Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veteranen worden weer geëerd voor hun inzet, op Veteranendag

Veteranen worden weer geëerd voor hun inzet, op Veteranendag

DEN HAAG (ANP) - Meer dan 100.000 veteranen die zich sinds de Tweede Wereldoorlog hebben ingezet voor vrede worden weer geëerd op Veteranendag. Dat gebeurt zaterdag in Den Haag. Premier Mark Rutte en de voorzitter van het Nationaal Comité Veteranendag Jaap Smit zullen een toespraak houden. Vanwege de verbouwing van het Binnenhof vinden meerdere activiteiten ergens anders in de stad plaats.

Zo wordt de ceremoniële opening, normaal in de Ridderzaal, in de Koninklijke Schouwburg gehouden en krijgen zo'n zeventig veteranen hun medaille opgespeld bij het museum Escher in Het Paleis op het Lange Voorhout. Koning Willem-Alexander neemt het defilé af aan de Kneuterdijk, zoals andere jaren. Bijna 4000 veteranen en militairen zullen daar marcheren. Ook is er een zogeheten fly-past waarbij achttien historische en moderne vliegtuigen over Den Haag vliegen.

Op het Malieveld zijn de hele dag allerlei activiteiten. Daar kan het publiek onder meer praten met veteranen of in een F16-simulator stappen. In totaal worden zo'n 80.000 bezoekers in Den Haag verwacht.

Meer uit Binnenland

ProRail: kabels Schiphol hersteld, treinverkeer wordt opgestart

UTRECHT (ANP) - De door brand beschadigde stroomkabels langs het spoor bij Schiphol zijn vervangen. Dat meldt ProRail dinsdagavond. Volgens de spoorbeheerder zijn de sporen na de herstelwerkzaamheden rond 22.15 uur weer vrijgegeven en kan het treinverkeer weer worden opgestart.

1 uur geleden
Koning: terecht dat wordt gepleit voor evenwichtige NAVO-bijdrage

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander noemt het "terecht" dat er binnen de NAVO wordt gepleit voor "evenwicht in de financiële bijdragen van de partners binnen het bondgenootschap". Dat zei hij in zijn toespraak op paleis Huis ten Bosch tijdens het diner voor staatshoofden en regeringsleiders die deelnemen aan de NAVO-top.

1 uur geleden
Rutte in tafelrede: diner op paleis helpt top tot succes te maken

DEN HAAG (ANP) - Het diner met de NAVO-leiders op Paleis Huis ten Bosch gaat helpen hun top in Den Haag te doen slagen, denkt NAVO-chef Mark Rutte. Hij verwacht "vruchtbare gesprekken", ook al is het etentje op uitnodiging van koning Willem-Alexander en koningin Máxima niet als werkdiner bedoeld.

1 uur geleden
Wereldleiders binnen bij Huis ten Bosch voor diner

DEN HAAG (ANP) - Zo'n 35 regeringsleiders, staatshoofden en ministers zijn aangekomen op Paleis Huis ten Bosch voor het diner met koning Willem-Alexander en koningin Máxima. De Amerikaanse president Donald Trump kwam als laatste aan.

2 uur geleden
Ook Utrecht verbiedt demonstratie van Pegida tijdens NAVO-top

UTRECHT (ANP) - Pegida mag woensdag niet demonstreren in Utrecht. De gemeente heeft de demonstratie verboden, omdat er door de NAVO-top onvoldoende politie beschikbaar is om die veilig te begeleiden. Ook in Arnhem, Enschede en Emmen werden acties van Pegida al verboden om die reden.

2 uur geleden
Trump gearriveerd bij Huis ten Bosch voor diner en overnachting

DEN HAAG (ANP) - De president van de Verenigde Staten Donald Trump is gearriveerd op Paleis Huis ten Bosch in Den Haag, ziet een verslaggever ter plaatse. Trump woont daar het diner met wereldleiders bij. Ook blijft hij op uitnodiging van koning Willem-Alexander logeren in het paleis.

3 uur geleden
Trump vanaf Schiphol onderweg naar Den Haag in The Beast

SCHIPHOL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is vanaf Schiphol vertrokken naar Den Haag, ziet een verslaggever ter plekke. Hij stapte in The Beast, zijn dienstvoertuig. De wagen vertrok in een colonne van ruim dertig voertuigen, begeleid door de Nederlandse politie en de Amerikaanse Secret Service.

3 uur geleden