Vettel voor laatste race bij Ferrari: we hebben gefaald
ABU DHABI (ANP/AFP) - Sebastian Vettel heeft voorafgaand aan zijn laatste race in de Formule 1 voor Ferrari een harde conclusie getrokken. "We hebben gefaald", zei de Duitse coureur in Abu Dhabi. "We hadden de ambitie om wereldkampioen te worden, maar het is ons niet gelukt."
Vettel veroverde tussen 2010 en 2013 vier keer op rij de wereldtitel met Red Bull. De Duitser verhuisde in 2015 naar Ferrari, met de ambitie om daar in de voetsporen te treden van zijn illustere landgenoot Michael Schumacher. 'Schumi' pakte vijf van zijn zeven wereldtitels in de rode bolide van de Italiaanse renstal. Vettel moest het echter jaar na jaar met Ferrari afleggen tegen de snellere Mercedessen. Hij eindigde twee keer als tweede in het WK en een keer als derde. Het laatste seizoen van Vettel in Italiaanse dienst verloopt helemaal teleurstellend, met pas één podiumplaats.
"We moesten het opnemen tegen een heel sterke combinatie van rijder en team, een van de sterkste combinaties ooit", zei Vettel over zijn rivaal Lewis Hamilton van Mercedes. "Het was ons doel om ze te verslaan, maar in dat opzicht hebben we gefaald. Er zijn veel redenen te bedenken waarom het niet gelukt is, maar dat zou niet eerlijk zijn. Het is gewoon de waarheid. Er is niets verkeerds aan om dat hardop uit te spreken."
De 33-jarige Vettel begint zondag aan zijn 118e en laatste race voor Ferrari. De Duitser won er daarvan veertien. Alleen Schumacher (72) en Niki Lauda (15) wonnen meer grands prix in Italiaanse dienst. Vettel heeft voor volgend seizoen een stoeltje gekregen bij Aston Martin, dat nu nog Racing Point heet. Zijn huidige teamgenoot Charles Leclerc rijdt in Abu Dhabi met een helm met daarop de tekst 'Danke Seb' (bedankt Seb) en enkele foto's van hen samen.
Meer uit Sport
MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
22 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.
1 dag geleden