Vettel: ontsnapping van Grosjean hoogtepunt van het jaar
FRANKFURT (ANP) - De ontsnapping van Romain Grosjean uit zijn brandende auto is voor Sebastian Vettel hét moment van 2020. Dat schrijft de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een gastcolumn in de Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung. "Het is nog steeds een mysterie voor mij hoe hij nagenoeg ongeschonden uit die crash kwam", aldus Vettel. "Dat hij nog steeds bij ons is, dat hij nog in leven is, is voor mij hét moment van het jaar."
Grosjean crashte vorige maand in de eerste ronde van de Grote Prijs van Bahrein. De Franse coureur schoot met zijn Haas-bolide door de vangrails heen. De auto brak daarbij in twee stukken, wat leidde tot een vlammenzee. Grosjean slaagde erin het uit wrak te klimmen en uit het vuur te ontsnappen. De 34-jarige coureur kwam er met wat brandwonden op zijn handen van af. Grosjean moest wel de laatste twee races van het seizoen overslaan.
"Romain heeft extreem veel geluk gehad", aldus Vettel, die zelf een teleurstellend laatste jaar bij Ferrari beleefde. "Het had heel anders kunnen aflopen. Een paar jaar geleden had zo'n ongeluk een veel slechtere afloop gehad." De 33-jarige Duitser noemt de zevende wereldtitel van Lewis Hamilton, die daarmee recordhouder Michael Schumacher evenaarde, het sportieve hoogtepunt van het jaar. "Maar uiteindelijk is het belangrijkste dat we dit jaar geen coureur zijn verloren."
Meer uit Sport
MISANO (ANP) - Marc Márquez heeft in de Grote Prijs van San Marino zijn vijfde zege van dit seizoen geboekt in de MotoGP. De Spaanse wegracer nam met de winst op het circuit van Misano de leiding in de WK-stand over van zijn landgenoot Jorge Martín. De twee rijders hebben evenveel punten, maar regerend wereldkampioen Márquez heeft meer GP's gewonnen dit jaar.
29 minuten geledenGRANADA (ANP) - De laatste lokale ronde van de slotrit van de Ronde van Spanje van zondag in Granada zal niet meer meetellen voor het algemene klassement. Dat heeft de organisatie bevestigd.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Utrecht heeft voor het eerst dit seizoen een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Anthony Correia nam in de blessuretijd via aanvoerder Dani de Wit afstand van Excelsior: 1-2. Met 5 punten uit zes duels is FC Utrecht gestegen naar de dertiende plaats.
1 uur geledenMISANO (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is als tweede gefinisht in de Moto2-race bij de Grote Prijs van San Marino. Het is zijn beste resultaat in deze raceklasse. De 21-jarige Staphorster moest op het circuit van Misano alleen de Spaanse kampioenschapsleider Manuel González voor zich dulden.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap. Janis Boonstra, Noortje Driessen, Ilse Kuijt en Evelien Lutje Schipholt waren in de kwartfinale veel te sterk voor Tsjechië. Het werd 21-3.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse politie heeft elf personen opgepakt bij een poging een spandoek van Greenpeace op te hangen aan een kraan bij het Formule 1-circuit in Madrid. Dat melden lokale Madrileense media via X. De Madring staat dit jaar voor het eerst op de kalender van de Formule 1. De komende tien jaar wordt de Grote Prijs van Spanje er verreden. De race begint zondag om 15.00 uur.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP/BELGA) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft in de MXGP zijn zevende achtereenvolgende zege geboekt. De 32-jarige Nederlander, die zich een week geleden verzekerde van zijn derde wereldtitel, deed dat bij de Grote Prijs van China in Shanghai.
4 uur geleden