Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veteraan Sainz (61) heeft vierde eindzege Dakar Rally binnen

Veteraan Sainz (61) heeft vierde eindzege Dakar Rally binnen

YANBU (ANP) - Carlos Sainz heeft zijn vierde eindzege in de Dakar Rally bij de auto's binnen. De 61-jarige Spanjaard, de vader van Formule 1-coureur Carlos Sainz, ging in de twaalfde en laatste klassementsproef van de woestijnrally in Saudi-Arabië niet meer voluit. Zijn voorsprong in het algemeen klassement bedroeg voor aanvang van de 175 kilometer lange proef naar Yanbu al ruim een uur en kwam niet in gevaar.

Sainz is de oudste winnaar in de Dakar Rally. Hij won eerder de edities van 2010, 2018 en 2020. De Dakarveteraan leverde wel het Duitse automerk Audi zijn eerste eindzege. Sainz voerde vanaf de zesde etappe het klassement aan en moest hard werken om de Franse rallycoryfee Sébastien Loeb van zich af te houden. Toen Loeb donderdag in de voorlaatste etappe lange tijd stilstond in de woestijn met pech, wist Sainz zich al verzekerd van de eindoverwinning.

Loeb haalde in de laatste etappe nog wel een beetje zijn gram door zijn vijfde ritzege te pakken. Hij was veruit de snelste in de proef met 5 minuten voorsprong op de Belg Guillaume de Mévius. De negenvoudig wereldkampioen rallyrijden moest zich tevreden stellen met de derde plaats in de eindstand op 1 uur en 25 minuten van Sainz. De Mévius eindigde als tweede op 1.20 uur.

Van Kasteren

De Tsjech Martin Macik schreef de Dakar Rally bij de trucks op zijn naam. Van spanning was al geen sprake meer in de laatste etappe, want Macik had al bijna twee uur voorsprong op zijn eerste achtervolger in het algemeen klassement, zijn landgenoot Ales Loprais.

Loprais won de laatste etappe voor een andere Tsjech, Jaroslav Valtr. Janus van Kasteren, de eindwinnaar van vorig jaar, reed naar de derde plaats in de proef. Van Kasteren eindigde dit jaar als vierde. Nog achter Mitchel van den Brink, die met een achterstand van 4 uur en 29 minuten op de derde trede van het podium belandde.

Meer uit Sport

Atlete Keetels wint 3 weken na 'Rotterdam' marathon van Vancouver

VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.

9 uur geleden
Verstappen na inhaalrace vijfde in GP Miami, zege Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.

11 uur geleden
Sinner wint masterstoernooi van Madrid voor het eerst

MADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.

14 uur geleden
Zilver en brons voor judoka's Van Heemst en Kamps bij Grand Slam

DOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.

15 uur geleden
Pogacar wint Ronde van Romandië met zege in slotrit

LEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.

15 uur geleden
Wielrenster Rüegg wint openingsetappe Vuelta Femenina, Vos valt

SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.

17 uur geleden
GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

1 dag geleden