Vettel: ontsnapping van Grosjean hoogtepunt van het jaar
FRANKFURT (ANP) - De ontsnapping van Romain Grosjean uit zijn brandende auto is voor Sebastian Vettel hét moment van 2020. Dat schrijft de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een gastcolumn in de Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung. "Het is nog steeds een mysterie voor mij hoe hij nagenoeg ongeschonden uit die crash kwam", aldus Vettel. "Dat hij nog steeds bij ons is, dat hij nog in leven is, is voor mij hét moment van het jaar."
Grosjean crashte vorige maand in de eerste ronde van de Grote Prijs van Bahrein. De Franse coureur schoot met zijn Haas-bolide door de vangrails heen. De auto brak daarbij in twee stukken, wat leidde tot een vlammenzee. Grosjean slaagde erin het uit wrak te klimmen en uit het vuur te ontsnappen. De 34-jarige coureur kwam er met wat brandwonden op zijn handen van af. Grosjean moest wel de laatste twee races van het seizoen overslaan.
"Romain heeft extreem veel geluk gehad", aldus Vettel, die zelf een teleurstellend laatste jaar bij Ferrari beleefde. "Het had heel anders kunnen aflopen. Een paar jaar geleden had zo'n ongeluk een veel slechtere afloop gehad." De 33-jarige Duitser noemt de zevende wereldtitel van Lewis Hamilton, die daarmee recordhouder Michael Schumacher evenaarde, het sportieve hoogtepunt van het jaar. "Maar uiteindelijk is het belangrijkste dat we dit jaar geen coureur zijn verloren."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/AFP/RTR) - De clubs in de Premier League hebben voor het tweede jaar op rij het transferrecord verbroken. De clubs hebben gezamenlijk 3,5 miljard pond, zo'n 4 miljard euro, uitgegeven. Dat is meer dan het record van 3,6 miljard euro van afgelopen jaar.
28 minuten geledenCARTAGENA (ANP) - Matthew Brennan heeft woensdag zijn derde ritzege geboekt in de Vuelta. De Brit van Visma - Lease a Bike was in de elfde etappe de beste in de massasprint. Bryan Coquard uit Frankrijk werd tweede, voor de Belg Jordi Meeus.
36 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Ruim anderhalve maand voor de start van het nieuwe schaatsseizoen is er nog altijd geen duidelijkheid over de toekomst van olympisch kampioene op de 1000 meter Jutta Leerdam. Een vertegenwoordiger van haar nieuwe managementbureau SEG liet woensdag aan het ANP weten dat Leerdam via haar eigen kanalen bekend zal maken wat ze gaat doen.
4 uur geledenCARTAGENA (ANP) - Wielrenner Mads Pedersen, de Deense winnaar van het puntenklassement in de Tour de France, stapt woensdag niet meer op in de elfde etappe van de Vuelta. Dat meldt zijn ploeg Lidl-Trek op X. Volgens zijn ploeg was Pedersen de afgelopen dagen ziek en zal hij zich richten op zijn overige doelen dit seizoen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Zeven Nederlandse atleten komen dit weekend in actie tijdens de tweedaagse finale van de Diamond League in Brussel. Vijfvoudig Diamond League-eindwinnares op de 400 meter horden, Femke Broeders-Bol, loopt dit jaar de 800 meter. In de Belgische hoofdstad neemt ze het onder meer op tegen de Zwitserse Europees kampioene Audrey Werro. De Amersfoortse pakte bij de EK vorige maand het brons op haar nieuwe afstand.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft de tweede ronde van de US Open bereikt. De als eerste geplaatste Duitser had in New York de nodige moeite met de Italiaan Lorenzo Sonego. Het werd na vijf sets 6-4 3-6 6-7 (7) 7-5 6-4. Hij treft in de volgende ronde de Fransman Quentin Halys.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisster Arantxa Rus (35) is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De Delftse plaatste zich via het kwalificatietoernooi, maar was in de eerste ronde niet opgewassen tegen Léolia Jeanjean. De Française werd met een wildcard toegelaten tot het grandslamtoernooi in New York en was met 7-6 (8-6) 6-2 te sterk.
13 uur geleden