Vettel: ontsnapping van Grosjean hoogtepunt van het jaar
FRANKFURT (ANP) - De ontsnapping van Romain Grosjean uit zijn brandende auto is voor Sebastian Vettel hét moment van 2020. Dat schrijft de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een gastcolumn in de Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung. "Het is nog steeds een mysterie voor mij hoe hij nagenoeg ongeschonden uit die crash kwam", aldus Vettel. "Dat hij nog steeds bij ons is, dat hij nog in leven is, is voor mij hét moment van het jaar."
Grosjean crashte vorige maand in de eerste ronde van de Grote Prijs van Bahrein. De Franse coureur schoot met zijn Haas-bolide door de vangrails heen. De auto brak daarbij in twee stukken, wat leidde tot een vlammenzee. Grosjean slaagde erin het uit wrak te klimmen en uit het vuur te ontsnappen. De 34-jarige coureur kwam er met wat brandwonden op zijn handen van af. Grosjean moest wel de laatste twee races van het seizoen overslaan.
"Romain heeft extreem veel geluk gehad", aldus Vettel, die zelf een teleurstellend laatste jaar bij Ferrari beleefde. "Het had heel anders kunnen aflopen. Een paar jaar geleden had zo'n ongeluk een veel slechtere afloop gehad." De 33-jarige Duitser noemt de zevende wereldtitel van Lewis Hamilton, die daarmee recordhouder Michael Schumacher evenaarde, het sportieve hoogtepunt van het jaar. "Maar uiteindelijk is het belangrijkste dat we dit jaar geen coureur zijn verloren."
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de halve finale te bereiken van de US Open. De 30-jarige Nederlander moest de zege in New York in drie sets laten aan de als eerste geplaatste Duitser Alexander Zverev: 2-6 5-7 1-6
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Karen Chatsjanov heeft voor de tweede keer in zijn loopbaan de halve finale van de US Open bereikt. De 30-jarige Rus versloeg in New York de Belg Alexander Blockx, die in de derde set opgaf wegens een blessure. Chatsjanov stond op dat moment twee sets voor: 6-2 7-5 3-2.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Coco Gauff neemt het tegen Elena Rybakina op in de halve finales van de US Open. De 22-jarige Amerikaanse versloeg in New York in drie sets Mirra Andrejeva uit Rusland: 3-6 7-6 (7) 6-2.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de halve finales bereikt van de US Open. De 27-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in drie sets de Chinese Zheng Qinwen: 3-6 6-1 6-4.
10 uur geledenSEVILLA (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft ook de zeventiende etappe van de Vuelta op zijn naam geschreven. De 21-jarige Brit van Visma - Lease a Bike was in de straten van Sevilla wederom de sterkste in een massasprint en reed naar zijn vijfde ritzege in deze editie. De Belg Jordi Meeus finishte als tweede. De Deen Magnus Cort, bezig aan zijn laatste seizoen, werd derde.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ben Shelton was fysiek gesloopt na zijn 'epische gevecht' met titelverdediger Carlos Alcaraz in de kwartfinale van de US Open, maar de Amerikaanse tennisser noemde het ook "zonder twijfel mijn leukste wedstrijd ooit". De 23-jarige Shelton stak na een viereneenhalf uur durende partij om half vier 's nachts zijn armen in de lucht als winnaar van een vijfsetter.
17 uur geledenNEW YORK (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz is na een lange nachtelijke partij uitgeschakeld op de US Open. De Amerikaan Ben Shelton troefde de Spaanse tennisser in vijf sets af. De spectaculaire partij in het Arthur Ashe Stadium duurde viereneenhalf uur en eindigde om iets na 03.30 uur plaatselijke tijd met de volgende setstanden: 6-7 (5) 6-1 6-3 1-6 7-6 (7). Zo laat was een partij nog nooit geëindigd in het grandslamtoernooi van New York.
20 uur geleden