Verzoek Netanyahu voor uitstel getuigenis corruptiezaak afgewezen
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu moet over drie weken getuigen in de corruptiezaak tegen hem. Zijn advocaten hadden om uitstel gevraagd, omdat de premier te druk zou zijn met de oorlogen tegen Hamas en Hezbollah, maar het hof in Jeruzalem heeft dat verzoek verworpen, schrijft nieuwssite The Times of Israel.
Volgens de rechter heeft Netanyahu meer dan genoeg tijd gehad om zich voor te bereiden. Hij weet al sinds juli dat zijn getuigenis op 2 december gepland staat. "Wij zijn er niet van overtuigd dat de omstandigheden zodanig zijn veranderd om het veranderen van de datum te rechtvaardigen", staat in een verklaring van de rechters.
Netanyahu staat terecht voor onder meer fraude, omkoping en vertrouwensbreuk. Hij werd in januari 2020 aangeklaagd, maar de zaak heeft meerdere keren vertraging opgelopen, onder meer door de oorlog. De premier heeft niet eerder getuigd in de zaak.
Meer uit Buitenland
RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.
8 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.
2 uur geledenCARDIFF (ANP) - In Wales is voor het eerst een leider benoemd die zijn land zou willen afscheiden van het Verenigd Koninkrijk. Het parlement, de Senedd, heeft de nationalistische Rhun ap Iorwerth gekozen als eerste minister, nadat zijn partij Plaid Cymru vorige week de grootste werd bij de verkiezingen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Meer dan honderd Labour-parlementariërs hebben een steunbetuiging aan de Britse premier Keir Starmer getekend. Hij staat onder zware druk om af te treden, maar deze partijgenoten blijven achter hun leider staan.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland werkt aan een actievere vorm van cyberdefensie en wil gaan terugslaan na een toename van cyberaanvallen. Minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt kondigde nieuwe wetgeving aan om dat mogelijk te maken.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Steeds meer parlementariërs van de Britse Labourpartij spreken zich uit voor het vertrek van hun politieke leider, premier Keir Starmer. Omroep BBC meldt dat inmiddels 81 van de 403 Labour-parlementsleden duidelijk hebben gemaakt een andere leider te willen. Dat zijn er voldoende om een leiderschapsverkiezing af te dwingen waarmee ze Starmer opzij kunnen schuiven.
8 uur geleden