Vettel: nooit gesprekken over toekomst bij Ferrari gevoerd
SPIELBERG (ANP) - Sebastian Vettel heeft nooit gesprekken met Ferrari over zijn toekomst bij het team gevoerd. Dat laat de Duitse Formule 1-coureur een dag voor de start van het eerst raceweekend bij de Grote Prijs van Oostenrijk weten.
Vettel en Ferrari maakten op 12 mei bekend dat er na dit seizoen een einde komt aan de samenwerking. Er werd gesproken van een gezamenlijk besluit. "Het team en ik hebben bespeurd dat er geen gemeenschappelijke wens meer bestond om na het einde van dit seizoen bij elkaar te blijven", werd de Duitser geciteerd in het persbericht. De Duitser weerspreekt die woorden nu. Er zijn volgens hem helemaal geen breekpunten bij onderhandelingen geweest, want er hebben helemaal nooit gesprekken plaatsgevonden, aldus Vettel.
"Er is nooit een discussie geweest, en er is ook nooit een aanbod op tafel gekomen", zei de Duitser een dag voor de start van zijn laatste seizoen bij de Italiaanse renstal. Vettel maakte in 2015 de overstap naar Ferrari, nadat hij in de jaren ervoor van 2010 tot en met 2013 vier keer wereldkampioen was geworden bij Red Bull. Het lukte de Duitser in de rode Ferrari daarna niet meer Mercedes van de wereldtitels af te houden. Vettel sloot het seizoen in 2017 en 2018 af als tweede.
Meer uit Sport
SANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
6 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
19 uur geledenROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
1 dag geleden