Vettel voor laatste race bij Ferrari: we hebben gefaald
ABU DHABI (ANP/AFP) - Sebastian Vettel heeft voorafgaand aan zijn laatste race in de Formule 1 voor Ferrari een harde conclusie getrokken. "We hebben gefaald", zei de Duitse coureur in Abu Dhabi. "We hadden de ambitie om wereldkampioen te worden, maar het is ons niet gelukt."
Vettel veroverde tussen 2010 en 2013 vier keer op rij de wereldtitel met Red Bull. De Duitser verhuisde in 2015 naar Ferrari, met de ambitie om daar in de voetsporen te treden van zijn illustere landgenoot Michael Schumacher. 'Schumi' pakte vijf van zijn zeven wereldtitels in de rode bolide van de Italiaanse renstal. Vettel moest het echter jaar na jaar met Ferrari afleggen tegen de snellere Mercedessen. Hij eindigde twee keer als tweede in het WK en een keer als derde. Het laatste seizoen van Vettel in Italiaanse dienst verloopt helemaal teleurstellend, met pas één podiumplaats.
"We moesten het opnemen tegen een heel sterke combinatie van rijder en team, een van de sterkste combinaties ooit", zei Vettel over zijn rivaal Lewis Hamilton van Mercedes. "Het was ons doel om ze te verslaan, maar in dat opzicht hebben we gefaald. Er zijn veel redenen te bedenken waarom het niet gelukt is, maar dat zou niet eerlijk zijn. Het is gewoon de waarheid. Er is niets verkeerds aan om dat hardop uit te spreken."
De 33-jarige Vettel begint zondag aan zijn 118e en laatste race voor Ferrari. De Duitser won er daarvan veertien. Alleen Schumacher (72) en Niki Lauda (15) wonnen meer grands prix in Italiaanse dienst. Vettel heeft voor volgend seizoen een stoeltje gekregen bij Aston Martin, dat nu nog Racing Point heet. Zijn huidige teamgenoot Charles Leclerc rijdt in Abu Dhabi met een helm met daarop de tekst 'Danke Seb' (bedankt Seb) en enkele foto's van hen samen.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
34 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
23 uur geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
1 dag geleden