Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veteranenombudsman: afhandeling compensatie duurt nog te lang

Veteranenombudsman: afhandeling compensatie duurt nog te lang

DEN HAAG (ANP) - Veteranen die door hun uitzending psychisch of lichamelijk letsel hebben opgelopen, moeten nog altijd te lang wachten op een schadevergoeding. Dat stelt de Veteranenombudsman Reinier van Zutphen op basis van klachten die bij hem zijn binnengekomen. De procedures duren volgens hem veel te lang. Hij begint daarom opnieuw een onderzoek naar de gang van zaken.

Veteranen kunnen hun schade verhalen bij het ministerie van Defensie. Dat wordt geregeld via de Regeling Volledige Schadevergoeding. Maar de lange en ingewikkelde procedure leidt volgens Van Zutphen tot veel stress bij veteranen. Sommige veteranen zitten volgens hem al tijdens de aanvraag in de financiële problemen als gevolg van opgelopen letsel.

"Kwetsbare veteranen hebben het gevoel verstrikt te zitten in een ondoorzichtige procedure die jarenlang kan duren. Ik maak mij hier grote zorgen over", zegt Van Zutphen. "Zij hebben in vaak ondenkbare omstandigheden ons land gediend. Alleen daarom al verdienen zij de allerbeste ondersteuning. Die geven we ze nu niet."

Algemene Rekenkamer

De Veteranenombudsman deed in 2021 al aanbevelingen aan Defensie om de behandeling van claims te verbeteren. Toch blijven de klachten aanhouden, zegt Van Zutphen. Hij zegt dat de behandeling van een claim in principe nooit langer mag duren dan twee jaar.

Gelijktijdig met de ombudsman doet ook de Algemene Rekenkamer een onderzoek naar de regeling. Dat onderzoek richt zich vooral op de procedure, het onderzoek van Van Zutphen richt zich vooral op het perspectief van de veteranen.

Tussen 2015 en 2023 betaalde het ministerie van Defensie ongeveer 215 miljoen euro uit aan veteranen via de Regeling Volledige Schadevergoeding.

Meer uit Binnenland

Jetten blij met steunpakket Oekraïne en nieuwe sancties Rusland

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne eindelijk is aangenomen. Hij noemt het "een heel belangrijke stap".

2 uur geleden
Aantal grote storingen op het spoor loopt op

UTRECHT (ANP) - Op het Nederlandse spoor vonden vorig jaar 586 ernstige verstoringen plaats, meldt ProRail in zijn jaarverslag. De spoorbeheerder waarschuwde in november al dat afspraken met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft het aantal grote storingen in 2025 niet gehaald zouden worden.

2 uur geleden
Vitens heeft moeite om iedereen van drinkwater te voorzien

ZWOLLE (ANP) - Vitens heeft steeds meer moeite om iedereen van drinkwater te voorzien. Terwijl Nederlanders afgelopen jaar gemiddeld iets minder drinkwater verbruikten, verwacht het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland tekorten in de drinkwatervoorziening.

2 uur geleden
Rechtse initiatiefwet: schrap voorrang statushouders op huurhuis

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten moeten niet langer de mogelijkheid krijgen om statushouders voorrang te geven op een sociale huurwoning, vinden Mona Keijzer, Groep Markuszower en JA21. De drie rechtse fracties hebben een initiatiefwet met deze strekking ingediend. Toen Keijzer eerder minister van Volkshuisvesting was, stelde ze een vergelijkbare wet voor. Maar tot haar teleurstelling heeft de huidige minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting) dit voorstel ingetrokken.

2 uur geleden
Zorgen bij AIVD over toename geradicaliseerde jongeren

ZOETERMEER (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) maakt zich zorgen over de toename van het aantal jongeren dat radicaliseert. "Ze radicaliseren online, vormen een terroristische dreiging vanwege hun jihadistische of rechts-terroristische denkbeelden, of worden ingezet door statelijke actoren", aldus AIVD-baas Simone Smit. De dienst presenteert donderdag het jaarverslag over 2025.

3 uur geleden
AIVD: Rusland steeds aanvallender, China bouwt eigen wereldorde

ZOETERMEER (ANP) - Rusland stelt zich steeds aanvallender op tegen Europese landen. De oorlog in Oekraïne is daar slechts een onderdeel van. Ook als die eindigt, zal de confrontatie voortduren. Dat stelt de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) donderdag in het jaarverslag van 2025. In dat jaar is ook de Chinese dreiging tegen Nederland en andere westerse landen verbreed en verdiept.

3 uur geleden
AIVD slaat vaker alarm over risicovolle personen en organisaties

ZOETERMEER (ANP) - De AIVD heeft vorig jaar veel meer waarschuwingen over gevaarlijke personen of organisaties gedeeld dan in voorafgaande jaren. In 2025 werden zogeheten ambtsberichten 93 keer gedeeld met instanties zoals de politie of gemeenten, tegenover 73 een jaar eerder. Deze cijfers komen uit het jaarverslag 2025, dat de AIVD donderdag presenteert.

3 uur geleden