Veteranen worden weer geëerd voor hun inzet, op Veteranendag
DEN HAAG (ANP) - Meer dan 100.000 veteranen die zich sinds de Tweede Wereldoorlog hebben ingezet voor vrede worden weer geëerd op Veteranendag. Dat gebeurt zaterdag in Den Haag. Premier Mark Rutte en de voorzitter van het Nationaal Comité Veteranendag Jaap Smit zullen een toespraak houden. Vanwege de verbouwing van het Binnenhof vinden meerdere activiteiten ergens anders in de stad plaats.
Zo wordt de ceremoniële opening, normaal in de Ridderzaal, in de Koninklijke Schouwburg gehouden en krijgen zo'n zeventig veteranen hun medaille opgespeld bij het museum Escher in Het Paleis op het Lange Voorhout. Koning Willem-Alexander neemt het defilé af aan de Kneuterdijk, zoals andere jaren. Bijna 4000 veteranen en militairen zullen daar marcheren. Ook is er een zogeheten fly-past waarbij achttien historische en moderne vliegtuigen over Den Haag vliegen.
Op het Malieveld zijn de hele dag allerlei activiteiten. Daar kan het publiek onder meer praten met veteranen of in een F16-simulator stappen. In totaal worden zo'n 80.000 bezoekers in Den Haag verwacht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Na gesprekken met de beoogde oppositiepartijen voelt D66-leider Rob Jetten "echt wel alle aanknopingspunten om met de Kamer te gaan samenwerken en die meerderheden te vinden". Hij heeft "vertrouwen" dat plannen kunnen rekenen op brede steun in de Kamer, en het is zijn "overtuiging" dat dat gaat lukken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.
9 uur geleden