Verzekeringsbranche: musea kunnen zich verzekeren tegen kunstroof
ASSEN (ANP) - Er zijn verzekeraars waarbij musea zich kunnen verzekeren tegen kunstroof. Dit meldt een woordvoerder van het Verbond van Verzekeraars na de roof van archeologische topstukken uit het Drents Museum in Assen. "Een klein aantal aanbieders op de Nederlandse markt doet dit, maar het is echt een nichemarkt", zegt hij.
Hij weet niet in hoeverre musea na een kunstroof een schadevergoeding kunnen krijgen. Dat hangt volgens hem onder andere af van de polisvoorwaarden van een verzekeraar. "Het zijn zakelijke verzekeringen, dus het is altijd maatwerk."
In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn onder meer drie gouden armbanden en het absolute topstuk, een gouden helm, gestolen uit het Drents Museum. In de expositiezaal is schade aangericht aan vitrines, heeft museumdirecteur Harry Tupan gezegd. De voorwerpen maken deel uit van de grote tentoonstelling Dacia - Rijk van goud en zilver, die dit weekend voor het laatst zou zijn. De tentoonstelling bestaat uit meer dan zeshonderd objecten.
Meer uit Binnenland
UTRECHT(ANP) - De politie heeft de actievoerders van Extinction Rebellion van het spoor bij Utrecht Centraal gehaald. De activisten, die willen dat het kabinet Israƫl per direct strengere sancties oplegt, betraden het spoor rond 13.15 uur. Daarvoor hielden enkele tientallen demonstranten een sit-in in de hal van het station.
59 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Actievoerders van Extinction Rebellion hebben het spoor betreden bij Utrecht Centraal. Ongeveer twintig activisten staan op twee verschillende plekken op het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hebben een spandoek bij zich waarop staat 'Genocide spoort niet'.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft bedroefd gereageerd op het overlijden van Urgenda-voorvrouw Marjan Minnesma. "Ik herinner me haar als een onophoudelijke voorvechter voor de klimaatzaak", zegt Jetten op BlueSky over Minnesma. "Altijd creatief nadenkend en constructief meezoekend naar oplossingen."
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Marjan Minnesma, de oprichter en directeur van klimaatorganisatie Urgenda, is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de organisatie op haar website. Minnesma wordt de drijvende kracht achter Urgenda genoemd.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Vrijdag hebben zo'n zestig mensen die voor het aanmeldcentrum in Ter Apel aan het wachten waren een plek in de opvanglocatie gekregen. Het gaat daarbij niet om kwetsbare mensen, voor wie ook de afgelopen dagen nog plek was. Dat is voor het eerst sinds woensdag werd besloten niet iedereen meer toe te laten, bevestigt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drinken, smeren, petje. Dat is het algemene advies bij veel evenementen dit pinksterweekend. In verband met de verwachte hoge temperaturen hebben organisatoren adviezen op hun websites gezet, zorgen ze veelal voor extra waterpunten en houden ze een extra oogje in het zeil.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Groningen gaat zaterdag, zondag en maandag nachtopvang bieden aan asielzoekers voor wie geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Burgemeester Roelien Kamminga heeft daarvoor een verzoek ontvangen van asielminister Bart van den Brink. De opvang vindt plaats in congrescentrum Hanzeplaza. Hoeveel asielzoekers daar de nacht gaan doorbrengen is nog niet bekend; dat is afhankelijk van de instroom, laat de gemeente weten.
3 uur geleden