Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vettel gediskwalificeerd, Hamilton loopt verder uit op Verstappen

Vettel gediskwalificeerd, Hamilton loopt verder uit op Verstappen

BOEDAPEST (ANP) - Sebastian Vettel is zijn tweede plaats in de Grote Prijs van Hongarije kwijtgeraakt. De Duitse autocoureur kwam met zijn Aston Martin na afloop van de Formule 1-race met te weinig brandstof in de tank over de finish.

Volgens de regels van de Formule 1 moet een bolide na de race nog ten minste 1 liter benzine bevatten. De wagen van Vettel bleek bij meting nog slechts 0,3 liter over te hebben. Een liter brandstof is nodig om te bepalen of de gebruikte brandstof aan de regels voldoet.

De 34-jarige Duitser hoefde zondag op de Hungaroring alleen de Fransman Esteban Ocon voor zich te dulden. Regerend wereldkampioen Lewis Hamilton schuift door de diskwalificatie door naar de tweede plaats. Hij had eerder al met zijn derde plek de leiding in het algemeen klassement overgenomen van Max Verstappen, die door de diskwalificatie van Vettel van de tiende naar de negende plek steeg.

Eigen meting

Vettels team, Aston Martin is van plan beroep aan te tekenen tegen de diskwalificatie. Volgens een eigen meting had de wagen van Vettel nog zeker 1,74 liter brandstof in de auto, dus moest de autosportbond FIA in staat zijn geweest om nog zeker 1,34 liter uit de auto te halen. Het verschil zou zijn veroorzaakt door een kapotte brandstofpomp, meldt het team.

"Ik kan bevestigen dat we van plan zijn in beroep te gaan," vertelde teambaas Otmar Szafnauer tegen Autosport. "Dus zodra we meer weten, zullen we in beroep gaan als we redenen hebben, en zo niet, dan zullen we het laten vallen. Maar we hebben 96 uur de tijd."

Tegenvaller

Het team noemt de uitsluiting in een korte verklaring een tegenvaller. "Het verlies van 18 punten is teleurstellend voor het team, maar het doet niets af aan de verder vlekkeloze rit van Sebastian. Vandaag hebben we laten zien dat onze auto een sterk race-tempo heeft."

In de WK-stand liep Hamilton nog 2 punten extra uit op Verstappen. Door de tweede plaats krijgt de Brit geen 15 maar 18 punten en Verstappen krijgt als nummer 9 niet 1 maar 2 punten. Hamilton staat nu op 195 punten, Verstappen op 187.

Meer uit Sport

Visser opnieuw derde op honderd meter horden in Diamond League

ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).

1 uur geleden
Broeders-Bol bestempelt zichzelf bij FBK Games niet als favoriet

HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.

2 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt weer en bereikt finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.

3 uur geleden
Andrejeva verslaat Kostjoek en bereikt finale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.

6 uur geleden
Verstappen voorzichtig over kansen bij Grand Prix van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.

7 uur geleden
3x3-basketbalsters na twee zeges naar kwartfinales op WK

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.

1 dag geleden
Bisschops wint 100 meter in Finland, zilver Schilder met kogel

TURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.

1 dag geleden