Vetter leidt na verspringen nog steeds bij olympische zevenkamp
TOKIO (ANP) - Anouk Vetter heeft de olympische zevenkamp in Tokio op de tweede dag voortvarend hervat en lijkt echt mee te gaan doen om de medailles. De 28-jarige meerkampster heeft na het vijfde onderdeel, het verspringen, de leiding nog steeds in handen. Het speerwerpen en de 800 meter volgen nog.
Vetter begon als leidster na de eerste vier onderdelen aan het verspringen. Ze landde bij haar beste poging na 6,47 meter in de zandbak. Daarmee eindigde ze het onderdeel op de derde plaats en bleef ze bovenaan staan in de tussenstand.
De Belgische regerend olympisch kampioene Nafissatou Thiam naderde wel. Zij noteerde 6,60 meter bij het verspringen en klom naar de tweede plaats in de stand met slechts 4 punten achterstand: 4965 om 4961 punten. Vetter is een goede speerwerpster en minder goed op de 800 meter. Thiam heeft op beide onderdelen iets betere persoonlijke records.
Vetter veroverde in 2016 de Europese titel op de zevenkamp en behaalde op de WK van 2017 brons met 6636 punten, nog altijd het Nederlands record.
Emma Oosterwegel klom na het verspringen de top tien binnen. De 23-jarige atlete uit Diepenveen begon de tweede dag als elfde in de stand, maar zag na een beste sprong van 6,29 dat ze naar de achtste plaats is gestegen met 4692 punten.
Nadine Broersen, de derde Nederlandse in de olympische zevenkamp, ging niet meer van start op de tweede dag. De atlete liet weten onvoldoende hersteld te zijn van de eerste dag. Ze had fysieke klachten. De 31-jarige Broersen werd in 2014 wereldkampioene indoor op de vijfkamp en in datzelfde jaar behaalde ze zilver op de zevenkamp op de EK in Zürich.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
20 uur geledenASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.
20 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
1 dag geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
1 dag geleden