Veteranen Messi en Modrić snakken allebei naar eerste wereldtitel
DOHA (ANP) - Argentinië of Kroatië plaatst zich dinsdagavond als eerste ploeg voor de finale van het WK voetbal in Qatar. Blijft Lionel Messi in de race voor zijn eerste wereldtitel of krijgt Luka Modrić na vier jaar een tweede kans om zijn erelijst compleet te maken?
Als clubvoetballers hebben de 35-jarige Messi en 37-jarige Modrić alles wel gewonnen, vooral als spelers van Barcelona en Real Madrid. Messi, inmiddels speler van Paris Saint-Germain, won de Champions League viermaal met zijn vorige Spaanse club. Modrić sloot de competitie voor beste clubteams van Europa zelfs al vijfmaal als kampioen af.
Messi en Modrić verloren al een WK-finale met hun landenploeg, de vedette van Argentinië acht jaar geleden in Brazilië en de sterspeler van de Kroaten ruim vier jaar geleden in Rusland. "Natuurlijk willen we ook wereldkampioen voor Messi worden", zei bondscoach Lionel Scaloni op een afsluitende persconferentie voor de halve finale. "Hij verdient dat."
Verliezend finalist
Aanvaller Ivan Perisić van Kroatië moest even later in dezelfde perszaal een beetje lachen toen hij dat hoorde. "Cristiano Ronaldo verdiende dat ook op zijn vijfde en waarschijnlijk laatste WK", zei hij. "Maar hij is volgens mij ook uitgeschakeld."
Kroatië is lastig te verslaan maar wint zelden eenvoudig. De verliezend finalist van het vorige WK wist vier jaar geleden niet het verschil te maken in de reguliere speeltijd van de achtste finale, kwartfinale en halve finale. En Kroatië heeft op dit WK vooralsnog alleen Canada in 90 minuten plus blessuretijd verslagen (4-1). Modric en zijn ploeggenoten speelden gelijk tegen Marokko (0-0) en België (0-0) en versloegen Japan en Brazilië pas na verlenging en strafschoppen.
Penaltykiller
Argentinië en Kroatië hebben allebei een opvallende keeper onder de lat staan. Emiliano Martinez keerde in de kwartfinale tegen Nederland strafschoppen van Virgil van Dijk en Steven Berghuis. De Argentijnse doelman van Aston Villa stopte vorig jaar zomer ook drie penalty's van Colombia in de halve finale van de Copa América.
Ook Dominik Livakovic mag zich inmiddels 'penaltykiller' noemen. De keeper van Kroatië stopte in de achtste finale van dit WK drie strafschoppen van Japan. In de kwartfinale tegen Brazilië voorkwam hij dat Rodrygo een penalty benutte en zag hij Marquinhos vanaf elf meter op de paal schieten.
Argentinië heeft met Scaloni een succesvolle bondscoach. De opvolger van Jorge Sampaoli leidde de tweevoudig wereldkampioen vorig jaar naar winst van de Copa América. De Argentijnen verloren slechts één van de laatste 41 duels onder Scaloni. De stunt van Saudi-Arabië in de eerste poulewedstrijd van het WK in Qatar (2-1) bleek een nederlaag zonder gevolgen.
Meer uit Voetbal
ATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
10 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
23 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
1 dag geleden