Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzoek aan Interpol om koppel te zoeken in zaak Ivana Smit

Verzoek aan Interpol om koppel te zoeken in zaak Ivana Smit

KUALA LUMPUR (ANP) - De politie in Maleisië heeft Interpol gevraagd het Amerikaanse koppel te zoeken dat vlak voor de dood van het Nederlandse model Ivana Smit nog contact met haar had. Ze hebben verzocht een zogenoemde Interpol Blue Notice uit te sturen, bevestigt advocaat van de nabestaanden Sébas Diekstra. Dat is bedoeld om aanvullende informatie te verzamelen over "de identiteit, locatie of activiteiten van een persoon in verband met een strafrechtelijk onderzoek".

De 18-jarige Smit viel eind 2017 van de twintigste verdieping van een flat in Kuala Lumpur, nadat ze de avond had doorgebracht met het koppel Alex en Luna in hun appartement. Volgens de politie in Maleisië was het een ongeluk, maar de nabestaanden van Smit wilden dat de zaak beter onderzocht werd. In 2019 werd het hoger beroep van haar familie gegrond verklaard en moest een moordonderzoek geopend worden. Het is onduidelijk of het Amerikaanse stel ooit is gehoord in de zaak.

Een paar jaar geleden vroeg de Maleisische politie al aan Interpol de Amerikanen op te sporen. Dat lijkt nooit iets te hebben opgeleverd. Via verschillende wegen hebben de nabestaanden geprobeerd een doorbraak in de zaak van Ivana Smit te forceren. Zo vroeg de advocaat vorig jaar nog de premier van Maleisië om hulp. Zelfs Mark Rutte zou als premier bij zijn collega in Maleisië hebben aangedrongen op voortgang in de zaak.

In 2022 besloten de nabestaanden van Smit ook een civiele zaak te beginnen tegen de Maleisische autoriteiten, om ze te dwingen het overlijden van Smit alsnog goed te onderzoeken. De familie van Smit verwijt de autoriteiten nalatigheid en wil dat de rechter dit bevestigt. Volgende week gaat die zaak weer verder.

Meer uit Binnenland

OM wil cel voor in brand steken politieauto bij Malieveldrellen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.

1 uur geleden
Geuzenpenning voor progressieve burgemeester van Boedapest

VLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.

1 uur geleden
NS heeft week nodig om achterstallig onderhoud in te halen

UTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.

3 uur geleden
OM: verdachte onlinemisbruik maakte 150 slachtoffers

ROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.

3 uur geleden
Protest tegen Iraans regime bij ambassade in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.

4 uur geleden
Ziekenhuis aansprakelijk nadat gynaecoloog eigen zaad gebruikte

LEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.

4 uur geleden
Verbouwing Leiden Centraal op komst, gaat 674 miljoen euro kosten

LEIDEN (ANP) - Treinstation Leiden Centraal en het omliggende stationsgebied worden grondig verbouwd. De stationstunnel moet verdubbelen in formaat, er komt een overdekt busstation en de gehele façade van het station verandert. Sporen en perrons worden niet aangepakt. Voor de verbouwing is 674 miljoen euro uitgetrokken; het project moet in 2040 klaar zijn. Dat melden ProRail, NS, de gemeente en de provincie Zuid-Holland.

6 uur geleden