Verzoek boostershot Janssen ingediend bij autoriteiten VS
NEW YORK (ANP/RTR) - Bij de Amerikaanse autoriteiten is goedkeuring aangevraagd voor het noodgebruik van een boostershot van het Janssenvaccin. Volgens de makers zorgt een extra prik voor betere bescherming. De aanvraag is ingediend voor mensen vanaf 18 jaar.
Johnson & Johnson, het moederbedrijf van de Nederlandse vaccinmaker Janssen, meldt na onderzoek dat een tweede dosis zorgt voor 94 procent bescherming en 100 procent werkt tegen ernstige ziekte. Van het coronavaccin wordt nu nog een enkele dosis gegeven.
Het verzoek wordt op 15 oktober behandeld door een adviescommissie van de Amerikaanse voedsel- en geneesmiddelenautoriteit (FDA). Een dag eerder wordt een aanvraag van Moderna behandeld. Die heeft data opgestuurd voor de goedkeuring van een boostershot van zijn eigen coronavaccin, ook voor volwassenen.
De FDA keurde eerder al een boostershot goed van het coronavaccin van Pfizer/BioNTech. Die mag alleen worden toegediend aan mensen vanaf 65 jaar en een aantal andere risicogroepen. Het gaat om enkele tientallen miljoenen mensen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu laat een onderzoek instellen naar de anonieme bronnen die in de bekroonde documentaire NAZA over de oorlog in Gaza voorkomen. Hij heeft "de stafchef van het leger, het hoofd van veiligheidsdienst Shin Bet en de landsadvocaat" aan het werk gezet, aldus een verklaring van zijn kantoor.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Rusland een energiecentrale heeft aangevallen nadat de Amerikaanse president Donald Trump een "energiebestand" tussen de twee landen had aangekondigd.
2 uur geledenKHARTOEM (ANP/AFP/DPA) - Door luchtaanvallen zaterdag op een goudmijn aan de grens tussen Soedan en Egypte zijn tientallen mensen om het leven gekomen. Dat meldt onder meer Sudan Doctors Network, een vereniging van medische professionals.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele tienduizenden mensen hebben zondag deelgenomen aan de Klimaatmars 2026 in de Belgische hoofdstad Brussel. Officiële deelnamecijfers van de politie en organisatie volgen nog, aldus persbureau Belga.
5 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een dag na de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad heeft een onbekend projectiel opnieuw een terminal van de luchthaven geraakt, meldt de door Saudi-Arabië geleide internationale coalitie die strijdt tegen de Houthi-rebellen in Jemen. Volgens de Saudische luchtvaartautoriteit is door de aanval een onbekend aantal mensen gewond geraakt.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne en Rusland hebben overeenstemming bereikt over een "energiebestand", meldt de Amerikaanse president Donald Trump op sociale media. Dat betekent dat beide landen geen aanvallen meer zullen uitvoeren op elkaars energievoorzieningen.
8 uur geledenDJIBOUTI (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een boot voor de kust van Djibouti is opgelopen tot 139, nadat er nog eens dertig lichamen zijn geborgen. Dat meldt de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) van de Verenigde Naties. Ongeveer 84 mensen worden nog vermist na de scheepsramp.
9 uur geleden