Verzetsmuseum vraagt steun voor onafhankelijke media in Oekraïne
AMSTERDAM (ANP) - Het Verzetsmuseum in Amsterdam stelt komende week zijn socialemediakanalen beschikbaar om aandacht te vragen voor onafhankelijke media in Oekraïne. Het museum werkt daarbij samen met Free Press Unlimited, die wereldwijd journalisten ondersteunt in betrouwbare informatievoorziening.
Oekraïne is een land met tweetalige media (Oekraïens en Russisch) die elkaar vaak overlappen, aldus de culturele instelling. "Nu vrijwel alle informatie die vanuit Rusland komt op zijn minst onbetrouwbaar is, en vaak ronduit staatspropaganda, is het enorm belangrijk dat er ook onafhankelijke informatie beschikbaar is en blijft in de Russische taal."
Free Press Unlimited zet zich hiervoor in en heeft volgens het museum alle hulp nodig om journalisten te beschermen, in veiligheid te brengen en te voorzien van de benodigde middelen om onafhankelijke informatie te kunnen verstrekken.
In een Facebookbericht schrijft het museum verder: "Het verzet in Oekraïne en Rusland verdient alle steun. Wij hopen dat de EU harde acties onderneemt, óók als dat nadelige effecten heeft voor onze welvaart."
Meer uit Binnenland
DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
3 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
5 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
7 uur geleden