Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzoek Vettel-team om herbeoordeling benzinetekort afgewezen

Verzoek Vettel-team om herbeoordeling benzinetekort afgewezen

LONDEN (ANP) - Formule 1-coureur Sebastian Vettel keert waarschijnlijk niet terug in de uitslaglijst van de Grote Prijs van Hongarije. Het verzoek om een herbeoordeling van het benzinetekort waardoor hij zijn tweede plaats in de Grote Prijs van Hongarije kwijtraakte is maandag afgewezen.

De Duitser moest in zijn Aston Martin alleen de Fransman Esteban Ocon voor zich dulden op de Hungaroring. Hij werd naderhand gediskwalificeerd omdat de tank van zijn bolide nog maar 0,3 liter benzine bevatte. Volgens de regels moet de technisch gedelegeerde er ten minste een liter kunnen uithalen voor de controle op de bestanddelen.

Aston Martin bracht daar tegenin dat er volgens de eigen data nog 1,74 liter in de wagen zat. Na nieuwe analyses kwam een defect aan de brandstoftoevoer aan het licht en gaf de teamleiding zelf toe dat er te weinig benzine over was. De reden waarom dat kon gebeuren, speelt in de afwegingen van de wedstrijdleiding echter geen rol.

Protest

De racestal heeft daarnaast protest aangetekend tegen het besluit om Vettel te diskwalificeren. Dat wordt afzonderlijk behandeld door de commissie van beroep van de internationale autosportfederatie FIA. De wagen werd na de race als bewijsmateriaal in beslag genomen. Door de uitsluiting van de Duitser schoof wereldkampioen Lewis Hamilton, die als derde was gefinisht, een plaats op en liep hij in de WK-stand een punt verder uit op rivaal Max Verstappen.

Teambaas Otmar Szafnauer was teleurgesteld dat de race-stewards maandag van mening bleven geen relevante nieuwe feiten van Aston Martin te hebben gehoord om de strafmaat te heroverwegen. Hij zei zich met zijn adviseurs te zullen beraden of het nog wel zin heeft de zaak bij het hof van appel van de FIA door te zetten.

Meer uit Sport

Verstappen kijkt uit naar racen in het donker op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.

4 uur geleden
Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

8 uur geleden
Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

13 uur geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

15 uur geleden
NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

1 dag geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

1 dag geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

1 dag geleden