Vettel wil levenslange verbanning misdragende Formule 1-fans
SPIELBERG (ANP) - Autocoureur Sebastian Vettel vindt dat Formule 1-fans die zich te buiten gaan aan racistische, seksistische en homofobe beledigingen een levenslange schorsing verdienen. "Wie deze mensen ook zijn, ze zouden zich moeten schamen en ze zouden voor het leven verbannen moeten worden van race-evenementen", zei de Duitse viervoudig wereldkampioen.
Het waren vooral Nederlandse autosportfans die zich afgelopen weekeinde misdroegen tijden de Grote Prijs van Oostenrijk op de Red Bull Ring. Naar schatting 50.000 supporters van Max Verstappen waren aanwezig. De Formule 1 en ook team Red Bull van wereldkampioen Verstappen veroordeelden het wangedrag en noemden het onaanvaardbaar. "Ik denk dat er geen enkele tolerantie moet zijn voor deze zogenaamde fans", aldus Vettel.
Verstappen was ook helemaal niet te spreken over de misdragingen. "Ik heb dingen gelezen die schokkend waren. Dit is duidelijk niet oké en dit zou niet mogen gebeuren. Maar ik zou dit niet eens hoeven zeggen, want een normaal mens gedraag zich zo niet", zei de Nederlander. "Ik denk dat de veiligheid wel kan worden verbeterd, misschien met meer ordebewakers. Maar vergeet ook niet dat de fans na de races feest vieren en alcohol drinken. Het is geen excuus, maar als je alcohol drinkt, kun je domme dingen doen."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
12 uur geledenNINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.
13 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).
14 uur geleden