Vetter leidt olympische zevenkamp: ik ga goed
TOKIO (ANP) - Anouk Vetter schrok ervan dat ze op de Olympische Spelen in Tokio haar naam bovenaan de ranglijst van de zevenkamp zag staan na de eerste dag. De 28-jarige Arnhemse vergaarde op de eerste vier onderdelen de meeste punten, meer dan topfavoriete Nafissatou Thiam, de Belgische olympisch kampioene van Rio 2016.
"Dit is me nog nooit overkomen, bovenaan staan. Ik dacht wel even van 'wow, shit'. Maar ik ga nu absoluut niet met mezelf weglopen, ik moet de verwachtingen temperen", zei de Europees kampioene van 2016. "Ik kan er alleen niet omheen, ik draai lekker, ik ga goed. Een zevenkamp duurt echter wel twee dagen, dus vandaar dat ik niets verwacht. De buitenwereld ook niet te veel hoop ik, maar dat zal wel niet."
Vetter lijkt echter in de vorm van haar leven. Ze begon met een persoonlijk record op de 100 meter horden van 13,09, de derde tijd. Bij het tweede onderdeel, het hoogspringen, noteerde ze 1,80 meter. Vervolgens stootte ze de kogel naar een verre 15,29 meter en liep daarna de 200 meter in een goede 23,81 seconden. Ze vergaarde 3968 punten. Noor Vidts uit België staat tweede met 3941 punten. Thiam is de nummer drie met 3921 punten. De Britse wereldkampioene Katarina Johnson-Thompson raakte geblesseerd aan een kuit en viel uit.
Lange pauze
"Meestal kom ik pas kijken na verspringen of speerwerpen en niet al na twee onderdelen. Ik doe het beter ten opzichte van de WK van 2017 in Londen, dus daar blijf ik een beetje aan denken", zei Vetter, die destijds brons veroverde met een Nederlands puntenrecord van 6636.
Op de WK in Doha, twee jaar later, knakte ze onder de druk van de verwachtingen en na zes onderdelen staakte ze de strijd. Ze nam vervolgens een lange pauze om uit dat mentale wak te klauteren. Geleidelijk hervond ze het plezier in haar sport en dit jaar is ook de ambitie helemaal terug.
"Ik heb hele fijne mensen om me heen en die hebben me geholpen. Ik beleef de zevenkamp nu anders. Ik verwacht wel een goede technische uitvoering. Als ik daar in de de buurt kom kan ik mezelf niks kwalijk nemen. Vroeger was ik veel meer bezig met het eindresultaat en hoe ik dat in de wedstrijd kon managen. Dat is veranderd. Ik ga nu lekker, maar nogmaals, ik temper de verwachtingen over een medaille. Bij verspringen zijn er veel punten te verdienen, dus als dat niet goed gaat morgen kan het zomaar over zijn.’’
Meer uit Sport
SYDNEY (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben in de kwartfinales van de finaleronde van de World Cup in Sydney met 6-11 verloren van Rusland. Het team van bondscoach Evangelos Doudesis komt op het toernooi nog in actie in de strijd om de plaatsen vijf tot en met acht.
1 uur geledenOSLO (ANP/DPA/RTR) - De Noorse oud-roeikampioen Olaf Tufte is dinsdag op 50-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. Volgens berichten in de Noorse media werd de tweevoudig olympisch kampioen bewusteloos aangetroffen op zijn boerderij. Ondanks onmiddellijke hulpverlening kon zijn leven niet worden gered. Over de doodsoorzaak is niets bekend.
4 uur geledenTHONON-LES-BAINS (ANP) - Remco Evenepoel heeft zijn tweede etappezege op rij geboekt in de Tour de France. De Belgische wereldkampioen tijdrijden van Red Bull - Bora-hansgrohe was in de zestiende etappe, een individuele tijdrit over 26 kilometer, duidelijk sneller dan geletruidrager Tadej Pogačar uit Slovenië. De Deen Mattias Skjelmose eindigde als derde. Thymen Arensman was op de zevende plaats de beste Nederlander.
18 uur geledenTHONON-LES-BAINS (ANP) - Florian Lipowitz heeft de Tour de France verlaten. De Duitse klassementsrenner ging dinsdag in de tijdrit aan het einde van de afdaling in een bocht hard onderuit en moest geblesseerd opgeven. Lipowitz kwam met zijn schouder tegen een stoeprand terecht, leek het. Hij werd ter plekke behandeld.
19 uur geledenÉVIAN-LES-BAINS (ANP) - Thymen Arensman is te laat begonnen aan zijn tijdrit in de zestiende etappe van de Tour de France. De wielrenner van Netcompany Ineos verscheen te laat op het startpodium in Évian-les-Bains. De startklok had al ongeveer vijftien seconden afgeteld toen hij vertrok.
20 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Het Europees kampioenschap padel vindt volgend jaar in Nederland plaats. De eerste twee fases van het toernooi zijn begin maart, de finaleweek is van 7 tot en met 11 juli.
1 dag geledenBLACKPOOL (ANP) - Darter Kevin Doets is er niet in geslaagd om de tweede ronde van het World Matchplay in Blackpool te bereiken. De 28-jarige Nederlander verloor ondanks een hoog gemiddelde met drie pijlen (ruim 104) met 6-10 van de Brit Ross Smith.
1 dag geleden