Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veteranen Messi en Modrić snakken allebei naar eerste wereldtitel

Veteranen Messi en Modrić snakken allebei naar eerste wereldtitel

DOHA (ANP) - Argentinië of Kroatië plaatst zich dinsdagavond als eerste ploeg voor de finale van het WK voetbal in Qatar. Blijft Lionel Messi in de race voor zijn eerste wereldtitel of krijgt Luka Modrić na vier jaar een tweede kans om zijn erelijst compleet te maken?

Als clubvoetballers hebben de 35-jarige Messi en 37-jarige Modrić alles wel gewonnen, vooral als spelers van Barcelona en Real Madrid. Messi, inmiddels speler van Paris Saint-Germain, won de Champions League viermaal met zijn vorige Spaanse club. Modrić sloot de competitie voor beste clubteams van Europa zelfs al vijfmaal als kampioen af.

Messi en Modrić verloren al een WK-finale met hun landenploeg, de vedette van Argentinië acht jaar geleden in Brazilië en de sterspeler van de Kroaten ruim vier jaar geleden in Rusland. "Natuurlijk willen we ook wereldkampioen voor Messi worden", zei bondscoach Lionel Scaloni op een afsluitende persconferentie voor de halve finale. "Hij verdient dat."

Verliezend finalist

Aanvaller Ivan Perisić van Kroatië moest even later in dezelfde perszaal een beetje lachen toen hij dat hoorde. "Cristiano Ronaldo verdiende dat ook op zijn vijfde en waarschijnlijk laatste WK", zei hij. "Maar hij is volgens mij ook uitgeschakeld."

Kroatië is lastig te verslaan maar wint zelden eenvoudig. De verliezend finalist van het vorige WK wist vier jaar geleden niet het verschil te maken in de reguliere speeltijd van de achtste finale, kwartfinale en halve finale. En Kroatië heeft op dit WK vooralsnog alleen Canada in 90 minuten plus blessuretijd verslagen (4-1). Modric en zijn ploeggenoten speelden gelijk tegen Marokko (0-0) en België (0-0) en versloegen Japan en Brazilië pas na verlenging en strafschoppen.

Penaltykiller

Argentinië en Kroatië hebben allebei een opvallende keeper onder de lat staan. Emiliano Martinez keerde in de kwartfinale tegen Nederland strafschoppen van Virgil van Dijk en Steven Berghuis. De Argentijnse doelman van Aston Villa stopte vorig jaar zomer ook drie penalty's van Colombia in de halve finale van de Copa América.

Ook Dominik Livakovic mag zich inmiddels 'penaltykiller' noemen. De keeper van Kroatië stopte in de achtste finale van dit WK drie strafschoppen van Japan. In de kwartfinale tegen Brazilië voorkwam hij dat Rodrygo een penalty benutte en zag hij Marquinhos vanaf elf meter op de paal schieten.

Argentinië heeft met Scaloni een succesvolle bondscoach. De opvolger van Jorge Sampaoli leidde de tweevoudig wereldkampioen vorig jaar naar winst van de Copa América. De Argentijnen verloren slechts één van de laatste 41 duels onder Scaloni. De stunt van Saudi-Arabië in de eerste poulewedstrijd van het WK in Qatar (2-1) bleek een nederlaag zonder gevolgen.

Meer uit Voetbal

Voetbalster Putellas verlaat FC Barcelona na veertien jaar

BARCELONA (ANP/AFP) - De Spaanse sterspeelster Alèxia Putellas verlaat FC Barcelona na veertien seizoenen. De 32-jarige voetbalster speelde 507 wedstrijden voor de club en heeft het clubrecord met 232 doelpunten.

8 uur geleden
KNVB werkt alleen toekomstplan voor Campus in Zeist verder uit

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat alleen de toekomstplannen voor de KNVB Campus in Zeist verder uitwerken. De voetbalbond meldt dat het uitwerken van een uitbreiding in Zeist de voorkeur heeft gekregen boven een mogelijke nieuwe campuslocatie in Almere.

8 uur geleden
Marokko met Saibari en Salah-Eddine naar WK voetbal

RABAT (ANP) - Marokko gaat naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met de PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine. Bondscoach Mohamed Ouahbi heeft geen plek in de selectie voor Rayane Bounida (Ajax), Ismaël Baouf (Cambuur), Souffian El Karouani (FC Utrecht) en Oussama Targhalline (Feyenoord).

8 uur geleden
Aanvoerster Janssen keert terug bij Oranjevrouwen

ZEIST (ANP) - Oranje-aanvoerster Dominique Janssen keert terug in de selectie van bondscoach Arjan Veurink voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Polen van komende maand. Naast Janssen keren ook Daniëlle van de Donk, Jackie Groenen, Kerstin Casparij en Caitlin Dijkstra terug van blessures, meldt de KNVB. Vivianne Miedema ontbreekt nog "vanwege een combinatie van factoren", aldus een woordvoerder van de voetbalbond.

9 uur geleden
Vitesse seizoen lang zeker van deelname aan eerste divisie

ZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.

12 uur geleden
AS Roma neemt Malen definitief over van Aston Villa

ROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.

12 uur geleden
Assistent-trainer Lijnders na één seizoen weg bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.

12 uur geleden