Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veteranen die Nederland bevrijdden krijgen brief van scholier

Veteranen die Nederland bevrijdden krijgen brief van scholier

WAGENINGEN (ANP) - Ruim vijfhonderd veteranen die in de Tweede Wereldoorlog hebben meegeholpen Nederland te bevrijden, krijgen de komende weken een dankbrief van een Nederlandse scholier. De brieven worden over de hele wereld bezorgd. In Nederland zijn nog 166 veteranen uit de Tweede Wereldoorlog in leven. Zij krijgen hun brief persoonlijk thuisbezorgd met een bosje bloemen erbij.

Het is de tweede keer dat het Nationaal Comité Herdenking Capitulaties 1945 (Wageningen45) de brievenactie organiseert. Het gebaar is bedacht toen in de coronatijd persoonlijke ontmoetingen en een bijeenkomst in Wageningen niet mogelijk waren. Bovendien worden de veteranen steeds ouder, waardoor reizen steeds moeilijker wordt. Er is dit jaar op 5 mei wel weer een Bevrijdingsdefilé, waaraan nog een klein aantal oud-strijders van destijds deelneemt.

De brieven zijn geschreven door scholieren van middelbare scholen in Wageningen, Nijmegen en Arnhem. Zij beschrijven hoe ze zelf naar vrijheid kijken. Vorig jaar was in filmpjes te zien dat de veteranen zeer geroerd waren door de brieven. Er wonen behalve in Nederland nog oud-strijders in Canada, Verenigde Staten, Polen, Noorwegen, België, Frankrijk en Groot-Brittannië.

Meer uit Binnenland

Nep-Nobelprijs voor onderzoek: borrel helpt bij Nederlands spreken

DEN HAAG (ANP) - Een borrel kan helpen om beter een vreemde taal te spreken, met name Nederlands. Dat blijkt uit een onderzoek onder studenten van Maastricht University dat dit jaar een zogeheten Ig Nobelprijs kreeg in de categorie Vrede.

1 uur geleden
Kamer wil uitbreiding van boerkaverbod

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer steunt een voorstel van VVD, BBB en JA21 om het 'boerkaverbod' uit te breiden. Het demissionaire kabinet had de motie ontraden. Sinds 2019 is er een verbod op gezichtsbedekkende kleding - in de volksmond het boerkaverbod - in het onderwijs, openbaar vervoer, ziekenhuizen en overheidsgebouwen.

9 uur geleden
EO komt met talkshow die het Joodse geluid moet vertolken

HILVERSUM (ANP) - De EO komt met een nieuwe talkshow om "het Joodse geluid een herkenbaar podium te geven bij de publieke omroep". De Joodse Wereld gaat op zondag 21 september van start en is wekelijks te zien bij de omroep.

11 uur geleden
Evacuatie honderden treinreizigers tussen Rotterdam en Breda

UTRECHT (ANP) - ProRail evacueert ongeveer vierhonderd reizigers uit een gestrande trein op de hogesnelheidslijn (HSL) tussen Rotterdam en Breda, meldt de NS. Wegens een brandmelding in de locomotief strandde de trein rond 18.20 uur op dit traject.

12 uur geleden
NPO-programma Spraakmakers stopt met stemmen op stellingen

HILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 1-programma Spraakmakers laat luisteraars niet meer stemmen op stellingen waar in de uitzending over wordt gepraat. Dat heeft presentatrice Roos Abelman donderdag in het programma gezegd. De redactie is hiermee gestopt omdat de uitslag van deze stemming niet representatief was, maar wel soms in het publieke debat werd genoemd.

13 uur geleden
Zorg bij Alphense jeugdinstelling niet in orde

UTRECHT (ANP) - Een instelling voor jongeren in Alphen aan den Rijn zorgt niet goed genoeg voor de kinderen. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) eist daarom dat iHUB binnen drie maanden orde op zaken stelt. Een van de groepen binnen de locatie mag voorlopig geen nieuwe jongeren aannemen.

13 uur geleden
NPO wil af van BVN, tv-zender voor Nederlanders in buitenland

HILVERSUM (ANP) - De NPO wil stoppen met BVN, de publieke tv-zender voor Nederlanders in het buitenland. Dat heeft de NPO donderdag bekendgemaakt. Ook wil de NPO stoppen met NPO Campus Radio, de proeftuin voor nieuwe radiotalenten, en NPO Soul & Jazz. Ook NPO 2 Extra moet stoppen, als het aan de NPO ligt.

14 uur geleden