Vetter derde na eerste dag zevenkamp op EK in München
MÜNCHEN (ANP) - Anouk Vetter staat derde na de eerste dag van de zevenkamp bij de EK atletiek in München. Ze begon aarzelend op de 100 meter horden en het hoogspringen, maar gaf zichzelf weer zicht op een medaille na winst bij het kogelstoten (15,68 meter) en de 200 meter (24,00 seconden).
Vetter won vorige maand zilver op de WK in het Amerikaanse Eugene. Ze begon toen als leider in de wedstrijd aan de afsluitende 800 meter, maar moest toezien dat olympisch kampioene Nafissatou Thiam veel sneller liep en haar in punten voorbijging. De Belgische leidt ook in München en heeft na vier onderdelen zo'n 240 punten meer verzameld dan Vetter, die veel liet liggen met een matige 1,71 meter bij het hoogspringen. Thiam heeft ook meer dan 200 punten voorsprong op landgenote Noor Vidts, die tweede staat.
"Ik heb lang getwijfeld of ik zou meedoen. Het is al mijn derde zevenkamp van dit jaar en mijn lichaam had lang nodig om te herstellen van Eugene", zei Vetter bij de NOS. "De grootste reden om mee te doen, was dat het in Duitsland is en dat mijn familie aanwezig is. Het is pittig, maar ik probeer zoveel mogelijk te genieten en ik wil zeker ook strijden voor een medaille", aldus de atlete, die op de Olympische Spelen van vorig jaar in Tokio ook zilver won en in 2016 in Amsterdam Europees kampioene werd.
EK-debutante Sofie Dokter staat twaalfde in de tussenstand. Emma Oosterwegel, winnares van het brons op de olympische zevenkamp in Tokio, kwam ten val tijdens de 100 meter horden en gaf daarna op.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
2 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
11 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
1 dag geleden