Veteranen Messi en Modrić snakken allebei naar eerste wereldtitel
DOHA (ANP) - Argentinië of Kroatië plaatst zich dinsdagavond als eerste ploeg voor de finale van het WK voetbal in Qatar. Blijft Lionel Messi in de race voor zijn eerste wereldtitel of krijgt Luka Modrić na vier jaar een tweede kans om zijn erelijst compleet te maken?
Als clubvoetballers hebben de 35-jarige Messi en 37-jarige Modrić alles wel gewonnen, vooral als spelers van Barcelona en Real Madrid. Messi, inmiddels speler van Paris Saint-Germain, won de Champions League viermaal met zijn vorige Spaanse club. Modrić sloot de competitie voor beste clubteams van Europa zelfs al vijfmaal als kampioen af.
Messi en Modrić verloren al een WK-finale met hun landenploeg, de vedette van Argentinië acht jaar geleden in Brazilië en de sterspeler van de Kroaten ruim vier jaar geleden in Rusland. "Natuurlijk willen we ook wereldkampioen voor Messi worden", zei bondscoach Lionel Scaloni op een afsluitende persconferentie voor de halve finale. "Hij verdient dat."
Verliezend finalist
Aanvaller Ivan Perisić van Kroatië moest even later in dezelfde perszaal een beetje lachen toen hij dat hoorde. "Cristiano Ronaldo verdiende dat ook op zijn vijfde en waarschijnlijk laatste WK", zei hij. "Maar hij is volgens mij ook uitgeschakeld."
Kroatië is lastig te verslaan maar wint zelden eenvoudig. De verliezend finalist van het vorige WK wist vier jaar geleden niet het verschil te maken in de reguliere speeltijd van de achtste finale, kwartfinale en halve finale. En Kroatië heeft op dit WK vooralsnog alleen Canada in 90 minuten plus blessuretijd verslagen (4-1). Modric en zijn ploeggenoten speelden gelijk tegen Marokko (0-0) en België (0-0) en versloegen Japan en Brazilië pas na verlenging en strafschoppen.
Penaltykiller
Argentinië en Kroatië hebben allebei een opvallende keeper onder de lat staan. Emiliano Martinez keerde in de kwartfinale tegen Nederland strafschoppen van Virgil van Dijk en Steven Berghuis. De Argentijnse doelman van Aston Villa stopte vorig jaar zomer ook drie penalty's van Colombia in de halve finale van de Copa América.
Ook Dominik Livakovic mag zich inmiddels 'penaltykiller' noemen. De keeper van Kroatië stopte in de achtste finale van dit WK drie strafschoppen van Japan. In de kwartfinale tegen Brazilië voorkwam hij dat Rodrygo een penalty benutte en zag hij Marquinhos vanaf elf meter op de paal schieten.
Argentinië heeft met Scaloni een succesvolle bondscoach. De opvolger van Jorge Sampaoli leidde de tweevoudig wereldkampioen vorig jaar naar winst van de Copa América. De Argentijnen verloren slechts één van de laatste 41 duels onder Scaloni. De stunt van Saudi-Arabië in de eerste poulewedstrijd van het WK in Qatar (2-1) bleek een nederlaag zonder gevolgen.
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
5 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
5 uur geleden