Verzoek boostershot Janssen ingediend bij autoriteiten VS
NEW YORK (ANP/RTR) - Bij de Amerikaanse autoriteiten is goedkeuring aangevraagd voor het noodgebruik van een boostershot van het Janssenvaccin. Volgens de makers zorgt een extra prik voor betere bescherming. De aanvraag is ingediend voor mensen vanaf 18 jaar.
Johnson & Johnson, het moederbedrijf van de Nederlandse vaccinmaker Janssen, meldt na onderzoek dat een tweede dosis zorgt voor 94 procent bescherming en 100 procent werkt tegen ernstige ziekte. Van het coronavaccin wordt nu nog een enkele dosis gegeven.
Het verzoek wordt op 15 oktober behandeld door een adviescommissie van de Amerikaanse voedsel- en geneesmiddelenautoriteit (FDA). Een dag eerder wordt een aanvraag van Moderna behandeld. Die heeft data opgestuurd voor de goedkeuring van een boostershot van zijn eigen coronavaccin, ook voor volwassenen.
De FDA keurde eerder al een boostershot goed van het coronavaccin van Pfizer/BioNTech. Die mag alleen worden toegediend aan mensen vanaf 65 jaar en een aantal andere risicogroepen. Het gaat om enkele tientallen miljoenen mensen.
Meer uit Buitenland
WICKLOW (ANP) - Een aantal EU-lidstaten heeft woensdag toegezegd Oekraïne te helpen aan extra luchtverdediging, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag. Om welke landen het gaat, zei Kallas niet op de persconferentie na de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Ierland. Landen die onderscheppingsraketten zoals Patriots op voorraad hebben, maar die zelf willen houden, werden door onder meer Nederland aangespoord die aan Oekraïne ter beschikking te stellen.
1 uur geledenWICKLOW (ANP) - Er is brede steun voor een EU-visumverbod voor Russische ex-strijders en strengere visumbeperkingen voor Russische toeristen. Dat heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag gezegd. Diverse EU-landen pleiten daar al langer voor, maar overeenstemming is er nog niet. Kallas hoopt dat het drone-incident in Leipzig de nog twijfelende lidstaten ervan overtuigt dat visarestricties nodig zijn voor de veiligheid van Oekraïne en Europa.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het opschalen van de ebolabestrijding is nodig om de uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) tegen te gaan, volgens hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus. Het traceren van besmette personen en hun contacten blijft een uitdaging. Veel ebolaslachtoffers stonden niet bekend als contacten van besmette personen.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Het dodental na de verwoestende overstromingen in Nepal en Tibet is gestegen naar 1225. Ze hebben in Nepal zeker 1204 mensen het leven gekost, aldus de Nepalese rampendienst. Volgens Chinese staatsmedia ligt het dodental in Tibet op 21.
2 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse politie krijgt bij de veiligheidsoperatie rond de uitvaart van koning Harald hulp van Zweden en Denemarken, zo meldt het Noorse persbureau NTB. De operatie behoort volgens de politie tot een van de grootste in de Noorse geschiedenis.
2 uur geledenAARAU (ANP/AFP) - De 43-jarige verdachte van de dodelijke schietpartij bij een dansfeest in het Zwitserse Aarau afgelopen weekend, kampt met psychologische problemen. Dat meldt justitie in Zwitserland woensdag. Na de schietpartij overleed een 22-jarige Italiaanse, vijf anderen raakten gewond.
3 uur geledenNICOSIA (ANP/AFP) - Het gezonken hogesnelheidsveer dat zondag verongelukte voor de kust van Noord-Cyprus, is gevonden. Dat meldt de leider van de zelfverklaarde republiek, Tufan Erhurman. Twee vaartuigen uitgerust met onderzeedrones hebben het veer weten te bereiken. Het tweede daarvan, dat woensdag arriveerde, moet nu het wrak zien te bergen.
5 uur geleden