Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzoek Vettel-team om herbeoordeling benzinetekort afgewezen

Verzoek Vettel-team om herbeoordeling benzinetekort afgewezen

LONDEN (ANP) - Formule 1-coureur Sebastian Vettel keert waarschijnlijk niet terug in de uitslaglijst van de Grote Prijs van Hongarije. Het verzoek om een herbeoordeling van het benzinetekort waardoor hij zijn tweede plaats in de Grote Prijs van Hongarije kwijtraakte is maandag afgewezen.

De Duitser moest in zijn Aston Martin alleen de Fransman Esteban Ocon voor zich dulden op de Hungaroring. Hij werd naderhand gediskwalificeerd omdat de tank van zijn bolide nog maar 0,3 liter benzine bevatte. Volgens de regels moet de technisch gedelegeerde er ten minste een liter kunnen uithalen voor de controle op de bestanddelen.

Aston Martin bracht daar tegenin dat er volgens de eigen data nog 1,74 liter in de wagen zat. Na nieuwe analyses kwam een defect aan de brandstoftoevoer aan het licht en gaf de teamleiding zelf toe dat er te weinig benzine over was. De reden waarom dat kon gebeuren, speelt in de afwegingen van de wedstrijdleiding echter geen rol.

Protest

De racestal heeft daarnaast protest aangetekend tegen het besluit om Vettel te diskwalificeren. Dat wordt afzonderlijk behandeld door de commissie van beroep van de internationale autosportfederatie FIA. De wagen werd na de race als bewijsmateriaal in beslag genomen. Door de uitsluiting van de Duitser schoof wereldkampioen Lewis Hamilton, die als derde was gefinisht, een plaats op en liep hij in de WK-stand een punt verder uit op rivaal Max Verstappen.

Teambaas Otmar Szafnauer was teleurgesteld dat de race-stewards maandag van mening bleven geen relevante nieuwe feiten van Aston Martin te hebben gehoord om de strafmaat te heroverwegen. Hij zei zich met zijn adviseurs te zullen beraden of het nog wel zin heeft de zaak bij het hof van appel van de FIA door te zetten.

Meer uit Sport

Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

6 uur geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

6 uur geleden
Ganna wint Dwars door Vlaanderen na late inhaalactie bij Van Aert

WAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.

8 uur geleden
Wielrenner Evenepoel debuteert zondag in Ronde van Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.

10 uur geleden
Woods stopt tijdelijk met golf om zich te richten op gezondheid

STUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.

15 uur geleden
Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

1 dag geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

1 dag geleden