Vestia stelt sloop en herbouw in Rotterdam uit na vonnis
ROTTERDAM (ANP) - Woningcorporatie Vestia gaat de sloop van honderden sociale woningen in de Tweebosbuurt in Rotterdam uitstellen. Het plan was om daarmee op 1 april te beginnen maar een "behoorlijk verrassende" uitspraak van de kantonrechter in Rotterdam vrijdag gooide roet in het eten, meldde directeur Wonen Robert Straver van Vestia in een reactie. Hij weet niet hoe lang de vertraging gaat duren.
De corporatie wil in die wijk 535 sociale huurwoningen slopen om daar nieuwe woningen te kunnen bouwen. Inmiddels zijn er volgens Straver al vierhonderd huishoudens verhuisd. Met tientallen weigeraars is nog overleg gaande of worden juridische stappen voorbereid. "Maar alles staat nu in een ander daglicht". Wel heeft de directeur er vertrouwen dat het project later alsnog doorgaat.
De rechter bepaalde dat Vestia zeventien huurders niet mag wegsturen uit hun woning in die wijk. De rechter vond dat de corporatie haar motieven niet goed had onderbouwd. In september had de kantonrechter in identieke zaken van elf huurders Vestia juist wel in het gelijk gesteld. "Tot op heden stond het licht op groen en nu opeens op rood", zei Straver. Hij weet nog niet of ze beroep gaan instellen.
Ander oordeel
Deze rechter was het eerder nog eens met Vestia dat het vertrek van de huurders nodig was, omdat de herbouw paste in de plannen van de overheid om sociale en stedenbouwkundige verbeteringen in deze wijk te realiseren. Maar een andere kantonrechter oordeelde vrijdag dat Vestia haar motieven niet goed had onderbouwd. Ook was niet aangetoond dat dit deel van de buurt eveneens moet wijken.
Verder was de rechter gevoelig voor de zorgen van betrokkenen dat ze in de knel komen, omdat er 347 van hun type woningen met de laagste huren zouden verdwijnen.
Het oordeel van kantonrechters kan anders uitpakken in bijna identieke zaken, omdat de verweren mogelijk anders zijn gevoerd of omdat de omstandigheden zijn veranderd, aldus een woordvoerder van de rechtbank. Bovendien is elke rechter onafhankelijk, zei hij.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
56 seconden geledenGRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.
2 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.
54 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.
57 minuten geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - Een 15-jarig meisje uit Oegstgeest is zondag overleden tijdens de halve marathon in Leiden. De organisatie van hardloopevenement Leiden Marathon meldt dat de jonge deelneemster onwel werd op de hoek van de Lage Rijndijk en de Herensingel. "Het meisje is ter plekke behandeld, maar kon niet worden gered." Waardoor ze onwel werd, is onbekend.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Rotterdam bereidt zich voor op de komst van het Nederlandse cruiseschip Hondius. Nadat alle passagiers van boord zijn op Tenerife, vaart het schip door naar de haven in de Maasstad. Wanneer het precies arriveert, is nog niet bekend. Een woordvoerder van de gemeente verwacht dat dit aan het einde van de week zal zijn.
2 uur geleden