Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vettel voor laatste race bij Ferrari: we hebben gefaald

Vettel voor laatste race bij Ferrari: we hebben gefaald

ABU DHABI (ANP/AFP) - Sebastian Vettel heeft voorafgaand aan zijn laatste race in de Formule 1 voor Ferrari een harde conclusie getrokken. "We hebben gefaald", zei de Duitse coureur in Abu Dhabi. "We hadden de ambitie om wereldkampioen te worden, maar het is ons niet gelukt."

Vettel veroverde tussen 2010 en 2013 vier keer op rij de wereldtitel met Red Bull. De Duitser verhuisde in 2015 naar Ferrari, met de ambitie om daar in de voetsporen te treden van zijn illustere landgenoot Michael Schumacher. 'Schumi' pakte vijf van zijn zeven wereldtitels in de rode bolide van de Italiaanse renstal. Vettel moest het echter jaar na jaar met Ferrari afleggen tegen de snellere Mercedessen. Hij eindigde twee keer als tweede in het WK en een keer als derde. Het laatste seizoen van Vettel in Italiaanse dienst verloopt helemaal teleurstellend, met pas één podiumplaats.

"We moesten het opnemen tegen een heel sterke combinatie van rijder en team, een van de sterkste combinaties ooit", zei Vettel over zijn rivaal Lewis Hamilton van Mercedes. "Het was ons doel om ze te verslaan, maar in dat opzicht hebben we gefaald. Er zijn veel redenen te bedenken waarom het niet gelukt is, maar dat zou niet eerlijk zijn. Het is gewoon de waarheid. Er is niets verkeerds aan om dat hardop uit te spreken."

De 33-jarige Vettel begint zondag aan zijn 118e en laatste race voor Ferrari. De Duitser won er daarvan veertien. Alleen Schumacher (72) en Niki Lauda (15) wonnen meer grands prix in Italiaanse dienst. Vettel heeft voor volgend seizoen een stoeltje gekregen bij Aston Martin, dat nu nog Racing Point heet. Zijn huidige teamgenoot Charles Leclerc rijdt in Abu Dhabi met een helm met daarop de tekst 'Danke Seb' (bedankt Seb) en enkele foto's van hen samen.

Meer uit Sport

Wielrenner Kooij gaat bij nieuwe ploeg voor groene trui in Tour

PARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.

1 uur geleden
Tweevoudig olympisch skikampioene Gisin zwaar ten val in training

ST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.

2 uur geleden
Nederlandse curlers lopen deelname aan Olympische Spelen mis

KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.

12 uur geleden
Nederland met maximaal aantal shorttrackers naar de Spelen

LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.

19 uur geleden
Oranje-handbalsters naar halve finale op WK na zege op Hongarije

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.

21 uur geleden
Evenepoel moet kopmanschap in Tour delen met Lipowitz

PALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.

23 uur geleden
Picnic PostNL krijgt alleen WorldTour-licentie voor 2026

AIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.

1 dag geleden