Veteranen worden weer geëerd voor hun inzet, op Veteranendag
DEN HAAG (ANP) - Meer dan 100.000 veteranen die zich sinds de Tweede Wereldoorlog hebben ingezet voor vrede worden weer geëerd op Veteranendag. Dat gebeurt zaterdag in Den Haag. Premier Mark Rutte en de voorzitter van het Nationaal Comité Veteranendag Jaap Smit zullen een toespraak houden. Vanwege de verbouwing van het Binnenhof vinden meerdere activiteiten ergens anders in de stad plaats.
Zo wordt de ceremoniële opening, normaal in de Ridderzaal, in de Koninklijke Schouwburg gehouden en krijgen zo'n zeventig veteranen hun medaille opgespeld bij het museum Escher in Het Paleis op het Lange Voorhout. Koning Willem-Alexander neemt het defilé af aan de Kneuterdijk, zoals andere jaren. Bijna 4000 veteranen en militairen zullen daar marcheren. Ook is er een zogeheten fly-past waarbij achttien historische en moderne vliegtuigen over Den Haag vliegen.
Op het Malieveld zijn de hele dag allerlei activiteiten. Daar kan het publiek onder meer praten met veteranen of in een F16-simulator stappen. In totaal worden zo'n 80.000 bezoekers in Den Haag verwacht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Maak Europese regels voor kleine voertuigen zoals e-steps. Die oproep doet demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) donderdag in een overleg met EU-ministers. Zijn verklaring wordt gesteund door vijftien andere landen waaronder Duitsland, Polen en België.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Drie verdachten in een grote zaak die draait om een groep veronderstelde soevereinen hebben donderdag de rechtbank in Leeuwarden gevraagd of zij hun proces in vrijheid mogen afwachten. Het Friese trio maakt volgens het Openbaar Ministerie deel uit van een netwerk dat een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Dutch Directors Guild (DDG) en Netwerk Scenarioschrijvers, die opkomen voor de belangen van filmmakers, scenarioschrijvers en regisseurs, vinden dat de NPO "onevenredig bezuinigt op kunst en cultuur". Dat laat DDG-voorzitter Mark Winkler weten aan het ANP.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De dodelijke slachtoffers die vielen bij het auto-ongeluk in Den Haag waarbij het voertuig kort door de politie werd achtervolgd, zijn twee vrouwen en een man. De persoon die gewond raakte, is een vrouw. Dat heeft een woordvoerder van het Openbaar Ministerie (OM) donderdag bekendgemaakt.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Peter Plasman, de advocaat van de vrouw die Marco Borsato beschuldigde van ontucht, is ervan overtuigd dat het proces rond de zanger nog niet klaar is. "Gezien de inzet en de belangen die aan de orde zijn, verwacht ik dat het Openbaar Ministerie in hoger beroep zal gaan", zei hij bij het verlaten van de rechtbank in Utrecht.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Advocaten Geert-Jan Knoops en Carry Knoops weten nog niet of Marco Borsato een zaak wil maken van de tegenaangifte die hij in 2021 deed tegen de vrouw die hem beschuldigde van ontucht. De zanger beschuldigde haar en haar moeder van het doen van een valse aangifte, smaad en laster.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marco Borsato heeft onder luid gejuich en gejoel van fans het gerechtsgebouw in Utrecht verlaten nadat de rechtbank hem had vrijgesproken van ontucht met een minderjarige. "Ik hoop nu door te kunnen gaan met mijn leven. Dat heeft zes jaar stilgestaan", zei hij opgelucht bij vertrek tegen de verzamelde pers. "Ik ga naar mijn gezin. Ik moet echt even bijkomen."
4 uur geleden