
Vettel moet bij debuut voor Aston Martin achteraan starten
SAKHIR (ANP) - De Duitse Formule 1-coureur Sebastian Vettel moet zijn eerste race voor Aston Martin vanaf de laatste plek beginnen. De viervoudig wereldkampioen, die Ferrari heeft verruild voor Aston Martin, had zich als achttiende gekwalificeerd voor de Grote Prijs van Bahrein. De raceleiding kwam er echter achter dat Vettel tijdens de eerste kwalificatiesessie op zaterdag gele vlaggen had genegeerd toen de Russische Haas-coureur Nikita Mazepin in de eerste bocht was gespind.
Voor straf moet de 33-jarige Duitser daardoor achteraan beginnen bij de openingsrace van het seizoen op het circuit van Sakhir. Vettel staat om 17.00 uur op de laatste startrij naast Mazepin, die de langzaamste coureur was in de kwalificatie. Diens Duitse teamgenoot Mick Schumacher schuift door de straf voor Vettel op naar de voorlaatste startrij en begint vanaf de achttiende plek aan zijn eerste GP in de Formule 1.
Max Verstappen is al het hele weekeinde het snelst in Bahrein en vertrekt vanaf poleposition.
Meer uit Sport
MATERA (ANP) - Wielrenner Mads Pedersen heeft zijn leidende positie in de Ronde van Italië verstevigd. De 29-jarige Deen van Lidl-Trek sprintte in de vijfde etappe, die over 151 kilometer van Ceglie Messapica naar Matera ging, naar de zege. Pedersen drukte zijn wiel net iets eerder over de finish dan de Italiaan Edoardo Zambanini (tweede) en de Brit Tom Pidcock.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Parijzenaren en toeristen kunnen vanaf juli weer zwemmen in de Seine. Het was meer dan honderd jaar verboden om te badderen in de rivier. Om vorig jaar wedstrijden voor de Olympische Spelen mogelijk te maken, werd de waterkwaliteit drastisch verbeterd. Nu kan ook het publiek er weer terecht in afgebakende zwemplekken.
11 uur geledenEMILIA-ROMAGNA (ANP/RTR) - Autosportbond FIA heeft de maximale straffen voor coureurs die vloeken in de Formule 1 met 50 procent verlaagd. Stewards krijgen daarnaast meer bevoegdheid bij het bepalen van straffen. Dat meldt de FIA woensdag, in aanloop naar de Grote Prijs van Emilia-Romagna.
11 uur geledenROME (ANP) - De Amerikaanse tennisster Coco Gauff heeft zich geplaatst voor de halve finales van het WTA-toernooi van Rome. De nummer 3 van de wereld versloeg Mirra Andrejeva uit Rusland met 6-4 7-6 (5).
12 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond vaardigt veertien judoka's af voor de WK. Die vinden van 13 tot en met 19 juni plaats in de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Joanne van Lieshout verdedigt haar titel in de klasse tot 63 kilogram.
13 uur geledenWATERLOO (ANP) - Mads Pedersen heeft zijn contract bij wielerploeg Lidl-Trek voor onbepaalde tijd verlengd tot het einde van zijn carrière. Dat meldt het team van de 29-jarige Deen die momenteel de roze trui draagt in de Giro d'Italia.
17 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - Voormalig wielrenner Rohan Dennis uit Australië heeft een voorwaardelijke celstraf van twee jaar gekregen voor de dodelijke aanrijding van zijn echtgenote, de voormalig wielrenster Melissa Hoskins in 2023.
18 uur geleden