Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzetsmuseum vraagt steun voor onafhankelijke media in Oekraïne

Verzetsmuseum vraagt steun voor onafhankelijke media in Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - Het Verzetsmuseum in Amsterdam stelt komende week zijn socialemediakanalen beschikbaar om aandacht te vragen voor onafhankelijke media in Oekraïne. Het museum werkt daarbij samen met Free Press Unlimited, die wereldwijd journalisten ondersteunt in betrouwbare informatievoorziening.

Oekraïne is een land met tweetalige media (Oekraïens en Russisch) die elkaar vaak overlappen, aldus de culturele instelling. "Nu vrijwel alle informatie die vanuit Rusland komt op zijn minst onbetrouwbaar is, en vaak ronduit staatspropaganda, is het enorm belangrijk dat er ook onafhankelijke informatie beschikbaar is en blijft in de Russische taal."

Free Press Unlimited zet zich hiervoor in en heeft volgens het museum alle hulp nodig om journalisten te beschermen, in veiligheid te brengen en te voorzien van de benodigde middelen om onafhankelijke informatie te kunnen verstrekken.

In een Facebookbericht schrijft het museum verder: "Het verzet in Oekraïne en Rusland verdient alle steun. Wij hopen dat de EU harde acties onderneemt, óók als dat nadelige effecten heeft voor onze welvaart."

Meer uit Binnenland

Nederlander overleden bij ongeluk op Mallorca

ALCÚDIA (ANP) - Een 53-jarige Nederlander is om het leven gekomen na een frontale botsing op een rotonde in Alcúdia op het Spaanse eiland Mallorca. De Nederlandse vrouw die bij hem in de auto zat raakte gewond. Drie vrouwen in het andere voertuig liepen lichte verwondingen op, aldus Spaanse media.

17 minuten geleden
Derde verdachte aangehouden voor steekpartij Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Aan de steekpartij waardoor in de nacht van zaterdag op zondag in Eindhoven twee mensen gewond raakten, zou een ruzie tussen een groep van zo'n tien mensen vooraf zijn gegaan. Inmiddels zijn drie mensen aangehouden, meldt de politie zondag.

25 minuten geleden
PVV'er Martin Bosma wil door als voorzitter Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - Martin Bosma wil verder als voorzitter van de Tweede Kamer, en hoopt dat de nieuwe Tweede Kamer kiest voor "rust en continuïteit". Dat schrijft de PVV'er in een brief waarin hij zich opnieuw kandidaat stelt voor de functie die hij sinds december 2023 bekleedt.

1 uur geleden
Meldingen van schade na aardbeving Zeerijp blijven binnenkomen

GRONINGEN (ANP) - Bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) zijn tot dusver 924 meldingen binnengekomen van schade na de aardbeving bij Zeerijp afgelopen vrijdag. Het gaat om meldingen die tot zondagochtend 11.00 uur zijn gedaan.

1 uur geleden
COC wil duidelijkheid over geweldsincident bij queer space Venlo

AMSTERDAM (ANP) - Lhbti-belangenorganisatie COC wil meer duidelijkheid over een geweldsincident twee weken geleden bij een queer space in Venlo, aldus een woordvoerder. Een queer space is een plek waar mensen veilig kunnen samenkomen die zich als niet-heteroseksueel identificeren of die deze groep willen steunen.

3 uur geleden
Enkele opklaringen vergroten kans om meteoren te spotten

HOUTEN (ANP) - Enkele opklaringen zorgen ervoor dat het zondag- en maandagavond, ondanks de bewolking, toch mogelijk is om meteoren te spotten. Dat meldt Weeronline. Volgens het weerbureau hebben mensen in het zuiden, midden en oosten van het land maandagavond de meeste kans op een heldere hemel en daarmee het zien van vallende sterren.

3 uur geleden
Opvang geregeld tot en met maandag voor evacués Tilburg

TILBURG (ANP) - Voor de mensen die na de brand in het woonzorgcomplex in Tilburg zaterdag niet in hun eigen woning kunnen verblijven, is in ieder geval tot en met maandag onderdak geregeld. Dat zegt een woordvoerder van de gemeente Tilburg zondagochtend.

3 uur geleden