Verzoek boostershot Janssen ingediend bij autoriteiten VS
NEW YORK (ANP/RTR) - Bij de Amerikaanse autoriteiten is goedkeuring aangevraagd voor het noodgebruik van een boostershot van het Janssenvaccin. Volgens de makers zorgt een extra prik voor betere bescherming. De aanvraag is ingediend voor mensen vanaf 18 jaar.
Johnson & Johnson, het moederbedrijf van de Nederlandse vaccinmaker Janssen, meldt na onderzoek dat een tweede dosis zorgt voor 94 procent bescherming en 100 procent werkt tegen ernstige ziekte. Van het coronavaccin wordt nu nog een enkele dosis gegeven.
Het verzoek wordt op 15 oktober behandeld door een adviescommissie van de Amerikaanse voedsel- en geneesmiddelenautoriteit (FDA). Een dag eerder wordt een aanvraag van Moderna behandeld. Die heeft data opgestuurd voor de goedkeuring van een boostershot van zijn eigen coronavaccin, ook voor volwassenen.
De FDA keurde eerder al een boostershot goed van het coronavaccin van Pfizer/BioNTech. Die mag alleen worden toegediend aan mensen vanaf 65 jaar en een aantal andere risicogroepen. Het gaat om enkele tientallen miljoenen mensen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Britse zaakgelastigde in Moskou ontboden. Rusland is boos over nieuwe Britse wapenleveringen aan Oekraïne.
4 minuten geledenSANAA (ANP/RTR) - In de afgelopen twee weken zijn door de aanhoudende gevechten langs de westkust zeker 112.000 mensen ontheemd geraakt binnen Jemen, meldt de VN-organisatie voor migratie (IOM) vrijdag. Bijna 3000 mensen zijn over zee naar het Oost-Afrikaanse Djibouti gevlucht.
47 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De parlementsverkiezingen in Rusland zijn "neppe verkiezingen die tot een nepparlement leiden", zegt de Raad van Europa in een verklaring op de eerste dag waarop de Russen kunnen stemmen voor de Doema, het Russische lagerhuis.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU keert 3,3 miljard euro uit aan Oekraïne, meldt de Europese Commissie vrijdag. Het geld is bedoeld voor drones en raketten en de bescherming van het luchtruim tegen Russische luchtaanvallen.
2 uur geledenPERTH (ANP/AFP) - Voor de westkust van Australië is vrijdag een man om het leven gekomen door een haaienbeet, meldt de politie. De man werd aangevallen terwijl hij bij een populair strand in de buurt van de stad Perth zwom.
2 uur geledenMANILA (ANP/AFP) - Een schip van de Chinese kustwacht heeft vrijdag een aanvaring gehad met een schip van de Filipijnse visserijdienst in de Zuid-Chinese Zee, melden de Filipijnen. De Chinese kustwacht gaf het Filipijnse vaartuig de schuld van het incident.
3 uur geledenCEUTA (ANP) - De Spaanse politie in de exclave Ceuta is begonnen met de overplaatsing van honderden migranten naar een nieuwe opvanglocatie in de haven van Ceuta, schrijven Spaanse media als RTVE en El País. Zij sliepen nog steeds op het strand, anderhalve maand nadat ze Ceuta waren binnengekomen.
3 uur geleden