Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vetter leidt na verspringen nog steeds bij olympische zevenkamp

Vetter leidt na verspringen nog steeds bij olympische zevenkamp

TOKIO (ANP) - Anouk Vetter heeft de olympische zevenkamp in Tokio op de tweede dag voortvarend hervat en lijkt echt mee te gaan doen om de medailles. De 28-jarige meerkampster heeft na het vijfde onderdeel, het verspringen, de leiding nog steeds in handen. Het speerwerpen en de 800 meter volgen nog.

Vetter begon als leidster na de eerste vier onderdelen aan het verspringen. Ze landde bij haar beste poging na 6,47 meter in de zandbak. Daarmee eindigde ze het onderdeel op de derde plaats en bleef ze bovenaan staan in de tussenstand.

De Belgische regerend olympisch kampioene Nafissatou Thiam naderde wel. Zij noteerde 6,60 meter bij het verspringen en klom naar de tweede plaats in de stand met slechts 4 punten achterstand: 4965 om 4961 punten. Vetter is een goede speerwerpster en minder goed op de 800 meter. Thiam heeft op beide onderdelen iets betere persoonlijke records.

Vetter veroverde in 2016 de Europese titel op de zevenkamp en behaalde op de WK van 2017 brons met 6636 punten, nog altijd het Nederlands record.

Emma Oosterwegel klom na het verspringen de top tien binnen. De 23-jarige atlete uit Diepenveen begon de tweede dag als elfde in de stand, maar zag na een beste sprong van 6,29 dat ze naar de achtste plaats is gestegen met 4692 punten.

Nadine Broersen, de derde Nederlandse in de olympische zevenkamp, ging niet meer van start op de tweede dag. De atlete liet weten onvoldoende hersteld te zijn van de eerste dag. Ze had fysieke klachten. De 31-jarige Broersen werd in 2014 wereldkampioene indoor op de vijfkamp en in datzelfde jaar behaalde ze zilver op de zevenkamp op de EK in Zürich.

Meer uit Sport

Golfer Luiten zakt weg na mindere tweede ronde KLM Open

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.

5 uur geleden
Zieke Arnaldi meldt zich af voor halve finale Roland Garros

PARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.

7 uur geleden
Verstappen rijdt ook in tweede vrije training Monaco derde tijd

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.

9 uur geleden
Tennisser Zverev verslaat Menšík en staat in finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.

9 uur geleden
Van der Poel rijdt Ronde van Zwitserland in aanloop naar Tour

BRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.

10 uur geleden
Verstappen rijdt derde tijd in eerste vrije training in Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.

12 uur geleden
Serena Williams (44) speelt na rentree in Queen's ook in Berlijn

BERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.

14 uur geleden