
Vettel moet bij debuut voor Aston Martin achteraan starten
SAKHIR (ANP) - De Duitse Formule 1-coureur Sebastian Vettel moet zijn eerste race voor Aston Martin vanaf de laatste plek beginnen. De viervoudig wereldkampioen, die Ferrari heeft verruild voor Aston Martin, had zich als achttiende gekwalificeerd voor de Grote Prijs van Bahrein. De raceleiding kwam er echter achter dat Vettel tijdens de eerste kwalificatiesessie op zaterdag gele vlaggen had genegeerd toen de Russische Haas-coureur Nikita Mazepin in de eerste bocht was gespind.
Voor straf moet de 33-jarige Duitser daardoor achteraan beginnen bij de openingsrace van het seizoen op het circuit van Sakhir. Vettel staat om 17.00 uur op de laatste startrij naast Mazepin, die de langzaamste coureur was in de kwalificatie. Diens Duitse teamgenoot Mick Schumacher schuift door de straf voor Vettel op naar de voorlaatste startrij en begint vanaf de achttiende plek aan zijn eerste GP in de Formule 1.
Max Verstappen is al het hele weekeinde het snelst in Bahrein en vertrekt vanaf poleposition.
Meer uit Sport
SINGAPORE (ANP) - De Australische Mollie O'Callaghan heeft in Singapore de wereldtitel op de 200 meter vrije slag veroverd. Met een tijd van 1.53,48 hield de olympisch kampioene de Chinese Li Bingjie en de Amerikaanse Claire Weinstein, de snelste in de halve finales, achter zich.
40 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Na Wilco Kelderman heeft ook Steven Kruijswijk zijn contract bij wielerploeg Visma - Lease a Bike verlengd. Kelderman tekende onlangs voor twee jaar bij, de 38-jarige Kruijswijk komt in ieder geval ook volgend jaar uit voor het team waarvoor hij sinds 2010 rijdt.
4 uur geledenMONTREAL (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft de derde ronde bereikt van het hoogaangeschreven toernooi van Montreal. De nummer 64 van de wereld won in Canada in drie sets van de Braziliaanse Beatriz Haddad Maia, die 53 plaatsen hoger staat. De setstanden waren 6-2 1-6 6-3.
6 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De Nederlandse gemengde estafetteploeg heeft zich bij de wereldkampioenschappen zwemmen in Singapore met de tweede tijd geplaatst voor de finale van de 4x100 meter wissel. Maaike de Waard, Caspar Corbeau, Nyls Korstanje en Milou van Wijk kwamen tot een gezamenlijke tijd van 3.42,56. Alleen de Italiaanse estafetteploeg was sneller: 3.42,19.
6 uur geledenCHAUVIGNY (ANP) - Ellen van Dijk beëindigt haar carrière na dit seizoen. Dat maakte de 38-jarige wielrenster van Lidl-Trek bekend in het tv-programma De Avondetappe van de NOS.
17 uur geledenPOITIERS (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede etappezege geboekt in de Tour de France Femmes. De Europees kampioene van SD Worx - Protime won na de derde etappe ook de vierde rit in de massasprint. Wiebes bleef in de straten van Poitiers geletruidraagster Marianne Vos en de Ierse Lara Gillespie voor.
20 uur geledenSAUMUR (ANP) - Demi Vollering heeft zich na een naar eigen zeggen goede nacht gemeld in Saumur voor de start van de vierde etappe van de Tour de France Femmes. Voor onder meer de camera van de NOS meldde de renster van FDJ-Suez zich 'oké' te voelen. Vollering was maandag in de finale van de derde etappe een van de rensters die betrokken was bij een massale valpartij.
1 dag geleden