in de zevenkamp na vier onderdelen. De Arnhemse atlete, vorig jaar winnares van het zilver op de Olympische Spelen in Tokio, haalde vooral uit bij het kogelstoten door dat onderdeel te winnen met een persoonlijk record van 16,25 meter.

Vetter heeft in totaal 4010 punten en dat zijn er heel wat meer dan ze eerder dit jaar na vier onderdelen had vergaard op de zevenkamp in Götzis, waar ze het Nederlands record op 6693 punten bracht.

Ze begon de zevenkamp in stadion Hayward Field met 13,30 seconden op de 100 meter horden en scoorde daarna veel punten met 1,80 meter bij het hoogspringen. Ze sloot de eerste dag af met een degelijke 23,73 op de 200 meter.

Hamstringblessure

Olympisch kampioene Nafissatou Thiam leidt met 4071 punten. De Belgische verdiende gewoontegetrouw veel punten bij het hoogspringen. Zij won dat onderdeel met 1,95 meter.

Het was nog even spannend of de 29-jarige Vetter aan de WK kon meedoen, omdat een hamstringblessure opspeelde na de zevenkamp eind mei in Götzis. "Twee weken geleden kon ik nog geen snelheidstraining doen en begon ik toch wat angstig te worden. Ook trainingen met de horden waren niet mogelijk, maar mijn fysio zei dat het goed zou komen", vertelde Vetter na de 200 meter.

Hoog niveau

"Toen ik hier in Amerika aankwam, voelde de hamstring goed en had ik geen twijfel meer over mijn lichaam. Ik was wel nieuwsgierig hoe ik ervoor stond", zei de meerkampster, die in 2016 de Europese titel veroverde en op de WK van 2017 in Londen brons haalde.

Ze staat er goed voor, was ook haar conclusie. "Die 16,25 met de kogel was de uitschieter die ik nodig had. De rest was gewoon goed, ook al raakte ik op de 100 horden even uit balans doordat ik een hekje raakte. Ik heb een hoge score na vier nummers, maar ik zie dat iedereen het goed doet. Het niveau is hoog. Het is nu een kwestie van kalm blijven en goed op mezelf te letten. Het wordt morgen spannend."

Emma Oosterwegel, die op de Spelen in Tokio brons won, bezet de zevende plaats in de tussenstand met 3761 punten. De meerkampsters werken maandag op de tweede dag van de zevenkamp het verspringen, het speerwerpen en de 800 meter af.

Meer uit Sport

Hamilton kondigt personele ingrepen bij Ferrari aan

ABU DHABI (ANP) - Personele wijzigingen bij Ferrari zijn 'absoluut' nodig om een nieuw rampseizoen voor Lewis Hamilton te voorkomen. Dat vertelde de zevenvoudig wereldkampioen voorafgaand aan de Grote Prijs van Abu Dhabi.

23 minuten geleden
Steenbergen pakt op EK kortebaan ook titel op 200 meter vrij

LUBLIN (ANP) - Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan de 200 meter vrije slag gewonnen. De 25-jarige Nederlandse zwemster dook in Lublin in Polen met 1.50,33 bijna twee seconden onder haar persoonlijke record. Eerder op donderdag had Steenbergen al goud gepakt op de 100 meter wisselslag. Beide keren betekende haar tijd ook een Europees record.

11 uur geleden
Steenbergen zwemt naar Europese titel op 100 meter wisselslag

LUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.

13 uur geleden
Verstappen gaat 'volkomen ontspannen' finale Formule 1 in

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.

18 uur geleden
Wielrenster Vinke tekent bij Team SD Worx - Protime

AMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.

19 uur geleden
Griekspoors vriendin Potapova gaat tennissen voor Oostenrijk

SINT-PETERSBURG (ANP) - De Russische tennisster Anastasia Potapova (24) gaat voor Oostenrijk spelen. Dat meldt ze op Instagram. Potapova is de vriendin van de Nederlandse tennisser Tallon Griekspoor. Ze deden afgelopen weekend samen mee aan een invitatietoernooi in het Russische Sint-Petersburg. De deelname van Griekspoor was omstreden.

20 uur geleden
Broers Leclerc samen voor Ferrari in eerste training Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Ferrari stuurt in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi de broers Charles (28) en Arthur Leclerc (25) de baan op. Arthur, de jongste van de twee, vervangt Lewis Hamilton. De GP van Abu Dhabi is de slotrace van het jaar. Drie coureurs gaan uitmaken wie wereldkampioen in de Formule 1 wordt: Lando Norris en Oscar Piastri van McLaren en Max Verstappen van Red Bull.

23 uur geleden