Verzoek aan Interpol om koppel te zoeken in zaak Ivana Smit
KUALA LUMPUR (ANP) - De politie in Maleisië heeft Interpol gevraagd het Amerikaanse koppel te zoeken dat vlak voor de dood van het Nederlandse model Ivana Smit nog contact met haar had. Ze hebben verzocht een zogenoemde Interpol Blue Notice uit te sturen, bevestigt advocaat van de nabestaanden Sébas Diekstra. Dat is bedoeld om aanvullende informatie te verzamelen over "de identiteit, locatie of activiteiten van een persoon in verband met een strafrechtelijk onderzoek".
De 18-jarige Smit viel eind 2017 van de twintigste verdieping van een flat in Kuala Lumpur, nadat ze de avond had doorgebracht met het koppel Alex en Luna in hun appartement. Volgens de politie in Maleisië was het een ongeluk, maar de nabestaanden van Smit wilden dat de zaak beter onderzocht werd. In 2019 werd het hoger beroep van haar familie gegrond verklaard en moest een moordonderzoek geopend worden. Het is onduidelijk of het Amerikaanse stel ooit is gehoord in de zaak.
Een paar jaar geleden vroeg de Maleisische politie al aan Interpol de Amerikanen op te sporen. Dat lijkt nooit iets te hebben opgeleverd. Via verschillende wegen hebben de nabestaanden geprobeerd een doorbraak in de zaak van Ivana Smit te forceren. Zo vroeg de advocaat vorig jaar nog de premier van Maleisië om hulp. Zelfs Mark Rutte zou als premier bij zijn collega in Maleisië hebben aangedrongen op voortgang in de zaak.
In 2022 besloten de nabestaanden van Smit ook een civiele zaak te beginnen tegen de Maleisische autoriteiten, om ze te dwingen het overlijden van Smit alsnog goed te onderzoeken. De familie van Smit verwijt de autoriteiten nalatigheid en wil dat de rechter dit bevestigt. Volgende week gaat die zaak weer verder.
Meer uit Binnenland
EMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.
19 uur geleden