Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzet tegen verkoop dolfijnen Dolfinarium groeit

Verzet tegen verkoop dolfijnen Dolfinarium groeit

HARDERWIJK (ANP) - Een Duitse en een Nederlandse dierenwelzijnsorganisatie roepen demissionair minister Carola Schouten van Natuur op om geen exportvergunning af te geven voor de verhuizing van acht dolfijnen uit het Dolfinarium in Harderwijk naar China. ProWal en Free Spirit willen dat Nederland de im- en export van dolfijnen helemaal gaat verbieden, schrijven ze in een brief aan de bewindsvrouw.

Het Dolfinarium maakte vorige maand bekend dat acht van de 27 dolfijnen verkocht worden aan een Chinees attractiepark in aanbouw. Dat zou nodig zijn om de zeezoogdieren in Harderwijk meer ruimte te geven. De dierenwelzijnsorganisaties denken echter dat de Spaanse eigenaar van het Dolfinarium geld wil verdienen met de verkoop. Een getrainde showdolfijn zou wel 360.000 euro opbrengen, stellen zij, en het Dolfinarium verkeert in financiële problemen. Behalve de acht dolfijnen verhuizen ook twee walrussen en twee zeeleeuwen naar China.

Volgens Free Spirit, dat voor het uitbreken van de coronacrisis elk weekend demonstreerde voor de toegang van het Dolfinarium, leven dieren in Chinese dolfinaria in "rampzalige omstandigheden". Dierenorganisatie World Animal Protection zegt dat dolfijnen in China worden gebruikt voor "dieronwaardig entertainment", wat in Nederland niet meer mag. Deze organisatie riep de regering vorige week ook op om niet mee te werken aan de plannen van het Dolfinarium.

Meer uit Binnenland

Persoon overleden bij aanhouding Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een man is zaterdagavond overleden bij een aanhouding door de politie in Rotterdam. Hij werd op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid aangehouden na een controle op zijn identiteitsbewijs. "Agenten hielden hem aan na een melding over een gestolen fatbike. Hij kon geen id-bewijs tonen", aldus de politiewoordvoerder.

2 uur geleden
Dertien betrokkenen busongeluk Zwitserland terug naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - Dertien personen die zijn getroffen door het ongeluk met een Nederlandse bus in Zwitserland, zijn teruggekeerd naar Nederland. Dat meldt alarmcentrale Eurocross.

3 uur geleden
Surfer (76) overleden aan de kust bij Noordwijk

NOORDWIJK (ANP) - Aan de kust bij Noordwijk is zaterdagmiddag een 76-jarige surfer overleden. De politie vermoedt dat het om een ongeval gaat. De man is door getuigen nog op het water gezien, maar toen hij niet terugkeerde aan wal is een zoekactie gestart. Daarbij is een helikopter ingezet.

6 uur geleden
Ambassadeur legt bloemen op plek busongeluk Zwitserland

SUSCH (ANP) - De Nederlandse ambassadeur in Zwitserland, Karin Mössenlechner, heeft bloemen gelegd op de plek waar donderdag een Nederlandse bus verongelukte. Ook bezocht ze een bijeenkomst waar ze hulpverleners heeft bedankt voor hun inzet. Bij het ongeval met een Nederlandse touringcar in het Zwitserse Susch kwamen vier vrouwen en een man om het leven.

7 uur geleden
Organisatie: tienduizenden deelnemers aan klimaatmars Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Tienduizenden mensen hebben in Amsterdam meegedaan met de klimaatmars, meldt de organisatie, die stelt dat er meer dan 40.000 deelnemers uit alle hoeken van de samenleving op de been waren. Dat zijn er een stuk minder dan de 85.000 die tijdens de editie in 2023 meeliepen in de mars van de Dam naar het Museumplein. De politie en gemeente zeggen geen uitspraken te kunnen doen over aantallen.

11 uur geleden
Linkse Kamerleden bij klimaatmars: kabinet doet te weinig

AMSTERDAM (ANP) - Na een zomer van klimaatextremen en bosbranden laat het kabinet te weinig van zich horen over het klimaat, vinden linkse Kamerleden die meelopen met de klimaatmars in Amsterdam. Christine Teunissen van de Partij voor de Dieren zei dat ze wel wat meer had verwacht van het kabinet onder premier Rob Jetten, die als klimaatminister "hele goede voorstellen" heeft gedaan. De huidige klimaatminister Stientje van Veldhoven verdedigde zich met de woorden dat ze juist is begonnen met een "versnelling".

13 uur geleden
Dam stroomt vol met deelnemers klimaatmars

AMSTERDAM (ANP) - De Dam in Amsterdam stroomt zaterdagmiddag vol met mensen die meedoen aan de klimaatmars, die iets voor 14.00 uur begint. Veel deelnemers hebben spandoeken of protestborden bij zich. De teksten op veel van die borden hebben betrekking op de hitterecords van afgelopen zomer, ziet een verslaggever. 'Dit was de koudste zomer van de rest van je leven', staat bijvoorbeeld op een bord van Greenpeace.

14 uur geleden