Verzekeringsbranche: musea kunnen zich verzekeren tegen kunstroof
ASSEN (ANP) - Er zijn verzekeraars waarbij musea zich kunnen verzekeren tegen kunstroof. Dit meldt een woordvoerder van het Verbond van Verzekeraars na de roof van archeologische topstukken uit het Drents Museum in Assen. "Een klein aantal aanbieders op de Nederlandse markt doet dit, maar het is echt een nichemarkt", zegt hij.
Hij weet niet in hoeverre musea na een kunstroof een schadevergoeding kunnen krijgen. Dat hangt volgens hem onder andere af van de polisvoorwaarden van een verzekeraar. "Het zijn zakelijke verzekeringen, dus het is altijd maatwerk."
In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn onder meer drie gouden armbanden en het absolute topstuk, een gouden helm, gestolen uit het Drents Museum. In de expositiezaal is schade aangericht aan vitrines, heeft museumdirecteur Harry Tupan gezegd. De voorwerpen maken deel uit van de grote tentoonstelling Dacia - Rijk van goud en zilver, die dit weekend voor het laatst zou zijn. De tentoonstelling bestaat uit meer dan zeshonderd objecten.
Meer uit Binnenland
N i e u w bericht, meer informatie over Corendon in 4e alinea.
47 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - "Curaçao zit niet in een crisis door de Amerikaanse aanval op Venezuela." Dat zei minister Roderick Middelhof (Economische Ontwikkeling en Toerisme) zaterdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS zendt ook zondagochtend extra edities uit van het NOS Journaal vanwege de aanval van de VS op Venezuela. Dat meldt de NPO zaterdagmiddag. Om 09.00 uur, 10.00 uur en 11.00 uur zijn er op NPO 1 extra journaaluitzendingen te zien.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS en RTL gaan zaterdagmiddag opnieuw live wanneer de Amerikaanse president Donald Trump naar verwachting een persconferentie geeft over de ontwikkelingen in Venezuela. Dat laten de NPO en RTL weten.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid wil snel een debat over de ontwikkelingen in Venezuela en de mogelijke gevolgen daarvan voor de landen in het Caribisch gebied. Een voorstel van de ChristenUnie om daarvoor het kerstreces te onderbreken, kan rekenen op steun van in ieder geval D66, CDA, GroenLinks-PvdA en JA21.
13 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao heeft de minister van Economische Zaken, Roderick Middelhof, een oproep gedaan aan alle hotels en de rest van de toerismesector om voor de komende 48 uur onderdak te bieden aan degenen die op Curaçao zijn gestrand doordat hun vlucht is geannuleerd. Hij heeft volgens eigen zeggen hierover met de sector overleg gehad.
14 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft zaterdag in een officieel bericht laten weten dat haar eerdere melding dat het luchtruim is gesloten is, "niet correct" is. Het valt volgens het bericht onder een "verhoogde paraatheid", nadat Amerika had aangegeven dat Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen niet in de regio mogen vliegen.
14 uur geleden