Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vestia stelt sloop en herbouw in Rotterdam uit na vonnis

Vestia stelt sloop en herbouw in Rotterdam uit na vonnis

ROTTERDAM (ANP) - Woningcorporatie Vestia gaat de sloop van honderden sociale woningen in de Tweebosbuurt in Rotterdam uitstellen. Het plan was om daarmee op 1 april te beginnen maar een "behoorlijk verrassende" uitspraak van de kantonrechter in Rotterdam vrijdag gooide roet in het eten, meldde directeur Wonen Robert Straver van Vestia in een reactie. Hij weet niet hoe lang de vertraging gaat duren.

De corporatie wil in die wijk 535 sociale huurwoningen slopen om daar nieuwe woningen te kunnen bouwen. Inmiddels zijn er volgens Straver al vierhonderd huishoudens verhuisd. Met tientallen weigeraars is nog overleg gaande of worden juridische stappen voorbereid. "Maar alles staat nu in een ander daglicht". Wel heeft de directeur er vertrouwen dat het project later alsnog doorgaat.

De rechter bepaalde dat Vestia zeventien huurders niet mag wegsturen uit hun woning in die wijk. De rechter vond dat de corporatie haar motieven niet goed had onderbouwd. In september had de kantonrechter in identieke zaken van elf huurders Vestia juist wel in het gelijk gesteld. "Tot op heden stond het licht op groen en nu opeens op rood", zei Straver. Hij weet nog niet of ze beroep gaan instellen.

Ander oordeel

Deze rechter was het eerder nog eens met Vestia dat het vertrek van de huurders nodig was, omdat de herbouw paste in de plannen van de overheid om sociale en stedenbouwkundige verbeteringen in deze wijk te realiseren. Maar een andere kantonrechter oordeelde vrijdag dat Vestia haar motieven niet goed had onderbouwd. Ook was niet aangetoond dat dit deel van de buurt eveneens moet wijken.

Verder was de rechter gevoelig voor de zorgen van betrokkenen dat ze in de knel komen, omdat er 347 van hun type woningen met de laagste huren zouden verdwijnen.

Het oordeel van kantonrechters kan anders uitpakken in bijna identieke zaken, omdat de verweren mogelijk anders zijn gevoerd of omdat de omstandigheden zijn veranderd, aldus een woordvoerder van de rechtbank. Bovendien is elke rechter onafhankelijk, zei hij.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Terneuzen stapt op om onenigheid over azc-vergunning

TERNEUZEN (ANP) - Burgemeester van Terneuzen Erik van Merrienboer stapt op, omdat hij zich niet kan vinden in de besluitvorming over een asielzoekerscentrum (azc) in de Zeeuwse gemeente. De wethouders in de plaats willen op aandringen van de gemeenteraad geen vergunning meer afgeven voor de zogeheten Regionale Opvanglocatie. Zowel de raad als het college hadden de plannen voor de komst van het azc vorig jaar nog goedgekeurd.

1 uur geleden
Havenbedrijf North Sea Port scherpt beveiliging aan na dronezwerm

DEN HAAG (ANP) - Het havenbedrijf North Sea Port, verantwoordelijk voor de havens van Terneuzen, Vlissingen en Gent, heeft de beveiliging van de drie locaties aangescherpt. Dit na een dronezwerm van 12 tot 20 drones die vorige week bij de haven van Terneuzen werd gezien.

1 uur geleden
Ook andere twee locaties van de Pizzabakkers mogen weer open

AMSTERDAM (ANP) - Twee locaties van De Pizzabakkers in Amsterdam die nog dicht waren mogen weer open. Dat bevestigt een woordvoerder van burgemeester Femke Halsema na berichtgeving van Het Parool en AT5. Het gaat om panden van de pizzaketen op de Plantage Kerklaan en de Overtoom.

1 uur geleden
Verdachte valse bommelding trein Hilversum vrijdag voor rechter

HILVERSUM (ANP) - De verdachte die vrijdag werd aangehouden omdat hij een valse bommelding deed in een trein, moet komende vrijdag voor de rechter verschijnen in een snelrechtzitting. Het gaat om een 44-jarige man uit Amersfoort, meldt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie Midden-Nederland.

2 uur geleden
Noord-Holland vreest 70 miljoen euro faunaschade in 2026

HAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland verwacht volgend jaar opnieuw veel meer geld te moeten uitgeven om schade te vergoeden die vooral ganzen en houtduiven aanrichten aan landbouwgewassen. Gedeputeerde Esther Rommel (financiën) denkt er in 2026 70 miljoen euro voor nodig te hebben, 25 miljoen meer dan eerder verwacht. Dit jaar wordt vooralsnog rekening gehouden met ruim 42 miljoen euro, terwijl het in 2024 ging om 29 miljoen.

2 uur geleden
LTO: ruimingen pluimvee door vogelgriep doen zeer

DEN HAAG (ANP) - De ruimingen van dieren bij pluimveehouders door uitbraken van vogelgriep doen "zeer". Dat zegt voorzitter Kees de Jong van LTO Pluimveehouderij. "Het zijn erg vervelende ervaringen voor pluimveehouders, om het maar voorzichtig uit te drukken."

4 uur geleden
Koningspaar naar voormalige plantages bij staatsbezoek Suriname

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima spreken op de eerste dag van hun staatsbezoek aan Suriname met vertegenwoordigers van nazaten van tot slaaf gemaakten en inheemse gemeenschappen. De Rijksvoorlichtingsdienst deelde maandag het programma voor het bezoek, dat volgende week maandag begint. Op de laatste dag bezoeken Willem-Alexander en Máxima onder meer een voormalige koffie- en cacaoplantage.

4 uur geleden