Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veteranendag was 'heel andere, maar indrukwekkende dag'

Veteranendag was 'heel andere, maar indrukwekkende dag'

DEN HAAG (ANP) - Met een vanwege corona bescheiden bijeenkomst in de Ridderzaal in Den Haag is zaterdag stilgestaan bij de ongeveer 100.000 veteranen die Nederland telt. Grote verrassing was de aanwezigheid van koning Willem-Alexander. Zijn komst was tot het laatste moment geheim gehouden. De bijeenkomst werd uitgezonden op NPO 1.

Het traditionele defilé door de Haagse binnenstad zat er dit jaar door de strenge coronamaatregelen niet in. Wel werden vier veteranen zaterdagmiddag in de Ridderzaal ontvangen door de voorzitters van de Eerste Kamer en Tweede Kamer, premier Mark Rutte en minister van Defensie Ank Bijleveld.

De legerstaf werd vertegenwoordigd door Rob Bauer, Commandant der Strijdkrachten, en de Inspecteur-Generaal der Krijgsmacht, Frank van Sprang.

Indrukwekkend

"Het was heel andere dag, maar het was wel erg indrukwekkend. Ik was ontzettend blij dat het live werd uitgezonden, zo konden we toch veel mensen bereiken", zei Bijleveld in WNL op Zaterdag (NPO Radio 1). "Ook de veteranen thuis konden voelen dat we ze waarderen, en dat we snappen dat het niet altijd makkelijk is geweest voor ze."

Het coronavirus onderstreept volgens de minister dat vrijheid niet vanzelfsprekend is. "Je moet er wat voor over hebben. In Irak en Afghanistan zetten militairen zich in in een echte oorlogssituatie. We moeten ons altijd realiseren hoe anders het daar is. Daar is Veteranendag ook voor."

Veteranendag wordt sinds 2005 elk jaar gehouden op of rond 29 juni, de verjaardag van de in 2004 overleden opa van koning Willem-Alexander, prins Bernhard.

Meer uit Binnenland

Berendsen: bevroren Russische tegoeden gebruiken voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Alle opties voor financiële steun aan Oekraïne moeten op tafel liggen, ook het gebruik van Russische bevroren tegoeden, vindt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken). Voor 2026 en 2027 hebben de EU-lidstaten uiteindelijk gekozen voor een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, maar "dat is een oplossing die Oekraïne de komende tijd helpt, maar daarna niet meer", zei Berendsen voor het begin van de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

13 minuten geleden
Australië plaatst opvarenden cruiseschip weken in quarantaine

CANBERRA (ANP/AFP) - Australië gaat zes voormalige opvarenden van cruiseschip m/v Hondius onderbrengen op een quarantainelocatie ten noorden van Perth. Daar moeten ze zeker drie weken blijven, meldt de regering.

22 minuten geleden
Berendsen hoopt op EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten

BRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat de EU-ministers maandag een besluit nemen over nieuwe sancties tegen gewelddadige Joodse kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Nederland zet zich daar al lang voor in, maar Hongarije blokkeerde dit tot nu toe.

59 minuten geleden
Hantavirus-besmetting in Frankrijk na evacuatie Hondius

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Een voormalige Franse opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. De gezondheidstoestand van die persoon gaat achteruit, meldde minister van Volksgezondheid Stéphanie Rist.

1 uur geleden
Code geel voor noordelijk kustgebied in de avond door windstoten

DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten in het noordelijk kustgebied. Vanavond geldt in de provincies Noord-Holland, Flevoland, Friesland en Groningen code geel. Dat gaat om 19.00 uur in en eindigt om middernacht.

3 uur geleden
Adolescence grote winnaar BAFTA TV Awards

LONDEN (ANP) - Het Netflix-drama Adolescence heeft de BAFTA voor de beste minidramaserie gewonnen. De serie werd de grote winnaar, met in totaal vier prijzen. Zo sleepte Stephen Graham, tevens medebedenker van Adolescence, de prijs voor beste acteur in de wacht.

3 uur geleden
Rapport: veilig Bonaire kostbaar, maar nietsdoen is veel duurder

KRALENDIJK (ANP) - Om de inwoners van Bonaire te beschermen tegen de gevolgen van klimaatverandering, zijn investeringen van tussen de 1,2 en 1,8 miljard dollar nodig, becijferen onderzoekers van adviesbureau Grant Thornton in opdracht van Greenpeace en het Wereld Natuur Fonds. De prijs voor nietsdoen is naar hun inschatting echter veel hoger. Door de stijgende zeespiegel en de oplopende temperaturen kan het eiland bijvoorbeeld overstromen.

3 uur geleden