Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzoek Vettel-team om herbeoordeling benzinetekort afgewezen

Verzoek Vettel-team om herbeoordeling benzinetekort afgewezen

LONDEN (ANP) - Formule 1-coureur Sebastian Vettel keert waarschijnlijk niet terug in de uitslaglijst van de Grote Prijs van Hongarije. Het verzoek om een herbeoordeling van het benzinetekort waardoor hij zijn tweede plaats in de Grote Prijs van Hongarije kwijtraakte is maandag afgewezen.

De Duitser moest in zijn Aston Martin alleen de Fransman Esteban Ocon voor zich dulden op de Hungaroring. Hij werd naderhand gediskwalificeerd omdat de tank van zijn bolide nog maar 0,3 liter benzine bevatte. Volgens de regels moet de technisch gedelegeerde er ten minste een liter kunnen uithalen voor de controle op de bestanddelen.

Aston Martin bracht daar tegenin dat er volgens de eigen data nog 1,74 liter in de wagen zat. Na nieuwe analyses kwam een defect aan de brandstoftoevoer aan het licht en gaf de teamleiding zelf toe dat er te weinig benzine over was. De reden waarom dat kon gebeuren, speelt in de afwegingen van de wedstrijdleiding echter geen rol.

Protest

De racestal heeft daarnaast protest aangetekend tegen het besluit om Vettel te diskwalificeren. Dat wordt afzonderlijk behandeld door de commissie van beroep van de internationale autosportfederatie FIA. De wagen werd na de race als bewijsmateriaal in beslag genomen. Door de uitsluiting van de Duitser schoof wereldkampioen Lewis Hamilton, die als derde was gefinisht, een plaats op en liep hij in de WK-stand een punt verder uit op rivaal Max Verstappen.

Teambaas Otmar Szafnauer was teleurgesteld dat de race-stewards maandag van mening bleven geen relevante nieuwe feiten van Aston Martin te hebben gehoord om de strafmaat te heroverwegen. Hij zei zich met zijn adviseurs te zullen beraden of het nog wel zin heeft de zaak bij het hof van appel van de FIA door te zetten.

Meer uit Sport

Griekspoor zakt verder op tennisranglijst, Den Ouden stijgt

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is verder gezakt op de wereldranglijst. De 30-jarige Nederlander leverde negen plaatsen in en is nu de mondiale nummer 66. Botic van de Zandschulp blijft op de 55e plaats de beste Nederlander. Die positie nam hij een week eerder ook in.

2 uur geleden
Seizoen atleet Laros door achillespeesblessure ten einde

ARNHEM (ANP) - Atleet Niels Laros komt dit seizoen niet meer in actie. De 21-jarige Oosterhouter heeft opnieuw last gekregen van zijn achillespees, meldt hij op Instagram.

15 uur geleden
Golfer Fox wint British Open

SOUTHPORT (ANP) - Ryan Fox heeft de 154e editie van de British Open gewonnen. De 39-jarige golfer uit Nieuw-Zeeland verzekerde zich met een birdie op de laatste hole van zijn eerste major-titel.

16 uur geleden
Pogačar: Tour is niet meer hetzelfde na uitvallen Vingegaard

PLATEAU DE SOLAISON (ANP) - De Tour de France is na het uitvallen van Jonas Vingegaard niet meer hetzelfde volgens Tadej Pogačar. De Sloveense geletruidrager zei dat zondag in een flashinterview na afloop van de vijftiende etappe van de Ronde van Frankrijk.

16 uur geleden
Coureur Antonelli vindt dat hij nog steeds het 'momentum' heeft

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Mercedes-coureur Kimi Antonelli voelt dat hij nog steeds het 'momentum' heeft. De 19-jarige Italiaan boekte zijn zesde seizoenszege in de Grote Prijs van België en vergrootte zijn voorsprong in het wereldkampioenschap van de Formule 1.

17 uur geleden
Evenepoel wint vijftiende etappe voor geletruidrager Pogačar

PLATEAU DE SOLAISON (ANP) - Remco Evenepoel heeft de vijftiende etappe in de Tour de France gewonnen. De Belg van Red Bull-Bora-hansgrohe ging in de rit van Champagnole over 183,9 kilometer naar Plateau de Solaison als eerste over de streep voor geletruidrager Tadej Pogačar.

18 uur geleden
Vingegaard valt in vijftiende etappe en verlaat Tour de France

PLATEAU DE SOLAISON (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma-Lease a Bike is uitgevallen in de Tour de France. Hij kwam 20 kilometer voor de finish in Plateau de Solaison ten val. Vingegaard stond op de tweede plaats in het algemeen klassement op 4,5 minuut achterstand op geletruidrager Tadej Pogačar.

19 uur geleden