Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzuim ondanks vakantieperiode gestegen in juli

Verzuim ondanks vakantieperiode gestegen in juli

DEN HAAG (ANP) - Het gemiddelde verzuimpercentage in Nederland is in juli opnieuw gestegen, terwijl over het algemeen in de zomer juist minder mensen ziek thuiszitten. Het verzuimpercentage steeg vorige maand licht naar 4,5 procent, blijkt uit cijfers van arbodiensten ArboNed en HumanCapitalCare, die samen goed zijn voor ongeveer 1 miljoen werknemers en meer dan 63.000 werkgevers.

Ook in de zorgsector was een trendbreuk te zien. Daar bedroeg het verzuim in juli 7,9 procent, becijfert verzuimdatabedrijf Vernet. Daarmee lag het verzuim een zesde hoger dan een jaar eerder in dezelfde maand. Vernet verwijst als oorzaak naar het hoge aantal coronabesmettingen in juli.

In juni zat 4,4 procent van de Nederlandse werknemers thuis volgens ArboNed. Tussen juli 2021 en juni 2022 was het gemiddelde verzuimpercentage 4,7 procent. Dat is het hoogste niveau in jaren.

Corona

In de zomerperiode is er vaak minder verzuim, omdat veel mensen dan vakantie hebben. Sinds de coronapandemie is dit echter veranderd. "Vorig jaar zagen we dat het verzuimpercentage in juli al gelijk bleef en niet daalde", zegt Jurriaan Penders, bedrijfsarts en directeur medische zaken bij HumanCapitalCare. "Dit jaar zien we zelfs een stijging. Die wordt voornamelijk veroorzaakt door een piek in het aantal ziekmeldingen door corona in de eerste helft van juli", duidt ook hij de oorzaak.

Uit de data blijkt dat medewerkers na een coronabesmetting wel sneller weer aan het werk gaan. "De helft is na zeven dagen weer aan het werk. Tussen februari en juni vorig jaar - toen de variant Alpha dominant was - was dat nog vijftien dagen", aldus Penders.

Het verzuim stijgt ook om psychische redenen, zoals spanningsklachten en burn-outs. Volgens Penders zorgt onder meer de krapte op de arbeidsmarkt voor meer werkdruk.

Meer uit Financieel

Amazon schort samenwerking met vrachtvlieger op na ongeluk

SEATTLE (ANP/AFP/RTR) - Webwinkelconcern Amazon heeft de samenwerking met vrachtvlieger 21 Air voorlopig opgeschort. Dit is het bedrijf dat eigenaar is van het Amazon Prime Air-vliegtuig dat een week geleden in Miami van de landingsbaan schoot.

51 minuten geleden
Huishoudens betalen volgend jaar fors meer voor gas- en stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens en bedrijven moeten volgend jaar tientallen euro's meer betalen voor hun elektriciteits- en gasaansluitingen omdat netbeheerders veel moeten investeren in het versterken van het volle stroomnet. Volgens Netbeheer Nederland gaat dit onderdeel van de energierekening gemiddeld met ongeveer 20 procent omhoog. Voor huishoudens betekent dit volgens de brancheorganisatie dat ze gemiddeld zo'n 12 euro per maand extra kwijt zijn.

52 minuten geleden
Olieprijzen stijgen om stilleggen Saudische pijpleiding na aanval

SINGAPORE (ANP) - De olieprijzen zijn maandagochtend weer omhooggegaan, na het stilleggen van de belangrijke oost-westelijke pijpleiding in Saudi-Arabië na een aanval met drones. Daarnaast zijn gesprekken tussen de Golfstaten en Iran over de situatie in de Straat van Hormuz, die maandag in Oman plaats zouden vinden, uitgesteld.

54 minuten geleden
VS willen uitstootregels voor energiecentrales schrappen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil de beperkingen op de uitstoot van broeikasgassen door kolen- en gascentrales schrappen. Milieuagentschap EPA maakt de maatregel naar verwachting maandag bekend, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
ING: kostenshock in transportsector door wereldwijde verstoringen

AMSTERDAM (ANP) - De kosten in de transport- en logistieksector zijn flink gestegen door aanhoudende geopolitieke spanningen en verstoringen in de ketens, stelt ING Research. Onder meer de stijgende brandstofprijzen hebben gezorgd voor een kostenshock, stelt de bank. Omdat deze niet altijd volledig kunnen worden doorberekend zet het de winstgevendheid van bedrijven onder druk.

2 uur geleden
Trump noemt zorgen over AI overdreven en wil koploper blijven

DOONBEG (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat "zeer negatieve krachten" problemen van AI aankaarten die zich volgens hem toch niet gaan voordoen. Hij benadrukt dat de Verenigde Staten koploper moeten blijven in de ontwikkeling en toepassing van AI.

16 uur geleden
Verlies van olieaanbod dreigt na uitval Saudische pijpleiding

YANBU (ANP/RTR) - De uitval van een belangrijke pijpleiding in Saudi-Arabië dreigt te leiden tot een verlies van 4 procent in het wereldwijde olieaanbod. De oost-westpijpleiding is na droneaanvallen afgelopen vrijdag stilgelegd en daardoor kan er geen olie richting de havenstad Yanbu aan de Rode Zee. Daar is nog voor vijf tot zeven dagen aan exportvoorraad, melden bronnen aan persbureau Reuters.

17 uur geleden