Vestiging flitsbezorger Gorillas in Amsterdamse Pijp moet dicht
AMSTERDAM (ANP) - De beslissing van de gemeente om de vestiging van flitsbezorger Gorillas in de Pijp in Amsterdam te sluiten, is volgens de rechter terecht. De zogenoemde darkstore moet daarom vrijdag alsnog dicht, laat de gemeente weten in een reactie op de uitspraak.
Gorillas stapte naar de bestuursrechter omdat het de vestiging open wilde houden tijdens de bezwaarprocedure die nog loopt tegen het besluit van de gemeente. Die laatste meent dat darkstores, kleine distributiecentra met afgeplakte ramen, in strijd zijn met het bestemmingsplan en dat de impact van de vestigingen op de buurt te groot is.
Verantwoordelijk wethouder Reinier van Dantzig is blij met de uitspraak. "Dat betekent dat wij de leefbaarheid van onze buurten kunnen beschermen en dat is goed nieuws. Binnenkort hebben wij weer een afspraak met de flitsbezorgers om met hen te kijken hoe hun activiteiten wel in bestemmingsplannen passen zonder de leefbaarheid van straten en buurten aan te tasten."
Bezwaar
Indien de winkel niet sluit zal de gemeente hiertoe overgaan. In de tussentijd loopt de bezwaarprocedure door, meldt de gemeente. Eerder ving flitsbezorger Zapp ook al bot bij de rechter over het besluit van de gemeente de vestiging in Amsterdam-West te sluiten.
Amsterdam strijdt - net als andere steden - al langer tegen de darkstores in de stad en besloot eind januari voorlopig geen nieuwe vestigingen voor flitsbezorging meer toe te staan.
Gorillas komt later donderdag met een reactie, laat een woordvoerster weten.
Meer uit Binnenland
BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
17 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
17 uur geleden