Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vestiging flitsbezorger Gorillas in Amsterdamse Pijp moet dicht

Vestiging flitsbezorger Gorillas in Amsterdamse Pijp moet dicht

AMSTERDAM (ANP) - De beslissing van de gemeente om de vestiging van flitsbezorger Gorillas in de Pijp in Amsterdam te sluiten, is volgens de rechter terecht. De zogenoemde darkstore moet daarom vrijdag alsnog dicht, laat de gemeente weten in een reactie op de uitspraak.

Gorillas stapte naar de bestuursrechter omdat het de vestiging open wilde houden tijdens de bezwaarprocedure die nog loopt tegen het besluit van de gemeente. Die laatste meent dat darkstores, kleine distributiecentra met afgeplakte ramen, in strijd zijn met het bestemmingsplan en dat de impact van de vestigingen op de buurt te groot is.

Verantwoordelijk wethouder Reinier van Dantzig is blij met de uitspraak. "Dat betekent dat wij de leefbaarheid van onze buurten kunnen beschermen en dat is goed nieuws. Binnenkort hebben wij weer een afspraak met de flitsbezorgers om met hen te kijken hoe hun activiteiten wel in bestemmingsplannen passen zonder de leefbaarheid van straten en buurten aan te tasten."

Bezwaar

Indien de winkel niet sluit zal de gemeente hiertoe overgaan. In de tussentijd loopt de bezwaarprocedure door, meldt de gemeente. Eerder ving flitsbezorger Zapp ook al bot bij de rechter over het besluit van de gemeente de vestiging in Amsterdam-West te sluiten.

Amsterdam strijdt - net als andere steden - al langer tegen de darkstores in de stad en besloot eind januari voorlopig geen nieuwe vestigingen voor flitsbezorging meer toe te staan.

Gorillas komt later donderdag met een reactie, laat een woordvoerster weten.

Meer uit Binnenland

Tata Steel-schaaktoernooi uitgesteld door protestactie van XR

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.

6 uur geleden
Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

6 uur geleden
Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden

HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.

8 uur geleden
Voor het derde jaar op rij minder verkeersongelukken

DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.

13 uur geleden
Man zwaargewond bij steekincident in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.

16 uur geleden
In de nacht plaatselijk dichte mist in het noorden van het land

DE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.

19 uur geleden
Kabinet betaalt 5,7 miljoen euro voor kunstroof Drents Museum

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemeniƫ gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden