Verzoek boostershot Janssen ingediend bij autoriteiten VS
NEW YORK (ANP/RTR) - Bij de Amerikaanse autoriteiten is goedkeuring aangevraagd voor het noodgebruik van een boostershot van het Janssenvaccin. Volgens de makers zorgt een extra prik voor betere bescherming. De aanvraag is ingediend voor mensen vanaf 18 jaar.
Johnson & Johnson, het moederbedrijf van de Nederlandse vaccinmaker Janssen, meldt na onderzoek dat een tweede dosis zorgt voor 94 procent bescherming en 100 procent werkt tegen ernstige ziekte. Van het coronavaccin wordt nu nog een enkele dosis gegeven.
Het verzoek wordt op 15 oktober behandeld door een adviescommissie van de Amerikaanse voedsel- en geneesmiddelenautoriteit (FDA). Een dag eerder wordt een aanvraag van Moderna behandeld. Die heeft data opgestuurd voor de goedkeuring van een boostershot van zijn eigen coronavaccin, ook voor volwassenen.
De FDA keurde eerder al een boostershot goed van het coronavaccin van Pfizer/BioNTech. Die mag alleen worden toegediend aan mensen vanaf 65 jaar en een aantal andere risicogroepen. Het gaat om enkele tientallen miljoenen mensen.
Meer uit Buitenland
TIRANA (ANP/AFP) - De Albanese premier Edi Rama heeft zondag opnieuw de eis van demonstranten om af te treden van de hand gewezen. Zondag gingen in hoofdstad Tirana gewelddadige anti-regeringsprotesten hun zesde dag in.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Een krachtige mediterrane storm heeft zondag in Spanje straten onder water gezet en het verkeer ontwricht. Nabij Barcelona verdronk een vrouw en raakten inwoners ingesloten door het water.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In een toespraak tot het Franse volk heeft president Emmanuel Macron erop aangedrongen onderscheid te maken tussen demonstranten met "legitieme eisen" en "degenen die hebben geplunderd". Ook riep hij op tot debatten "tussen de partijen - en niet op straat door middel van geweld".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag zijn steun uitgesproken voor Benjamin Netanyahu in de Israëlische parlementsverkiezingen van volgende week. Netanyahu is de langstzittende premier uit de geschiedenis van het in 1948 gestichte land.
2 uur geledenOTTAWA (ANP) - Bij de brand op een militaire basis in Canada in de nacht van zaterdag op zondag zijn vier militairen omgekomen. Dat meldt premier Mark Carney tijdens een persmoment in Ottawa. Tientallen anderen raakten zwaargewond. Een aantal noemde hij niet.
3 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Een alliantie van Venezolaanse oppositiepartijen heeft zondag de in ballingschap levende Nobelprijswinnares voor de Vrede, Maria Corina Machado, bevestigd als haar leider.
4 uur geledenWAINWRIGHT (ANP) - Niets wijst erop dat de recente zware brand op een militaire basis in het westen van Canada het gevolg is van een terreuraanslag. Dat zei de Canadese minister van Defensie David McGuinty zondag tegen CBC News, nadat het ministerie van Defensie al een vergelijkbare verklaring had afgegeven.
5 uur geleden