Vetter en Oosterwegel verrassen met zilver en brons op zevenkamp
TOKIO (ANP) - Anouk Vetter en Emma Oosterwegel hebben voor een grote verrassing gezorgd door ieder een medaille te winnen op de olympische zevenkamp. Vetter veroverde in Tokio zilver in een Nederlands record van 6689 punten, Oosterwegel behaalde het brons met 6590 punten, een dik persoonlijk record.
Alleen de Belgische Nafissatou Thiam scoorde beter met 6791 punten. Zij prolongeerde haar olympische titel van Rio 2016.
De Nederlandse atletiekploeg staat nu in Tokio op vier medailles. Eerder won Sifan Hassan goud op de 5000 meter en Femke Bol brons op de 400 meter horden.
Vetter
De 28-jarige Vetter stond na de eerste dag en vier onderdelen tot haar grote verrassing aan de leiding. Ze begon met een persoonlijk record op de 100 meter horden van 13,09. Daarna volgden 1,80 bij het hoogspringen, 15,29 met de kogel en 23,81 op de 200 meter.
Ook na het eerste onderdeel op de tweede dag van de meerkamp, het verspringen, had ze de leiding nog in handen. Ze noteerde 6,47 meter. Pas na het speerwerpen, dat met 51,20 minder goed ging, verdrong Thiam haar van de eerste plaats.
Persoonlijke records
Het goud kwam in de afsluitende 800 meter niet meer in gevaar voor Thiam. Vetter ging de race in met ruime voorsprong van 200 punten op haar eerste belagers en wist het zilver veilig te stellen, ook al liep ze de 800 meter op haar tandvlees in 2.18,72. Voor Vetter is het haar derde medaille op een groot toernooi. Ze werd in 2016 Europees kampioene en behaalde op de WK van 2017 brons.
Oosterwegel grossierde in de beste meerkamp van haar leven in persoonlijke records: 13,36 op de 100 horden, 1,80 hoog, 24,25 op de 200 en 54,60 met de speer. Ze steeg na ieder onderdeel in de tussenstand en zag een medaille lonken. De 23-jarige Diepenveense ging ervoor op de 800 meter en finishte in 2.11,09. Met die tijd stootte ze de Amerikaanse Kendell Williams van de derde plek en greep ze onverwacht het brons.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
18 uur geledenHOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.
1 dag geledenHOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Het kunstrijpaar Michel Tsiba en Daria Danilova mag alsnog deelnemen aan de Olympische Winterspelen in Milaan-Cortina. Het paar had niet voldaan aan de nationale eis om zich te kwalificeren, maar directeur topsport André Cats van sportkoepel NOC*NSF heeft het verzoek van schaatsbond KNSB om Tsiba en Danilova alsnog aan te wijzen ingewilligd. Het wordt de eerste keer dat een Nederlands kunstrijpaar meedoet aan de Winterspelen.
1 dag geleden