Vettel wil levenslange verbanning misdragende Formule 1-fans
SPIELBERG (ANP) - Autocoureur Sebastian Vettel vindt dat Formule 1-fans die zich te buiten gaan aan racistische, seksistische en homofobe beledigingen een levenslange schorsing verdienen. "Wie deze mensen ook zijn, ze zouden zich moeten schamen en ze zouden voor het leven verbannen moeten worden van race-evenementen", zei de Duitse viervoudig wereldkampioen.
Het waren vooral Nederlandse autosportfans die zich afgelopen weekeinde misdroegen tijden de Grote Prijs van Oostenrijk op de Red Bull Ring. Naar schatting 50.000 supporters van Max Verstappen waren aanwezig. De Formule 1 en ook team Red Bull van wereldkampioen Verstappen veroordeelden het wangedrag en noemden het onaanvaardbaar. "Ik denk dat er geen enkele tolerantie moet zijn voor deze zogenaamde fans", aldus Vettel.
Verstappen was ook helemaal niet te spreken over de misdragingen. "Ik heb dingen gelezen die schokkend waren. Dit is duidelijk niet oké en dit zou niet mogen gebeuren. Maar ik zou dit niet eens hoeven zeggen, want een normaal mens gedraag zich zo niet", zei de Nederlander. "Ik denk dat de veiligheid wel kan worden verbeterd, misschien met meer ordebewakers. Maar vergeet ook niet dat de fans na de races feest vieren en alcohol drinken. Het is geen excuus, maar als je alcohol drinkt, kun je domme dingen doen."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
45 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.
50 minuten geledenVERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Australië in de Formule 1 de zesde tijd gereden (1.20,366). Australiër Oscar Piastri (McLaren) was de snelste in 1.19,729. Viervoudig wereldkampioen Verstappen reed eerder op vrijdag in de eerste training van het seizoen in Melbourne de derde tijd.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van het seizoen de derde tijd gereden. Charles Leclerc was in het Australische Melbourne de snelste met een ronde van 1.20,267. Daar gaf de Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull 0,522 seconde op toe. Lewis Hamilton reed de tweede tijd.
16 uur geleden