Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzuimende gemeenten hoeven doel asielopvang niet te halen

Verzuimende gemeenten hoeven doel asielopvang niet te halen

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten die geen of te weinig opvangplekken voor asielzoekers hebben aangeboden, hoeven niet hun hele aandeel alsnog op te brengen. Andere gemeenten hebben zoveel plaats vrijgemaakt, dat achterblijvers minder mogen doen. Asielminister Marjolein Faber "wil het gewoon in goede harmonie oplossen", als de benodigde bedden maar worden gevonden.

De provincies en gemeenten hebben met de omstreden spreidingswet opdracht gekregen 96.000 opvangplekken te regelen. Maar niet alle gemeenten werkten mee om de verdeling rond te krijgen, waardoor het doel niet is gehaald. Doordat gemeenten in de noordelijke provincies, Flevoland en Zeeland meer doen dan gevraagd, zijn er toch een kleine 90.000 plaatsen gevonden, zo blijkt uit een brief van Faber aan de provincies. Faber geeft de provincies en gemeenten nog een half jaar de tijd om de overige bedden te regelen.

De PVV-minister, die de verdeling vóór de jaarwisseling moest bekrachtigen, schrijft zelf niet voor welke gemeenten of provincies die moeten leveren. Dat laat ze aan henzelf. Samen zullen de achterblijvers minder mogen opbrengen dan van ze werd verwacht, dankzij overschot elders. Maar de ruim 6000 nog benodigde plaatsen moeten er de komende maanden wel komen.

"Ik wil helemaal niet dwingen", zei Faber vrijdag. "We voeren momenteel hele goede gesprekken met de provincies en gemeenten en ik denk dat we daar op vrijwillige basis heel goed uit kunnen komen." De spreidingswet bepaalt dat de minister vanaf de zomer opvangplaatsen zou kunnen afdwingen.

Faber wil de spreidingswet overigens afschaffen, maar het is maar de vraag of en wanneer dat lukt. De Eerste Kamer, waar de regeringspartijen geen meerderheid hebben, keurde de wet eerder juist goed en zou daar dan op moeten terugkomen.

De periode tussen januari en juli was eigenlijk bedoeld om de toegezegde opvangplaatsen ook te verwezenlijken. Die tijd wordt nu ook gebruikt om de verdeling helemaal rond te krijgen. Maar het ministerie rekent er volgens ingewijden op dat de opvang op 1 juli toch klaar is voor gebruik.

Meer uit Binnenland

Vliegtuig met opvarenden Hondius landt op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.

2 uur geleden
Spanje: eind zondag zijn ruim 90 opvarenden Hondius geëvacueerd

TENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.

3 uur geleden
Franse evacué Hondius vertoont symptomen hantavirus

PARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".

5 uur geleden
Kabinet bedankt Spanje voor hulp bij repatriëring

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.

5 uur geleden
Nederland stuurt tweede vliegtuig naar Tenerife voor ophalen crew

DEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

6 uur geleden
Nederlandse repatriëringsvlucht stijgt op vanaf Tenerife

GRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.

6 uur geleden
Spaanse evacués cruiseschip aangekomen in Madrid

MADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.

7 uur geleden