Verzoek aan Interpol om koppel te zoeken in zaak Ivana Smit
KUALA LUMPUR (ANP) - De politie in Maleisië heeft Interpol gevraagd het Amerikaanse koppel te zoeken dat vlak voor de dood van het Nederlandse model Ivana Smit nog contact met haar had. Ze hebben verzocht een zogenoemde Interpol Blue Notice uit te sturen, bevestigt advocaat van de nabestaanden Sébas Diekstra. Dat is bedoeld om aanvullende informatie te verzamelen over "de identiteit, locatie of activiteiten van een persoon in verband met een strafrechtelijk onderzoek".
De 18-jarige Smit viel eind 2017 van de twintigste verdieping van een flat in Kuala Lumpur, nadat ze de avond had doorgebracht met het koppel Alex en Luna in hun appartement. Volgens de politie in Maleisië was het een ongeluk, maar de nabestaanden van Smit wilden dat de zaak beter onderzocht werd. In 2019 werd het hoger beroep van haar familie gegrond verklaard en moest een moordonderzoek geopend worden. Het is onduidelijk of het Amerikaanse stel ooit is gehoord in de zaak.
Een paar jaar geleden vroeg de Maleisische politie al aan Interpol de Amerikanen op te sporen. Dat lijkt nooit iets te hebben opgeleverd. Via verschillende wegen hebben de nabestaanden geprobeerd een doorbraak in de zaak van Ivana Smit te forceren. Zo vroeg de advocaat vorig jaar nog de premier van Maleisië om hulp. Zelfs Mark Rutte zou als premier bij zijn collega in Maleisië hebben aangedrongen op voortgang in de zaak.
In 2022 besloten de nabestaanden van Smit ook een civiele zaak te beginnen tegen de Maleisische autoriteiten, om ze te dwingen het overlijden van Smit alsnog goed te onderzoeken. De familie van Smit verwijt de autoriteiten nalatigheid en wil dat de rechter dit bevestigt. Volgende week gaat die zaak weer verder.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) is "graag bereid" om te kijken naar de mogelijkheid om landen stapsgewijs lid te laten worden van de Europese Unie. De buitenlandminister wil hiervoor optrekken met Duitsland en Frankrijk. "Het moet wel realistisch en uitvoerbaar zijn", voegt de CDA-bewindsman toe in een debat in de Tweede Kamer.
35 minuten geledenMIAMI (ANP) - Koning Willem-Alexander zegt dat hij de Amerikaanse president Donald Trump duidelijk heeft gemaakt "dat we het op fundamentele punten oneens zijn". Het gesprek tijdens het diner in het Witte Huis was volgens Willem-Alexander "open, eerlijk en met respect". De koning beklemtoonde ook dat "je niet verder in de wereld komt als je alleen praat met mensen met wie je het eens bent."
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is recent gestuit op een datakluis met 64 miljoen bestanden die niet zijn onderzocht toen de parlementaire enquêtecommissie in het kader van de toeslagenaffaire verzocht om informatie. Dat meldden staatssecretarissen Eelco Eerenberg (Financiën, D66) en Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos). De dataverzameling is in 2019 apart gezet en wordt nu onderzocht.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal datalekmeldingen bij de Autoriteit Persoonsgegevens naar aanleiding van de cyberaanval bij ChipSoft is opgelopen naar 66. Een van die meldingen is van ChipSoft zelf, laat een woordvoerder van de AP weten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Regels die Schiphol op papier stiller moeten maken, kunnen volgens ambtenaren doorgaan ondanks een recente uitspraak van de Raad van State. De hoge bestuursrechter vernietigde vorige maand een zogeheten Luchthavenverkeerbesluit, maar de ambtenaren van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat denken dat die kritiek niet slaat op een nieuw besluit waar ze aan werken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden voor een bijna vijf jaar oude verkrachting in Den Haag, waarvan een toen 76-jarige vrouw in haar eigen woning slachtoffer werd. De verdachte is een 46-jarige man uit Den Haag, meldt de politie.
3 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het valt nog niet uit te sluiten dat patiëntgegevens zijn ingezien tijdens de cyberaanval bij softwareleverancier ChipSoft. Dat zeggen twee ziekenhuizen tegen het ANP na berichtgeving van de NOS.
3 uur geleden