Veteranendag volgend jaar misschien kleiner of op andere plek
DEN HAAG (ANP) - Veteranendag wordt volgend jaar misschien wat kleinschaliger dan de afgelopen jaren. Het is ook nog niet zeker of de dag weer in Den Haag wordt gehouden, hoewel de organisatoren daar wel op hopen. Zij nemen over enkele weken een besluit over de invulling van de editie van 2025.
Veteranendag is altijd op de laatste zaterdag van juni. Volgend jaar is dat 28 juni. Eerder die week, van 24 tot en met 26 juni, is Den Haag gastheer van een grote NAVO-top. Tientallen staatshoofden, regeringsleiders en ministers komen dan naar de stad. Voor de beveiliging zijn veel agenten nodig. De politie vraagt gemeenten daarom terughoudend te zijn met andere evenementen in die periode.
Volgens Koos Sol, campagneleider van het Nationaal Comité Veteranendag, is de datum zelf "bijna heilig". Een uitstel van slechts twee weken zou al botsen met vakantieplannen van de deelnemers, zegt hij. "Het is ook belangrijk voor veteranen dat de koning erbij kan zijn. De voorbereidingen voor het defilé beginnen in januari. Daar kun je niet te lang twijfel over laten bestaan."
Ook de locatie is voor de veteranen belangrijk. Sol: "Dit doe je op een symbolische plaats, niet op een braderie in Hengelo." Bij het opzetten van de eerste Veteranendag was wel voorgesteld om de viering door het land te laten reizen, net als Koningsdag. Daar is Sol niet per se tegen. "We moeten wel kijken welke locaties beschikbaar zijn en wat de politie van die gemeente aankan. We houden er rekening mee dat we iets moeten aanpassen in de organisatie."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De politie gaat er niet van uit dat de man die dinsdagmiddag in Utrecht in brand werd gestoken een willekeurig slachtoffer is. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van regionale media. Vermoedelijk is er sprake geweest van een "onderling conflict".
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht spreekt van "een gruwelijke vorm van geweld", nadat dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel in brand werd gestoken. "Omdat het slachtoffer geen kant op kon is de impact zo mogelijk nog groter", laat ze weten in een verklaring.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden in het onderzoek naar het in brand steken van een man op dinsdagmiddag bij een winkelcentrum in Utrecht. Het slachtoffer zat in een elektrische rolstoel en raakte zwaargewond. De aangehouden man wordt verdacht betrokken te zijn bij de brandstichting, aldus de politie.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Jaouad W. (46) voor zijn betrokkenheid bij vijf moorden, gepleegd tussen 2011 en 2014. Het OM vindt de verdenkingen tegen W. "te ernstig en schokkend" voor een tijdelijke celstraf. "Verdachte heeft zijn recht om deel te nemen aan onze samenleving met het plegen van deze feiten verspeeld."
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op het Smaragdplein in Utrecht is dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel door één of meerdere personen in brand gestoken, meldt de politie. De man, die een beperking heeft, is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie zoekt nog naar de daders.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk hoeveel gegevens er zijn buitgemaakt bij de hack op Booking.com. Een woordvoerder van de hotelboekingssite verklaarde dinsdag dat de omvang nog in kaart wordt gebracht. "We kunnen daar op dit moment geen verdere details over delen, aangezien we hierover nog in contact zijn met de gegevensbeschermingsautoriteiten."
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, geëist tegen de 58-jarige Amin A. voor het financieren van de terroristische organisatie Hamas. Het OM denkt dat A. tussen 2010 en 2023 ruim 8,4 miljoen euro aan fondsen heeft geworven die bij Hamas terechtkwamen. Hij was betrokken bij een stichting die geld inzamelde voor verschillende liefdadigheidsinstellingen in Gaza, maar volgens justitie ging het geld in veel gevallen direct of indirect naar Hamas.
8 uur geleden