Vetter derde na eerste dag zevenkamp op EK in München
MÜNCHEN (ANP) - Anouk Vetter staat derde na de eerste dag van de zevenkamp bij de EK atletiek in München. Ze begon aarzelend op de 100 meter horden en het hoogspringen, maar gaf zichzelf weer zicht op een medaille na winst bij het kogelstoten (15,68 meter) en de 200 meter (24,00 seconden).
Vetter won vorige maand zilver op de WK in het Amerikaanse Eugene. Ze begon toen als leider in de wedstrijd aan de afsluitende 800 meter, maar moest toezien dat olympisch kampioene Nafissatou Thiam veel sneller liep en haar in punten voorbijging. De Belgische leidt ook in München en heeft na vier onderdelen zo'n 240 punten meer verzameld dan Vetter, die veel liet liggen met een matige 1,71 meter bij het hoogspringen. Thiam heeft ook meer dan 200 punten voorsprong op landgenote Noor Vidts, die tweede staat.
"Ik heb lang getwijfeld of ik zou meedoen. Het is al mijn derde zevenkamp van dit jaar en mijn lichaam had lang nodig om te herstellen van Eugene", zei Vetter bij de NOS. "De grootste reden om mee te doen, was dat het in Duitsland is en dat mijn familie aanwezig is. Het is pittig, maar ik probeer zoveel mogelijk te genieten en ik wil zeker ook strijden voor een medaille", aldus de atlete, die op de Olympische Spelen van vorig jaar in Tokio ook zilver won en in 2016 in Amsterdam Europees kampioene werd.
EK-debutante Sofie Dokter staat twaalfde in de tussenstand. Emma Oosterwegel, winnares van het brons op de olympische zevenkamp in Tokio, kwam ten val tijdens de 100 meter horden en gaf daarna op.
Meer uit Sport
SAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
7 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.
9 uur geleden