Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzoek boostershot Janssen ingediend bij autoriteiten VS

Verzoek boostershot Janssen ingediend bij autoriteiten VS

NEW YORK (ANP/RTR) - Bij de Amerikaanse autoriteiten is goedkeuring aangevraagd voor het noodgebruik van een boostershot van het Janssenvaccin. Volgens de makers zorgt een extra prik voor betere bescherming. De aanvraag is ingediend voor mensen vanaf 18 jaar.

Johnson & Johnson, het moederbedrijf van de Nederlandse vaccinmaker Janssen, meldt na onderzoek dat een tweede dosis zorgt voor 94 procent bescherming en 100 procent werkt tegen ernstige ziekte. Van het coronavaccin wordt nu nog een enkele dosis gegeven.

Het verzoek wordt op 15 oktober behandeld door een adviescommissie van de Amerikaanse voedsel- en geneesmiddelenautoriteit (FDA). Een dag eerder wordt een aanvraag van Moderna behandeld. Die heeft data opgestuurd voor de goedkeuring van een boostershot van zijn eigen coronavaccin, ook voor volwassenen.

De FDA keurde eerder al een boostershot goed van het coronavaccin van Pfizer/BioNTech. Die mag alleen worden toegediend aan mensen vanaf 65 jaar en een aantal andere risicogroepen. Het gaat om enkele tientallen miljoenen mensen.

Meer uit Buitenland

Minstens 139 arrestaties bij protest Palestine Action in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - In Londen zijn zaterdag minstens 139 mensen gearresteerd omdat ze deelnamen aan een bijeenkomst ter ondersteuning van de organisatie Palestine Action. Deze pro-Palestijnse beweging is sinds juli 2025 in het Verenigd Koninkrijk verboden en wordt aangemerkt als terroristisch.

4 uur geleden
Relschoppers plunderen winkels in Frankfurt na jongerenprotest

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.

5 uur geleden
Tusk na onrust bij hof: oppositie wil democratie vernietigen

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zaterdag gezegd dat de conservatieve en nationalistische oppositie de democratie en de rechtsstaat wil "vernietigen". Hij reageert daarmee op de onrust die is ontstaan rond het Constitutioneel Hof.

6 uur geleden
Rubio: Washington niet betrokken bij vlucht Bolsonaro

ATLANTA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zegt dat Washington niet rechtstreeks betrokken was bij de vlucht van de Braziliaanse ex-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro naar de VS. Amerikaanse media schreven eerder dat de vlucht was geregeld door een functionaris van het Witte Huis.

8 uur geleden
Jongerenprotesten monden uit in rellen in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Aanvankelijk vreedzame protesten van tienduizenden jongeren verspreid over Duitsland zijn in rellen uitgemond. In meerdere steden kwam het tot confrontaties tussen politie en demonstranten.

8 uur geleden
Spaanse media: meer dan 500 migranten uit zee gered

MADRID (ANP) - Met de inzet van de Spaanse reddingsdienst zijn het afgelopen etmaal meer dan vijfhonderd migranten aan land gebracht. Zij waren in drie boten op weg naar de Canarische Eilanden, melden het Spaanse persbureau EFE en nieuwskanaal RTVC.

9 uur geleden
Weg vrij voor linkse coalitieonderhandelingen in Berlijn

BERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.

10 uur geleden