Veteranen Messi en Modrić snakken allebei naar eerste wereldtitel
DOHA (ANP) - Argentinië of Kroatië plaatst zich dinsdagavond als eerste ploeg voor de finale van het WK voetbal in Qatar. Blijft Lionel Messi in de race voor zijn eerste wereldtitel of krijgt Luka Modrić na vier jaar een tweede kans om zijn erelijst compleet te maken?
Als clubvoetballers hebben de 35-jarige Messi en 37-jarige Modrić alles wel gewonnen, vooral als spelers van Barcelona en Real Madrid. Messi, inmiddels speler van Paris Saint-Germain, won de Champions League viermaal met zijn vorige Spaanse club. Modrić sloot de competitie voor beste clubteams van Europa zelfs al vijfmaal als kampioen af.
Messi en Modrić verloren al een WK-finale met hun landenploeg, de vedette van Argentinië acht jaar geleden in Brazilië en de sterspeler van de Kroaten ruim vier jaar geleden in Rusland. "Natuurlijk willen we ook wereldkampioen voor Messi worden", zei bondscoach Lionel Scaloni op een afsluitende persconferentie voor de halve finale. "Hij verdient dat."
Verliezend finalist
Aanvaller Ivan Perisić van Kroatië moest even later in dezelfde perszaal een beetje lachen toen hij dat hoorde. "Cristiano Ronaldo verdiende dat ook op zijn vijfde en waarschijnlijk laatste WK", zei hij. "Maar hij is volgens mij ook uitgeschakeld."
Kroatië is lastig te verslaan maar wint zelden eenvoudig. De verliezend finalist van het vorige WK wist vier jaar geleden niet het verschil te maken in de reguliere speeltijd van de achtste finale, kwartfinale en halve finale. En Kroatië heeft op dit WK vooralsnog alleen Canada in 90 minuten plus blessuretijd verslagen (4-1). Modric en zijn ploeggenoten speelden gelijk tegen Marokko (0-0) en België (0-0) en versloegen Japan en Brazilië pas na verlenging en strafschoppen.
Penaltykiller
Argentinië en Kroatië hebben allebei een opvallende keeper onder de lat staan. Emiliano Martinez keerde in de kwartfinale tegen Nederland strafschoppen van Virgil van Dijk en Steven Berghuis. De Argentijnse doelman van Aston Villa stopte vorig jaar zomer ook drie penalty's van Colombia in de halve finale van de Copa América.
Ook Dominik Livakovic mag zich inmiddels 'penaltykiller' noemen. De keeper van Kroatië stopte in de achtste finale van dit WK drie strafschoppen van Japan. In de kwartfinale tegen Brazilië voorkwam hij dat Rodrygo een penalty benutte en zag hij Marquinhos vanaf elf meter op de paal schieten.
Argentinië heeft met Scaloni een succesvolle bondscoach. De opvolger van Jorge Sampaoli leidde de tweevoudig wereldkampioen vorig jaar naar winst van de Copa América. De Argentijnen verloren slechts één van de laatste 41 duels onder Scaloni. De stunt van Saudi-Arabië in de eerste poulewedstrijd van het WK in Qatar (2-1) bleek een nederlaag zonder gevolgen.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
8 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
8 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
11 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
17 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
19 uur geleden