Verzekeringsbranche: musea kunnen zich verzekeren tegen kunstroof
ASSEN (ANP) - Er zijn verzekeraars waarbij musea zich kunnen verzekeren tegen kunstroof. Dit meldt een woordvoerder van het Verbond van Verzekeraars na de roof van archeologische topstukken uit het Drents Museum in Assen. "Een klein aantal aanbieders op de Nederlandse markt doet dit, maar het is echt een nichemarkt", zegt hij.
Hij weet niet in hoeverre musea na een kunstroof een schadevergoeding kunnen krijgen. Dat hangt volgens hem onder andere af van de polisvoorwaarden van een verzekeraar. "Het zijn zakelijke verzekeringen, dus het is altijd maatwerk."
In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn onder meer drie gouden armbanden en het absolute topstuk, een gouden helm, gestolen uit het Drents Museum. In de expositiezaal is schade aangericht aan vitrines, heeft museumdirecteur Harry Tupan gezegd. De voorwerpen maken deel uit van de grote tentoonstelling Dacia - Rijk van goud en zilver, die dit weekend voor het laatst zou zijn. De tentoonstelling bestaat uit meer dan zeshonderd objecten.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis.
8 minuten geledenMADRID (ANP) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.
9 minuten geledenEINDHOVEN (ANP/AFP) - Ook het laatste vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is vertrokken van het Canarische eiland Tenerife. Het toestel met Australiërs, een Nieuw-Zeelander en een Brit is onderweg naar Eindhoven. Daarvandaan zullen zij verder worden geëvacueerd.
17 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Een vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is van Tenerife vertrokken naar Eindhoven. Maandag gingen de laatste mensen die geëvacueerd worden van boord van het cruiseschip waar het hantavirus is uitgebroken. Later op de avond vertrekt ook nog een tweede evacuatievlucht.
48 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Op dag twee van de landelijke eindexamens voor middelbare scholieren staat de klachtenteller over die toetsen op iets minder dan 95.000. Dat is "best veel", stelt Inass Jagour, bestuurslid en woordvoerder van het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS). "Vorig jaar werd er gedurende de hele examenperiode 240.000 keer geklaagd."
57 minuten geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Hondius is rond 20.00 uur Nederlandse tijd vertrokken uit de haven van Granadilla op Tenerife, ziet ANP ter plaatse.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het NOS Jeugdjournaal krijgt de Ere Zilveren Nipkowschijf. Dat werd maandag bekendgemaakt in de talkshow Eva op NPO 1. Het programma krijgt de prijs omdat het 45 jaar bestaat en omdat het volgens de jury "met de juiste toon" jonge kijkers weet te bereiken.
1 uur geleden